Najlepsze oczyszczacze powietrza dla alergików

Ty lub twoi bliscy zmagacie się z uciążliwymi objawami alergii? Wasze dolegliwości może złagodzić oczyszczacz powietrza! Przygotowaliśmy ranking oczyszczaczy powietrza, które wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością w walce z alergenami. Sprawdź, na który model warto się zdecydować.

 

Ranking oczyszczaczy powietrza dla alergików

Katar sienny, zaczerwienione i łzawiące oczy, drapanie w gardle, kaszel – to kilka z najczęstszych objawów alergii wziewnych. Osoby, które zmagają się z takimi dolegliwościami, doskonale wiedzą, jak bardzo alergia może wpłynąć na komfort życia. W okresie wzmożonego pylenia, czy też podczas przebywania w niedokładnie posprzątanym pomieszczeniu, objawy te stają się szczególnie uciążliwe. Niestety ograniczenie lub wyeliminowanie kontaktu z uczulającym alergenem nie zawsze jest możliwe. Jak zatem alergicy mogą skutecznie poprawić swój komfort? Ogromną ulgę może przynieść im oczyszczacz powietrza! Takie urządzenia z powodzeniem poprawiają jakość powietrza w domu i tym samym, są w stanie złagodzić dolegliwości typowe dla alergii wziewnych.

 

Oczyszczacze powietrza to bardzo skuteczne narzędzie w walce z alergenami (m.in. z pyłkami, roztoczami, kurzem i pleśnią). W związku z coraz większą liczbą osób cierpiących na alergie wielu producentów oczyszczaczy wprowadza na rynek urządzenia dedykowane właśnie alergikom. Tego rodzaju oczyszczacze często posiadają profesjonalne certyfikaty (np. ECARF), zaświadczające o ich skuteczności w usuwaniu alergenów wziewnych. W niektórych przypadkach wyposaża się je także w funkcje nawilżania i/lub jonizacji. To dzięki nim oczyszczacze powietrza przynoszą alergikom jeszcze większą ulgę.

 

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika wybrać?

Wybierając oczyszczacz dla alergika, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jaki rodzaj filtrów zastosowano w konkretnym urządzeniu. W takim przypadku rekomenduje się oczyszczacze z filtrami HEPA – wykazują one najwyższą skuteczność w usuwaniu najmniejszych zanieczyszczeń, w tym także alergenów. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy kierować się także:

 • wydajnością oczyszczania,
 • głośnością pracy,
 • poborem prądu,
 • powierzchnią rekomendowaną przez producenta.

Przygotowaliśmy zestawienie oczyszczaczy dla alergików, które znaleźliśmy w ofercie topowych producentów. W naszym rankingu skupiliśmy się na urządzeniach przeznaczonych do pomieszczeń średniej wielkości – 30-40 m2. Porównaliśmy istotne parametry techniczne poszczególnych modeli oraz ich dodatkowe funkcjonalności, które sprawiają, że oczyszczacz jest jeszcze skuteczniejszy w usuwaniu alergenów wziewnych. Zapoznaj się z naszym rankingiem i wybierz najlepszy dla siebie oczyszczacz.

 

TOP 10 oczyszczaczy powietrza na alergię (30-40 m2)

Miejsce w rankingu Model Przepływ powietrza lub CADR Powierzchnia Głośność* Tryb alergiczny Jonizacja Nawilżanie Klasa filtra
1 SHARP FP-J60EUW 396 m3/h do 48 m2 15 - 43 dB Tak Tak Tak HEPA H13
2 LIFAair LA333 + stacja 330 m3/h do 39 m2 18 - 50 dB Tak  Nie Nie HEPA E12
3 SHARP KC-A50EUW 306 m3/h do 38 m2 16 - 49 dB Tak Tak Tak

