Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Smog w twoim otoczeniu przekracza dopuszczalne normy? Cierpisz na alergię wziewną? Twoje dziecko jest podatne na infekcje? Spraw, by tobie i twoim bliskim oddychało się lepiej! Zapewnij swojej rodzinie najlepsze warunki do nauki i odpoczynku. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oczyszczacza powietrza i ciesz się czystym powietrzem w swoim domu już dziś!

 

Kupujemy oczyszczacz powietrza - najważniejsze parametry

Sprzęt filtrujący powinien przede wszystkim odpowiednio spełniać swoją podstawową funkcję. Wysoko skuteczny, o dobrych parametrach jest w stanie oczyścić dużą ilość zanieczyszczonego powietrza w krótkim czasie. Czym właściwie jest owa wydajność i które właściwości oczyszczaczy są szczególnie ważne?

 

Najczęściej wybierane oczyszczacze powietrza działają w oparciu o filtry. Specjalne warstwy zatrzymują konkretne zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. W podstawowym podziale wyróżnia się:

 • Filtr wstępny – pierwsza bariera dla największych zabrudzeń typu sierść zwierząt, kurz, okruchy.
 • Filtr węglowy –  zawiera aktywny węgiel, który skutecznie pochłania nieprzyjemne zapachy i toksyczne gazy (m.in. dym papierosowy, formaldehyd, benzo(a)piren).
 • Filtr HEPA – powstrzymuje najdrobniejsze, niewidoczne dla oka zanieczyszczenia, w tym smog i jego składowe, pyły zawieszone, roztocza kurzu, alergeny, bakterie i wirusy.

W urządzeniach z opcją nawilżania działają także filtry nawilżające. Utrzymują odpowiedni poziom wilgotności, zapewniając dobre samopoczucie. Wśród funkcji dodatkowych warto postawić także na jonizację. Bezpieczne technologie jonizujące stosują między innymi Sharp (Plasmacluster) i Panasonic (Nanoe).

 

Wydajność oczyszczacza z filtrami określana jest fachowo jako CADR (ang. Clean Air Delivery Rate). Ten parametr jest wyrażany w m3/h (metr sześcienny na godzinę) i informuje nas, jak dużo czystego powietrza urządzenie dostarczy w ciągu jednej godziny działania.

 

Ostatnim niezwykle ważnym parametrem jest zalecana powierzchnia. Dopasowanie do niej odpowiedniego modelu zapewnia efektywną pracę urządzenia. Zaleca się dobór oczyszczacza do największej powierzchni użytkowej, na której planujemy z niego korzystać. Gdy metraż naszego pokoju jest bliski maksymalnej wydajności oczyszczacza, warto rozpatrzyć model odrobinę wydajniejszy.

 

Kobieta pijąca kawę i korzystająca z laptopa na łóżku
Chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Sprawdź, jakie modele polecają nasi specjaliści!

 

Polecamy najlepsze oczyszczacze powietrza do domu i biura

Rynek oczyszczaczy powietrza obfituje w bardzo zróżnicowany sprzęt. Zarówno pod względem wydajności, jak i funkcjonalności, ceny oraz wyglądu. Znając podstawowe zagadnienia, możemy prawidłowo dobrać urządzenie, także w zakresie indywidualnych wymagań. Jedne oczyszczacze będą lepsze dla alergików, inne dla osób mieszkających w rejonach dotkniętych

smogiem.

 

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić? Przedstawiamy najbardziej funkcjonalne sprzęty w przystępnej cenie, które nie tylko świetnie radzą sobie z różnymi zanieczyszczeniami, ale także dobrze się prezentują - zarówno w domowym, jak i biurowym otoczeniu.