HEPA H13

4 SHARP KC-G50EUW 306 m3/h do 38 m2 19 - 52 dB Tak Tak Tak

HEPA H13

5 Xiaomi Air Purifier 3H 380 m3/h do 48 m2 33 - 64 dB Nie Nie Nie HEPA H13
6 SHARP KC-D50EUW 306 m3/h do 38 m2 23 - 55 dB Tak Tak Tak HEPA H13
7 IDEAL AP 30 330 m3/h do 45 m2 26 - 55 dB Nie Tak Nie HEPA H13
8 IDEAL AP 30 Pro 310 m3/h do 40 m2 17 - 54 dB Nie Nie Nie

HEPA H14

9 Coway Classic 300 m3/h do 40 m2 22 - 47 dB Nie Nie Nie HEPA E12
10 Xiaomi Air Purifier 2S 310 m3/h do 37 m2 31 - 66 dB Nie Nie Nie

HEPA E12

* zależne od prędkości pracy; Xiaomi deklaruje moc akustyczną zamiast głośności

 

 

1. Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu oczyszczaczy dla alergików uplasował się Sharp FP-J60EUW. Dlaczego? Po pierwsze jest to niespotykanie ciche urządzenie. Oczyszczacz emituje dźwięki na poziomie 15 dB na najniższych obrotach. Oznacza to, że może pracować niemal niezauważalnie – ciszej niż szept! Oczywiście na tym zalety Sharp FP-J60EUW się nie kończą. Koniecznie trzeba podkreślić, że urządzenie zostało wyposażone w funkcję jonizacji – zastosowano w nim niezwykle wydajny generator jonów PCI25000. Model ten wykorzystuje innowacyjną, opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster. Co oznacza to dla alergików? Rześkie, precyzyjnie oczyszczone powietrze, pozbawione kurzu, roztoczy, wirusów i bakterii. Ponadto tryb Ion Spot doskonale neutralizuje nieprzyjemne zapachy – m.in. dym papierosowy, zapach potu, zwierząt, czy też mokrych ubrań. Za niezwykle wysoką wydajność w usuwaniu najdrobniejszych cząsteczek zanieczyszczeń odpowiada tu także filtr HEPA H13.

 

Mówiąc o zaletach tego oczyszczacza, warto także wspomnieć o inteligentnych czujnikach kurzu, zapachu i światła. Z ich pomocą praca urządzenia w trybie automatycznym jest niezwykle skuteczna. Kolejną ciekawą funkcją w Sharp FP-J60EUW jest dedykowany alergikom tryb Pollen. Jeśli zmagasz się z alergią na pyłki roślin, oczyszczacz ten pomoże ci załagodzić uciążliwe dolegliwości. Najlepszym potwierdzeniem na to, że urządzenie doskonale radzi sobie z tym typem zanieczyszczeń, jest certyfikat British Allergy Foundation. Warto także wspomnieć o zastosowanej konstrukcji wywiewu pod kątem 20°. Wpływa to na jeszcze większą skuteczność wyłapywania zanieczyszczeń z dolnych partii pomieszczenia. W przypadku tego modelu dużą zaletą jest również wskaźnik stężenia pyłów PM2.5.

 

oczyszczacz Sharp FP-J60EUW dla alergików
Sharp FP-J60EUW

 

Trzeba jednak wspomnieć, że jest to urządzenie z wyższej kategorii cenowej, co może stanowić jego wadę. Cena zaproponowana przez producenta wydaje się jednak w pełni uzasadniona, biorąc pod uwagę dodatkowe funkcjonalności urządzenia. Na ten model warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na funkcję jonizacji, niezwykle cichą pracę i bardzo wydajną pracę automatyczną. Trzeba pamiętać, że pozornie tańsze modele z reguły posiadają jedynie podstawową funkcję oczyszczania, a ponadto pracują głośniej i koszty związane z ich eksploatacją mogą okazać się wyższe, porównując do droższych urządzeń. Mimo stosunkowo wysokiej ceny i trochę wyższej wydajności, naszym zdaniem Sharp FP-J60EUW jest doskonałym wyborem dla alergików – oczyszczacz przeznaczony jest do pomieszczeń do 48 m2.