 

Xiaomi Air Purifier 3H

Xiaomi Air Purifier 3H z pewnością zadowoli osoby, którym zależy na podstawowej filtracji i atrakcyjnej cenie. Ten energooszczędny sprzęt, posiadający filtry wysokiej klasy potrafi skutecznie obsłużyć pomieszczenia do 48 m2

 

Opisywany model od Xiaomi stanowi ulepszoną wersję oczyszczacza 2S. Posiada filtr w kształcie walca, który zasysa powietrze z 3 stron. Kompozyt składa się z warstw wstępnej, HEPA H13 i węglowej. Pierwsza powstrzymuje największe zabrudzenia i chroni resztę przed nadmierną eksploatacją. Druga zatrzymuje smog, bakterie, wirusy, alergeny i roztocza ze skutecznością co najmniej 99,97%. Trzecia zawierająca około 330 gramów aktywnego węgla pochłania formaldehyd oraz inne groźne dla zdrowia substancje unoszące się w powietrzu. Czyste powietrze z ogromną siłą wydmuchuje do pomieszczenia wentylator promieniowy.

 

Zestaw wyposażony jest w czujnik RFID, który resetuje licznik zużycia po włożeniu nowego filtra. Procentowe wykorzystanie oraz potrzebę wymiany zasygnalizuje również przeznaczona do obsługi sprzętu na odległość aplikacja mobilna. Żywotność kompozytu producent ocenia na ok. 12 miesięcy.

 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3H - aranżacja w sypialni
Xiaomi Air Purifier 3H 

 

Nowoczesny wyświetlacz Smart OLED umożliwia dotykowe sterowanie i kontrolę pracy oczyszczacza. Odczytasz na nim najważniejsze parametry składu powietrza, w tym poziom pyłów PM2.5, temperaturę i wilgotność. Kiedy stężenie pyłu zawieszonego będzie mniejsze niż 76 µg/m3 (dotyczy zmiany kolorów, reakcja na zanieczyszczenia występuje od najmniejszych zmian stężeń pyłów), pierścień kolorystyczny zaświeci się na zielono. Kolor pomarańczowy określi stężenie pomiędzy 76 µg/m3 - 150 µg/m3. Wyższą wartość wskaże barwa czerwona. Wyświetlacz przedstawia też aktualny tryb pracy urządzenia.

 

Sprzętem można sterować za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home. Darmowa i dostępna w języku polskim pozwala między innymi na:

 • uruchomienie i wyłączenie oczyszczacza,
 • zmianę trybów pracy,
 • kontrolę zużycia filtra,
 • precyzyjny monitoring jakości powietrza w pomieszczeniu,
 • ustawienie programatora czasowego,
 • modyfikację siły nadmuchu,
 • tworzenie użytecznych automatyzacji.

Dodatkowo dzięki Mi Home można ustawić własny scenariusz pracy urządzenia. Aplikacja współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Dostępna jest na urządzenia z systemem Android lub iOS.

 

Sharp UA-HG30E-B

Sharp UA-HG30E-B to kompleksowy oczyszczacz gwarantujący najlepszą jakość powietrza w kilku zakresach. Wyposażony w nowoczesne technologie, gwarantuje nie tylko pozbawione toksyn, ale także odpowiednio nawilżone i zrównoważone jonowo powietrze.

 

Ten model japońskiego producenta wykorzystuje aż 5-etapowy proces filtracji. Oparty na działaniu filtrów wstępnego, węglowego, HEPA H13, nawilżającego i technologii Plasmacluster, jest w stanie usunąć drobinki wielkości 0,01 mikrona!

 

Generator jonów Plasmacluster nie tylko redukuje elektryczność statyczną, ale także wspomaga neutralizację najmniejszych zanieczyszczeń. Według testów metoda ta skutecznie dezaktywuje z powietrza pleśń, wirusy, mikroby i alergeny. Technologia świetnie radzi sobie także z nieprzyjemnymi zapachami. Dym papierosowy, zapach potu czy wilgoci, to dla niej żaden problem!

 

Sharp UA-HG30E-B - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HG30E-B

 

Sprzęt bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej podstawowej roli. Oczyszcza powietrze z wysoką skutecznością za sprawą doskonałych filtrów, które usuwają najmniejsze zanieczyszczenia w krótkim czasie. Sharp UA-HG30E-B przeznaczony jest do walki ze smogiem, alergenami, bakteriami, wirusami, grzybami oraz lotnymi związkami organicznymi. Pochłania ultradrobne cząsteczki, ale i duże zabrudzenia typu sierść zwierząt, kurz i okruchy.