 

2.Oczyszczacz LIFAair LA333

Bardzo dobrym rozwiązaniem (tym razem z półki premium) do walki z uciążliwymi dolegliwościami alergicznymi, jest LIFAair LA333. Innowacyjna, inteligentna technologia oczyszczania powietrza stosowana w oczyszczaczach tego producenta, sprawia, że z łatwością usuwają one zanieczyszczenia o różnej wielkości. Doskonale radzą sobie z tymi większymi w postaci kurzu, sierści zwierząt, włosów oraz tak małymi, jak alergizujące pyłki roślin. Oczyszczacz będzie najbardziej efektywny w pomieszczeniach do 39 m2.

LIFAair LA333 będzie bardzo dobrym wyborem dla alergików za sprawą filtra HEPA o medycznej jakości. Oczyszczacz LA333 może zatrzymywać pyłki 500 razy mniejsze od alergenów! Konstrukcja zastosowanych filtrów gwarantuje ich długą żywotność oraz wydajną filtrację zanieczyszczeń. Warto także dodać, że wysoka wytrzymałość filtrów została potwierdzona w teście przeprowadzonym przez National Laboratory. Ogromną zaletą urządzenia jest także tania eksploatacja – roczny koszt wymiany filtrów wynosi ok. 210 zł.

 

W tym przypadku koniecznie trzeba wspomnieć również o nowoczesnym designie urządzenia. Minimalistyczne, eleganckie wzornictwo to znak rozpoznawczy oczyszczaczy LIFAair. Na uwagę zasługuje także nietuzinkowy, bardzo efektowny panel sterowania – oczyszczaczem steruje się gestem, przesuwając dłonią po krawędzi, by zwiększyć lub zmniejszyć prędkość jego pracy. Wszystko to sprawia, że urządzenie jest idealnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza i świetnym wyborem dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań w zakresie oczyszczania powietrza.

 

oczyszczacz LIFAair LA333 dla alergików
LIFAair LA333

 

W naszym sklepie LIFAair LA333 można kupić w zestawie ze stacją kontrolno-pomiarową LAM05. Przy pomocy inteligentnej jednostki LIFAsmart można w bardzo wygodny sposób kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu, a także sterować jego pracą. Stacja została wyposażona w czujniki pyłów, dwutlenku węgla i TVOC. Ze stacji można odczytać także informacje o wilgotności i temperaturze powietrza (sensory te znajdują się w oczyszczaczu). Warto dodać, że na podstawie odczytów z inteligentnych czujników odbywa się praca urządzenia w trybie automatycznym. Stacja została wyposażona także w tryb allergy, który pozwala na jeszcze lepsze działanie urządzenia pod kątem eliminacji alergenów. Co więcej, LAM05 jest w pełni mobilna, dlatego korzystając z niej, możesz sprawdzić jakość powietrza w dowolnym miejscu – nawet podczas jazdy samochodem.

 

Głównym minusem może być wyższa cena. Oczyszczacz LIFAair LA333 jest najdroższym modelem w naszym rankingu. Jednak trwałość komponentów, doskonała jakość wykonania, skuteczna filtracja powietrza i stylowy design w pełni uzasadniają tę cenę.

 

3.Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW to idealny oczyszczacz powietrza dla alergików przeznaczony do pomieszczeń o metrażu do 38 m2. Urządzenie ma nie tylko bardzo dobre parametry techniczne. CADR na poziomie 306 m3, niskie zużycie prądu i rekordowo cichą pracę już od 16 dB – na najniższych obrotach oczyszczacz jest cichszy od szeptu! Model ten został wyposażony także w funkcje nawilżania powietrza i jonizacji, przynoszące ukojenie alergikom. Wybierz Sharp KC-A50EUW, by pozbyć się męczących dolegliwości i odetchnij zdrowym, dokładnie oczyszczonym powietrzem!