 

Dodatkowo producent wzbogacił urządzenie o funkcję nawilżania. Powietrze o odpowiedniej wilgotności nie tylko poprawia samopoczucie, ale także wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu w zakresie podatności na infekcje, poprawia kondycję skóry i redukuje nieprzyjemne uczucie suchości w gardle – to tylko kilka zalet stosowania tego typu urządzeń.

 

Prezentowany oczyszczacz sprawdzi się nie tylko w dzień, ale także i w nocy. Komfortowe warunki do snu gwarantują tryby Ion Shower i SLEEP. Pierwszy generuje wysokie, czasowe (10-minutowe) stężenie jonów, a następnie uruchamia 50-minutowy tryb nawilżania. Drugi wyłącza wskaźniki na przednim panelu oczyszczacza, by odpoczynek nie był zakłócony emitowanym światłem.

 

Electrolux Pure A9 PA91-404DG

Electrolux Pure A9 PA91-404DG przypadnie z pewnością do gustu miłośnikom nowoczesnego designu. Świetne zaprojektowany model, jest bardzo atrakcyjny wizualnie, co potwierdza przyznane w 2020 roku wyróżnienie RedDot. Cichy (16 dB+) i zarazem bardzo wydajny (CADR 485 m3/h) jest w stanie bez problemu obsłużyć średniej wielkości pomieszczenia do 37 m2.

 

Szwedzki produkt korzysta z nowinek nie tylko w zakresie projektowym, ale przede wszystkim technologicznym. Trzy podstawowe filtry (wstępny, HEPA H12, węglowy) wspomagane są przez wbudowany jonizator i specjalną powłokę antybakteryjną, która neutralizuje enzymy bakteryjne na poziomie komórkowym. Eliminując do 99,9% bakterii, zapobiega ich dalszemu rozwojowi.

 

Jonizator wspiera działanie filtrów poprzez wytwarzanie jonów. Te pomagają w neutralizacji pleśni, alergenów i bakterii. Opcja jonizacji może być w każdym momencie wyłączona, również z poziomu aplikacji mobilnej pozwalającej na sterowanie na odległość. Dokładne rozproszenie czystego powietrza gwarantuje spiralny ruch wytwarzany przez system AirSurround.

 

Electrolux Pure A9 PA91-404DG - aranżacja w pokoju dziennym
Electrolux Pure A9 PA91-404DG

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-404DG wyposażony jest w system PureSense. Monitoruje on w czasie rzeczywistym jakość powietrza w otoczeniu, regulując pracę w trybie automatycznym. Za sprawą precyzyjnych czujników – pyłów PM2.5 i gazów, urządzenie jest w stanie stworzyć w pomieszczeniu zdrowe środowisko oddechowe. Pierwszy kontroler wskazuje ilość niebezpiecznego pyłu zawieszonego, a drugi pozwala reagować oczyszczaczowi na pojawiające się nieprzyjemne wonie. Wielkość stężenia PM2.5 przedstawia kolorowy wskaźnik jakości powietrza, umieszczony w górnej części urządzenia. W 6-stopniowej skali ocenia je jako:

 • bardzo dobre – kolor zielony (0-12 μg/m3 PM2.5),
 • dobre – żółty (13-35 μg/m3),
 • słabe – pomarańczowy (36-55 μg/m3),
 • bardzo słabe – czerwony (56-150 μg/m3),
 • złe – fioletowy (151-250 μg/m3),
 • bardzo złe – rdzawoczerwony (>251 μg/m3).

Dodatkowe parametry powietrza na zewnątrz można skontrolować za pomocą aplikacji mobilnej dającej możliwość pełnej obsługi urządzenia na odległość. Aplikacja Electrolux Wellbeing współpracuje z  Androidem 6.0 oraz iOS 11.0 i ich nowszymi wersjami. Dzięki niej nie tylko uruchomisz/wyłączysz oczyszczacz lub jonizację, ale także skontrolujesz tempo pracy wentylatora, aktualny tryb działania urządzenia, poziom wilgotności i temperatury wewnątrz pomieszczenia. Odczytasz także poziom PM2.5 i VOC wewnątrz i na zewnątrz oraz sprawdzisz ilość CO2 na zewnątrz.

 

Ten model od Electrolux szczególnie polecany jest alergikom i osobom zmagającym się z chorobami górnych dróg oddechowych. Skuteczność w zakresie walki z alergiami potwierdza międzynarodowy certyfikat ECARF i rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

 

Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L wykorzystuje 5-stopniowy system oparty na działaniu filtrów węglowego, HEPA H13, wstępnego, nawilżającego i technologii Plasmacluster. Ostatnia nasyca powietrze aerojonami, zapewniając korzystną dla zdrowia równowagę. Wysoką skuteczność Plasmacluster w zakresie neutralizacji wirusów, bakterii i zarodników grzybów oraz redukcji elektrostatyczności potwierdzają między innymi badania naukowe przeprowadzone przez Uniwersytet w Tokio. Testy wykonane w wielu krajach w tym Japonii, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech, wykazują pozytywny wpływ technologii na reakcje alergiczne, eliminację zapachów, usuwanie bakterii, wirusów i grzybów oraz kondycję skóry i włosów.

 

Ten model wyposażony jest także w inteligentny system nawilżania ewaporacyjnego. Technologia wzorująca się na procesach zachodzących w przyrodzie jest bezpieczna i nie zagraża zdrowiu użytkowników. Nie stosuje żadnych środków chemicznych oraz nie generuje szkodliwego dla zdrowia ozonu. Polega wyłącznie na właściwościach wody, więc można go bez obaw stosować także w otoczeniu dzieci, kobiet w ciąży, mam karmiących oraz osób starszych i schorowanych.

 

Sharp UA-HD50E-L - aranżacja oczyszczacza w pokoju dziennym
Sharp UA-HD50E-L

 

Co ważne, zarówno samo oczyszczanie, jak i nawilżanie funkcjonują tu w trybie automatycznym. Urządzenie samo decyduje, w którym momencie uruchomić lub spowolnić swoją pracę. Samoczynne działanie zależne jest od aktualnego składu powietrza. Ten kontrolowany jest w czasie rzeczywistym za pomocą precyzyjnych czujników. Wskaźnik jakości powietrza swoje odczyty prezentuje na 5-stopniowym wskaźniku kolorystycznym umieszczonym w górnym panelu. Oczyszczacz sprawdza też temperaturę i wilgotność powietrza.

 

Sharp UA-HD50E-L uchodzi za jeden z najbardziej ekonomicznych modeli na rynku. Odpowiednio czyszczone filtry mogą działać nawet do 10 lat (deklaracja producenta)! Warto podkreślić, że żywotność ta zależy m.in. od stopnia zanieczyszczeń, dobowej eksploatacji urządzenia i używanych trybów. O potrzebie czyszczenia przypomina wskaźnik filtra, a o braku wody w zbiorniku i pracy nawilżacza – wskaźnik nawilżania.

 

Coway Storm

Coway Storm sprawdzi się w miejscach o dużym zanieczyszczeniu. Wysoce energooszczędny pobiera zaledwie 5 W w swoim najniższym trybie, więc spokojnie może być użytkowany przez całą dobę. Nocną, niezakłócającą snu pracę umożliwia cicha praca na poziomie 21 dB. Spokojny sen w otoczeniu czystego powietrza gwarantują tryby Sleep i Silent. Charakteryzują się cichą i energooszczędną pracą, z tą różnicą, że w przypadku pierwszej opcji oczyszczacz działa w systemie automatycznym.   

 

Urządzenie wykorzystuje aż 4 filtry – wstępny, dezodoryzacyjny (węglowy), HEPA E12 i drobnego pyłu. Ostatni zatrzymuje duże cząstki, których nie przechwyciła wcześniej warstwa wstępna. Powstrzymuje on także drobne substancje typu pyłki roślin i pleśnie. Działający we współpracy z resztą filtrów, gwarantuje skuteczność na poziomie 99,5%.