 

oczyszczacz Sharp KC-A50EUW dla alergików
Sharp KC-A50EUW

 

Za sprawą technologii Plasmacluster oczyszczacz gwarantuje nie tylko bezpieczną dla naszego zdrowia, ale i bardzo skuteczną jonizację powietrza. Jest w stanie wyeliminować aż w 99,9% rozmaite alergeny i wirusy. Z kolei funkcja nawilżania w Sharp KC-A50EUW działa na zasadzie nawilżania ewaporacyjnego. Jest to zdecydowanie najzdrowsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o nawilżanie powietrza. Za wysoką wydajność usuwania zanieczyszczeń odpowiada system 3-stopniowej filtracji, wykorzystujący filtr HEPA H13. Tego rodzaju filtry są szczególnie skuteczne w neutralizowaniu najmniejszych cząsteczek zanieczyszczeń, m.in. alergenów wziewnych, pleśni, wirusów i cząsteczek smogu. Warto także dodać, że w przypadku tego modelu szacunkowy, roczny koszt wymiany filtrów wynosi ok. 220 zł.

 

Sharp KC-A50EUW posiada 4 tryby pracy. Na szczególną uwagę alergików zasługuje przede wszystkim tryb pyłki, który został stworzony z myślą o osobach zmagających się z takimi dolegliwościami. Urządzenie pracuje efektywnie zarówno w trybie manualnym, jak i automatycznym. W tym drugim -przypadku praca oczyszczacza dostosowywana jest do jakości powietrza w pomieszczeniu na podstawie odczytów z czujników wilgotności, temperatury, gazów oraz pyłów.

 

4.Oczyszczacz Sharp KC-G50EUW

Oczyszczacze Sharp są bardzo często rekomendowane osobom z rozmaitymi alergiami wziewnymi. Kolejnym dowodem na ich skuteczność w eliminowaniu alergenów jest Sharp KC-G50EUW. Za sprawą jonizatora Plasmacluster oraz funkcji nawilżania oczyszczacz ten jest w stanie zapewnić alergikom rześkie i zdrowe powietrze, pozbawione zanieczyszczeń wywołujących reakcje alergiczne. Jeśli zdecydujesz się na ten model Sharpa, dotychczasowe dolegliwości staną się o wiele łagodniejsze, a uciążliwe objawy alergii szybko pójdą w niepamięć.

 

oczyszczacz Sharp KC-G50EUW dla alergików
Sharp KC-G50EUW

 

W przypadku tego modelu nowością jest tryb Plasmacluster Spot. Zasada jego działania jest następująca. Oczyszczacz wytwarza strumień powietrza z jonami Plasmacluster. Co ważne, strumień ten można skierować w dowolne miejsce, które wymaga oczyszczenia. Dzięki temu możemy z łatwością usunąć nieprzyjemne zapachy z konkretnej powierzchni.

 

Sharp KC-G50EUW gwarantuje precyzyjny pomiar jakości powietrza. Oczyszczacz wyposażono w 6 czujników:

 • temperatury,
 • wilgotności,
 • kurzu i pyłów PM2.5,
 • zapachów,
 • ruchu,
 • światła.

Precyzyjny pomiar jakości powietrza umożliwia efektywną pracę urządzenia w trybie automatycznym. Oczyszczacz na podstawie odczytów z czujników dostosowuje swoją pracę do stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. W trybie automatycznym można skorzystać także z dedykowanego alergikom trybu pyłki (pollen). Pozwala on na bardzo szybkie neutralizowanie uczulających pyłków roślin. Pracą oczyszczacza można także sterować ręcznie. Urządzenie wyposażono w 3 tryby manualne.

Oczyszczacz wykorzystuje 5-stopniowy system filtracji zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie gwarantuje wydajne i bardzo precyzyjne oczyszczanie – urządzenie, dzięki filtrowi HEPA H13 z łatwością usuwa nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń. Szacunkowy koszt wymiany filtrów to w tym przypadku ok. 260 zł rocznie.