 

Producent skupił się nie tylko na wyglądzie urządzenia i systemie filtracji, ale zadbał także o najlepszą formę dystrybucji czystego powietrza. Mocny strumień wykorzystuje przepływ:

 • normalny (Normal Flow) – wydmuchiwany z górnego wylotu,
 • skupiony (Focused Flow) – wydobywający się z przedniego wylotu,
 • wielokierunkowy (Multi-Flow) – wypuszczany z przedniego i górnego wylotu.

Dodatkowo urządzenie oferuje czasową funkcję szybkiego oczyszczania – tryb Haze. Zapewnia on maksymalne działanie w 3 etapach: Multi-Flow (3 minuty), Focused Flow (2 minuty) i Normal Flow (5 minut). Po przejściu przez wszystkie stopnie oczyszczacz powraca do trybu automatycznego.

 

Coway Storm oczyszczacz powietrza
Coway Storm

 

System dynamicznej dystrybucji powietrza daje do dyspozycji aż 4 tryby cyrkulacji:

 • obieg standardowy – znakomicie radzi sobie z drobnym pyłem,
 • obieg intensywnej cyrkulacji gwarantuje szybkie i bardzo wydajne oczyszczanie w dużych pomieszczeniach,
 • obieg bardzo mocny szczególnie przydatny jest w czasie gwałtownego wzrostu zanieczyszczeń,
 • obieg zróżnicowany efektywnie i szybko filtruje powietrze w najbliższym otoczeniu oczyszczacza.

Zastosowany tu laserowy czujnik cząstek współpracuje ze wskaźnikiem jakości powietrza. Ten przedstawia wyniki za pomocą kolorowej skali. Niebieska obręcz oznacza dobrą jakość powietrza, zielona – średnią, żółta – złą, a czerwona – bardzo złą.

 

Świetnie prezentujący się wizualnie sprzęt jest laureatem wielu prestiżowych nagród w tym IDEA Award, IF Award, Good design, PIN UP i RedDot. Zgodność produktu z obowiązującymi normami w zakresie bezpieczeństwa użytkowania potwierdza Atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

 

LIFAair LA333

LIFAair LA333 to oczyszczacz z segmentu premium. Wyposażony w nowoczesne technologie, gwarantuje najwyższej klasy powietrze. Pozbawione toksyn i szkodliwych substancji, stwarza najlepsze warunki do rozwoju u dzieci i daje komfort oddychania alergikom. Wyposażony w stację kontrolno-pomiarową LAM05, bada na bieżąco jakość powietrza w pomieszczeniu i reguluje pracę urządzenia względem występujących zanieczyszczeń.

 

Ten sprzęt to doskonała tarcza antysmogowa i antypyłkowa. Potrafi usunąć z otoczenia drobinki o rozmiarze 0,03 µm, czyli aż około 500 razy mniejsze niż alergeny traw! Idealnie dopasowane i niezwykle szczelne systemy filtrujące wykorzystują najwyższej klasy komponenty.

 

Wykorzystany filtr węglowy posiada aż 1000 gramów aktywnego składnika, czyli kilka razy więcej niż u innych producentów. Bez problemu radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami i szkodliwymi gazami. Wzbogacony o dodatkową porcję zeolitu wychwytuje także niebezpieczne tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx) zawarte w spalinach.

 

LIFAair LA333 - aranżacja oczyszczacza w salonie
LIFAair LA333

 

Filtr HEPA E12 o łącznej powierzchni 2,3 m2 odpowiedzialny jest za przechwytywanie mikroskopijnych zanieczyszczeń typu smog i jego składowe pyły PM2.5 i PM10, a także patogenne wirusy, bakterie, roztocza, zarodniki grzybów i pleśń.  

 

Największe zabrudzenia typu zwierzęca sierść, włosy, kurz czy okruchy osiadają na filtrze wstępnym. Warstwa ta zbudowana jest z drobnej, trwałej siateczki z tworzywa sztucznego.

 

LIFAair LA333 został wyposażony aż w 5 czujników produkcji japońskiej i amerykańskiej. Monitorują one skład powietrza w zakresie występowania:

 • pyłów zawieszonych PM2.5,
 • dwutlenku węgla CO2,
 • lotnych związków organicznych.

Kontrolery sprawdzają też temperaturę i wilgotność względną w pomieszczeniu. To równie istotne parametry, wpływające bezpośrednio na jakość uzyskiwanego powietrza. Wysoko wydajny sprzęt może pochwalić się zadowalającym poziomem CADR, który wynosi 330 m3/h w przypadku pyłów i 141 m3/h w zakresie redukcji formaldehydu. 

 

Oczyszczacz charakteryzuje się typowo skandynawskim designem. Minimalistyczny i elegancki wygląd sprawia, że wpasuje się w każde pomieszczenie, nie zajmując jednocześnie zbyt wiele miejsca. Przeznaczony jest do powierzchni do 39 m2. Świetnie sprawdza się w salonach, sypialniach i dziecięcych pokojach. Jest cichy (18 db+) więc nie zakłóca snu ani odpoczynku. Ekologiczny i ekonomiczny zarazem generuje niewielkie koszty. W trybie czuwania potrzebuje zaledwie 1 W, co stanowi najniższy wynik na rynku.

 

Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W to ostatni polecany przez nas model azjatyckiego potentata. Wyposażony w najsilniejszy generator jonów Plasmacluster, jeszcze szybciej radzi sobie z dezaktywacją wirusów, alergenów, mikrobów i pleśni. Działa nie tylko na substancje unoszące się w powietrzu, ale także te przylegające do rzeczy codziennego użytku (tu wirusy i pleśń). Elektryczność statyczną wywołująca popularne zjawisko elektryzowania się przedmiotów redukuje w zaledwie 2,7 min, na powierzchni 41 m3. Dzięki trybowi Plasmacluster Ion Spot skutecznie usuwa też zapachy, w tym groźny dla zdrowia dym papierosowy, zapach wilgoci, zwierząt, jedzenia czy potu. Dodatkowo generator daje efekt nawilżonej skóry, zauważalny już

po ok. 20 minutach stosowania.

 

Jonizator współpracuje z wysokiej jakości filtrami – HEPA H13, węglowym i wstępnym. Skuteczność tego modelu to minimum 99,97%. Potrzebę czyszczenia niewymiennego filtra

wstępnego i reszty kompozytów sygnalizuje wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Nie musisz się więc martwić, że zapomnisz lub przegapisz dany moment.

 

Oczyszczacz jest doskonały do walki z alergiami, wirusami i smogiem. Posiada tryb Pollen usuwający z otoczenia wszelkie alergeny.

 

Sharp UA-KIL60E-W w pokoju dziennym - aranżacja
Sharp UA-KIL60E-W

 

Sharp UA-KIL60E-W wyposażony jest w dokładne czujniki, które informują o stanie powietrza w pomieszczeniu. Monitoring jego składu odbywa się tu aż na 5 płaszczyznach – względem występowania pyłów PM2.5 i kurzu, zapachów, temperatury, wilgotności i światła. Dwa pierwsze kontrolery uruchamiają urządzenie w trybie automatycznym w momencie wykrycia najmniejszych zanieczyszczeń. Ich odczyty prezentowane są za pomocą kolorowego wskaźnika umieszczonego w górnej części oczyszczacza.

 

Czyste powietrze przedostaje się do otoczenia poprzez specjalnie zaprojektowany wywiew nachylony pod kątem 20o. Silny nadmuch połączony z unikalnym przepływem powoduje, że odświeżone powietrze dociera do nawet najbardziej odległych zakamarków. Prędkość wentylatora można dowolnie regulować na 3 poziomach (niski, średni, wysoki), dostosowując nadmuch do aktualnych potrzeb.

 

Wysoką jakość wykonania urządzenia gwarantuje przyznane złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.