 

Za wyborem tego modelu oczyszczacza Sharp przemawia także niski pobór energii i wyjątkowo cicha praca. Urządzenie nie generuje dużego hałasu – na najniższych obrotach jest to zaledwie 19 dB, co możemy porównać do szeptu. Dzięki temu to doskonały wybór do sypialni, pokojów dziecięcych i pomieszczeń biurowych do 38 m2.

 

5. Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H

Szukasz tańszego oczyszczacza powietrza, który skutecznie rozprawi się z alergenami? Polecamy Xiaomi Air Purifier 3H – to doskonały kompromis między przystępną ceną a wysoką wydajnością oczyszczania. Oto dlaczego warto, zdecydować się właśnie na ten model:

 • energooszczędna praca,
 • filtr HEPA H13, który skutecznie eliminuje mikrocząsteczki zanieczyszczeń – powietrze jest oczyszczone niemal w 100% ze szkodliwych pyłów, lotnych związków organicznych, wirusów, bakterii i pyłków roślin,
 • niewielki rozmiar, dzięki któremu oczyszczacz sprawdzi się na mniejszych metrażach,
 • 6 trybów pracy – możliwa jest praca automatyczna oraz ręczne ustawianie parametrów,
 • CADR na poziomie 380 m3/h, co pozwala na dokładne oczyszczenie pomieszczenia do 48 m2,

Xiaomi Air Purifier 3H jest oczyszczaczem bardzo prostym w obsłudze, jednak możliwość sterowania nim z poziomu aplikacji mobilnej MiHome, sprawia, że staje się ona jeszcze łatwiejsza! Dzięki aplikacji zyskujemy dostęp do informacji o jakości powietrza, wilgotności oraz temperatury. Za jej pomocą możemy dostosować pracę oczyszczacza do swoich potrzeb – zmienić prędkość jego pracy, ustawić timer, kontrolować siłę nadmuchu oraz włączyć/wyłączyć urządzenie.

 

oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H dla alergików
Xiaomi Air Purifier 3H

 

6. Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW

Na następnym miejscu w naszym rankingu uplasował się kolejny model oczyszczacza Sharp – Sharp KC-D50EUW. Jest to zatem kolejny dowód na to, że urządzenia tej marki doskonale radzą sobie z eliminowaniem alergenów. Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz polecany do powierzchni do 38 m2. Jest to urządzenie 3 w 1 – połączenie wydajnego oczyszczacza, jonizatora i nawilżacza ewaporacyjnego. Urządzenie przynosi ogromną ulgę alergikom za sprawą wymienionych funkcjonalności oraz filtra HEPA H13 (skuteczność na poziomie 99,97% w usuwaniu małych cząsteczek zanieczyszczeń). Zastosowana w nim technologia Plasmacluster gwarantuje bezpieczną dla naszego organizmu jonizację powietrza. Jej skuteczność w neutralizowaniu drobnoustrojów sięga 99,9%. Alergicy, korzystając z tej funkcji, mogą niemal całkowicie zapomnieć o uciążliwych objawach alergii wziewnej.

 

oczyszczacz Sharp KC-D50EUW dla alergików
Sharp KC-D50EUW

 

Oczyszczacz ten z powodzeniem wyeliminuje pyłki roślin, roztocza, grzyby, wirusy oraz nieprzyjemne zapachy z twojego domu. Dzięki temu ty i twoi bliscy będziecie mogli oddychać nieskażonym, odczuwalnie zdrowszym powietrzem – wolnym od alergenów. Ogromnymi atutami urządzenia są także energooszczędna praca, inteligentne czujniki umożliwiające pracę automatyczną, wysoką wydajność dla średniej wielkości pomieszczeń oraz efektowny design. Dodajmy także, że oczyszczaczowi przyznano atest PZH.

 

Wadą urządzenia może być nieco głośniejsza praca, porównując do wcześniej wymienionych oczyszczaczy Sharp. Jednak zestawiając Sharp KC-D50EUW ze sprzętem innych producentów, w dalszym ciągu wypada on korzystniej pod względem poziomu emitowanego hałasu.

 

7. Oczyszczacz IDEAL AP 30

Szukasz oczyszczacza dla alergika do pomieszczenia do 45 m2? Zdecydowanie warto rozważyć zakup IDEAL AP 30. Jest to kolejne z urządzeń niemieckiego producenta, które stały się synonimem wysokiej jakości i precyzji wykonania oraz ogromnej skuteczności oczyszczania powietrza. Urządzenie rekomenduje się alergikom za sprawą bardzo dobrych parametrów, dodatkowych funkcjonalności oraz wyjątkowej precyzji w eliminowaniu szkodliwych drobnoustrojów.

 

oczyszczacz IDEAL AP 30 dla alergików
IDEAL AP 30

 

Dlaczego warto zdecydować się na IDEAL AP 30? Oto kilka najważniejszych powodów:

 • funkcja jonizacji – przynosi ulgę alergikom, może mieć także pozytywny wpływ na naszą wydajność, zdolność do koncentracji i samopoczucie,
 • niezwykle wydajna technologia oczyszczania AEON Blue – wydajne eliminowanie alergenów, pleśni, roztoczy i nieprzyjemnych zapachów na poziomie 99,9%,
 • filtry z powłoką antybakteryjną CleanCel – mniejsze ryzyko rozwoju drobnoustrojów w urządzeniu,
 • wygodne, zdalne sterowanie – za pomocą pilota,
 • niski pobór prądu – energooszczędne urządzenie,
 • inteligentne czujniki – pyłu, zapachu oraz gazu,
 • 5 trybów pracy – automatyczny i 4 tryby ręczne,
 • certyfikaty – certyfikat ECARF (potwierdzenie wysokiej skuteczności w eliminowaniu alergenów) i atest PZH,
 • uchwyt do montażu na ścianie.

Jeśli chcielibyśmy wyszukać minusów, to wskazalibyśmy głośność pracy w trybie cichym (26 dB). Najcichsze modele pracują na poziomie jedynych 15-16 dB. Jednak maksymalna głośność IDEAL AP 30 w najszybszym trybie jest zbliżona do konkurencyjnych modeli, więc tutaj nie ma mowy o niskich parametrach. Dla niektórych wadą urządzenia może być także brak funkcji nawilżania. Jednak bardzo dobrze rekompensuje to dostępna jonizacja powietrza, która przynosi alergikom odczuwalną ulgę. Zdecydowanie jest to model godny polecenia.

 

8.Oczyszczacz IDEAL AP 30 Pro

Kompaktowy i nowoczesny design, wydajne oczyszczanie i niezwykle cicha praca (od 17 dB) – to kilka głównych zalet IDEAL AP 30 Pro. Urządzenie idealnie sprawdzi się jako oczyszczacz dla alergików. Zastosowany w tym modelu 5-warstwowy filtr 360° doskonale radzi sobie z filtracją drobnych alergenów (np. pyłków roślin i roztoczy), pleśni, grzybów i bakterii. Z łatwością neutralizuje także nieprzyjemne zapachy. Jeśli chodzi o koszt wymiany filtrów, wybierając ten model, trzeba liczyć się z kwotą rzędu 260 zł/rok. Warto dodać, że jest to wyjątkowo energooszczędne urządzenie, dlatego nie należy obawiać się wysokich rachunków za prąd.

 

oczyszczacz IDEAL AP 30 Pro dla alergików
IDEAL AP 30 Pro

 

IDEAL AP 30 Pro został wyróżniony certyfikatami ECARF i Institut Schwarzkopf oraz posiada atest PZH (Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego). Wszystko to sprawia, że często poleca się go osobom cierpiącym na alergie wziewne. Praca oczyszczacza może odbywać się w 4 trybach. Możemy sterować nim manualnie lub wybrać tryb automatyczny i cieszyć się perfekcyjnie oczyszczonym, zdrowym powietrzem. Bezproblemową obsługę urządzenia gwarantuje także aplikacja mobilna IDEAL AIR PRO.

W porównaniu do pozostałych modeli w zestawieniu, minusem może być brak dodatkowych funkcji jonizacji i nawilżania powietrza.

 

9.Oczyszczacz Coway Classic

Kolejnym, godnym polecenia oczyszczaczem dla alergików jest Coway Classic. Urządzenie zostało wyróżnione certyfikatem ECARF, co świadczy o tym, że jest skuteczny w walce z alergenami. Oczyszczacz zgodnie z rekomendacją producenta najlepiej sprawdzi się na metrażu do 40 m2. Z ogromną dokładnością oczyszcza średniej wielkości pomieszczenia, dzięki CADR na poziomie 300 m3/h i zaawansowanej, 3-stopniowej filtracji. Oczyszczacz został wyposażony w filtr HEPA E12, który charakteryzuje się skutecznością na poziomie 99,5% w eliminowaniu najmniejszych zanieczyszczeń – w tym m.in. alergenów wziewnych, zarodników grzybów, cząsteczek smogu i wirusów. W Coway Classic możemy wybierać spośród aż 6 trybów pracy – 3 automatycznych i 3 ręcznych.

 

oczyszczacz Coway Classic dla alergików
Coway Classic

 

Coway Classic to oczyszczacz cichy, energooszczędny i stosunkowo tani w eksploatacji – koszt wymiany filtrów szacuje się na ok. 200 zł rocznie. Urządzenie swoją wysoką skuteczność i wydajność oczyszczania zawdzięcza także bardzo dobrej jakości komponentom. Zastosowano w nim wentylator i silnik japońskiej firmy NIDEC.

 

Minusem urządzenia jest brak dodatkowych funkcji takich jak jonizacja czy nawilżanie. Jeżeli jednak nie szukasz wielofunkcyjnego urządzenia, to z pewnością jest to bardzo rozsądny wybór.

 

10.Xiaomi Air Purifier 2S

Kolejną propozycją od chińskiego producenta jest oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S. Ten model bardzo dobrze sprawdzi się na nieco większych metrażach do 37 m2. Występuje w dwóch wersjach – CN (z odblokowaną automatyzacją) i EU (bez odblokowanej automatyzacji).

 

Xiaomi Air Purifier 2S z pewnością zwróci uwagę osób poszukujących nieco tańszego, lecz wciąż skutecznego rozwiązania do walki z zanieczyszczeniami. Alergicy powinni zainteresować się tym modelem ze względu na zastosowany w nim system filtracji. W oczyszczaczu wykorzystano filtr 360° – składa się z filtra wstępnego, HEPA i węglowego. Urządzenie wyposażono w filtr HEPA E12, który usuwa pyłki roślin, bakterie, wirusy i zarodniki grzybów ze skutecznością na poziomie 99,97%. Dzięki tak precyzyjnie oczyszczonemu powietrzu alergicy będą mogli poczuć wyraźną poprawę. Ich dolegliwości związane z alergiami wziewnymi zostaną złagodzone lub nawet całkowicie wyeliminowane.

 

oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S dla alergików
Xiaomi Air Purifier 2S

 

Wśród zalet tego modelu można wymienić jeszcze, niewielkie zużycie energii, precyzyjne czujniki (pyłów, temperatury, wilgotności) i bardzo prostą obsługę. Oczyszczaczem można sterować manualnie lub przez Wi-Fi, korzystając z aplikacji MiHome.

 

Oczyszczacze dla alergików w LifePlanet

Szukasz oczyszczacza dla alergików? Doradzimy Ci najlepsze urządzenie – wystarczy, że skontaktujesz się z nami i opiszesz nam, jakiego oczyszczacza potrzebujesz. Poprosimy cię o informacje o warunkach lokalowych, preferowanych funkcjach oczyszczacza oraz budżecie, jaki chciałbyś przeznaczyć na zakup urządzenia. Resztę pozostaw nam! Znajdziemy dla ciebie oczyszczacz, który pomoże tobie i twoim bliskim szybko uporać się z alergicznymi dolegliwościami.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.