Nawilżacz powietrza do domu - polecane modele

Wilgotność powietrza jest niemal tak samo ważna dla funkcjonowania organizmu, jak stopień jego zanieczyszczenia. Kiedy utrzymanie jej na odpowiednim poziomie jest z jakichś powodów utrudnione, warto rozważyć zakup nawilżacza powietrza. Poznaj modele, które najlepiej sprawdzą się w warunkach domowych i sprawdź, w jakie funkcje dodatkowe zostały wyposażone.

 

Dlaczego nawilżenie powietrza w domu jest ważne?

Właściwa wilgotność powietrza w pomieszczeniu zapewnia dobre samopoczucie i zdrowie. Niealergiczny nieżyt nosa, nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, kaszel, suchość i drapanie w gardle, nasilenie objawów alergii czy częste bóle głowy, mogą powstawać właśnie na skutek działania zbyt suchego powietrza.

 

Istnieje wiele czynników wpływających na poziom nawilżenia w naszych domach i mieszkaniach. Najbardziej narażeni na działanie powietrza o niskiej wilgotności jesteśmy w sezonie grzewczym. Kominki, grzejniki i inne formy dostarczania ciepła skutecznie pochłaniają z powietrza drobinki wody, odpowiadające za nawilżenie.

 

Niestety, problem zbyt suchego powietrza może pojawiać się również latem. Zmieniający się klimat, malejąca liczba opadów czy działanie klimatyzatorów powodują, że także i w tym czasie możemy w naszych domach zmagać się ze zbyt niską wilgotnością. Długotrwałe przebywanie w takich warunkach szczególnie niekorzystne może okazać się dla alergików i osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych. Warto także dodać, że roztocza, kurz, pyłki i sierść zwierząt dłużej unoszą się w suchym powietrzu, powodując nasilenie się objawów uczuleniowych.

 

Chcąc więc zapewnić bliskim najlepsze warunki do życia, rozwoju, odpoczynku, nauki i pracy, warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia w naszych domach. Najbardziej efektywną metodą podnoszenia wilgotności jest nawilżacz powietrza. Sprzęt emitujący odpowiednią ilość pary wodnej gwarantuje optymalne nawilżenie oscylujące w granicach 40-60%. Należy podkreślić, że zarówno wartości poniżej, jak i powyżej tego przedziału nie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Zbyt suche powietrze może wywoływać uciążliwe dolegliwości, które wymieniliśmy wyżej. Z kolei w warunkach nadmiernej wilgotności znacznie szybciej będą rozwijać się grzyby, pleśnie i roztocza. Będzie to szczególnie odczuwalne dla alergików i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych, których dolegliwości w takiej sytuacji mogą się zaostrzyć.

 

Widok na wyświetlacz w nawilżaczu powietrza
Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu

 

Jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać?

Dzięki nawilżaczowi powietrza będziesz w stanie stworzyć znacznie zdrowsze warunki oddechowe w swoim domu. A co za tym idzie – efektywniej wypoczywać i znacząco poprawić swój komfort podczas wykonywania codziennych, domowych obowiązków. Oznacza to, że zakup takiego urządzenia jest zdecydowanie jedną z najbardziej rozsądnych decyzji. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać, spieszymy z pomocą.

 

Zasadniczo mamy wyboru trzy typy urządzeń – parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być uzależniona m.in. od danych warunków lokalowych, łatwości obsługi, funkcjonalności i parametrów urządzenia oraz takich czynników, jak np. obecność małych dzieci czy zwierząt. Bardziej szczegółowe wskazówki, które ułatwią ci wybór urządzenia, znajdziesz w naszych artykułach:

Opisaliśmy w nich m.in. różnice między poszczególnymi typami nawilżaczy, zasady działania i użytkowania takich urządzeń oraz najważniejsze parametry, które warto uwzględnić przy wyborze właściwego modelu.

 

Konkretne modele, które najlepiej sprawdzą się w warunkach domowych, znajdziesz poniżej. W naszym zestawieniu uwzględniliśmy zarówno nawilżacze parowe, jak i ultradźwiękowe (w formie dyfuzora zapachu) oraz ewaporacyjne. Oto najlepsze naszym zdaniem modele nawilżaczy powietrza do domu.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 to ewaporacyjny nawilżacz powietrza o zwiększonej wydajności równej 260 ml/h. Taki wynik pozwala mu obsłużyć pomieszczenia o powierzchni do 40 m2. Sprzęt zużywający zaledwie 8 W w najwyższym trybie stanowi znakomity kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną a wysoką energooszczędnością. Generujący tylko 34 dB sprawdza się zarówno w sypialni dorosłych domowników, jak i pokojach najmłodszych.

 

Prezentowany nawilżacz jest także bardzo ekonomiczny. Wykorzystuje obrotowe, niewymienne dyski, które minimalizują koszty eksploatacji do minimum. Specjalna struktura nawilżająca pozbawiona jest wszelkich środków chemicznych, więc spokojnie może być użytkowana w obecności dzieci i osób starszych. Odpowiednio eksploatowany sprzęt nie powoduje powstawania białych plam na meblach ani mokrego nalotu na podłodze. Dzięki zastosowanym materiałom konstrukcyjnym (ABS z dodatkiem INOPURE) nawilżacz, uwalniając jony srebra, powstrzymuje i eliminuje proces rozmnażania się bakterii aż w 99%.

 

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2
Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

 

Urządzenie utrzymuje wilgotność na poziomie 50%, zapewniając najlepsze warunki do funkcjonowania tobie i twoim bliskim. Samoczynnie wyłącza się w momencie, gdy nawilżenie przekroczy 70%, eliminując ryzyko zbyt mocnego nawilżenia powietrza.

 

Sporych rozmiarów zbiornik na wodę o pojemności 4l umożliwia wielogodzinną pracę. Pozwala nawet na 15-godzinny cykl działania bez konieczności dolewania cieczy. Łatwo dostępny, otwarty zbiornik umożliwia szybkie uzupełnienie wody w razie potrzeby. O konieczności wykonania tej czynności urządzenie poinformuje cię dzięki odczytom ze specjalnego czujnika. Przy minimalnym poziomie wody nawilżacz uruchamia automatycznie funkcję odparowania. Zmniejsza ona znacząco ryzyko powstawania przykrych zapachów wewnątrz urządzenia.

 

Poziom nawilżenia w tym modelu można szybko skontrolować za pomocą czytelnego wyświetlacza. Panel obsługi informuje także o połączeniu z Wi-Fi oraz stanie pracy urządzenia. Dwa zainstalowane tu przyciski dotykowe umożliwiają:

  • wygaszenie jasności ekranu – opcja szczególnie przydatna w nocy,
  •  zmianę prędkości pracy.

Sprzęt można obsługiwać manualnie, pozostawić w trybie automatycznym lub zarządzać jego funkcjami za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home.

 

Stylies Sirius

Stylies Sirius to nawilżacz parowy o stylowym designie. Wbudowany higrostat nie pozwala na przekroczenie 60% wilgotności, co daje ci gwarancję optymalnego, zdrowego nawilżenia powietrza. Urządzenie podgrzewa wodę do wysokich temperatur i natychmiast eliminuje mikroorganizmy znajdujące się w wodzie. Dlatego też szczególnie polecane jest alergikom.

 

Na cyfrowym panelu dotykowym służącym również do obsługi nawilżacza, wyświetlany jest na bieżąco poziom wilgotności w pomieszczeniu. Cyfrowy wynik to doskonała wskazówka do wyboru odpowiedniej prędkości urządzenia w trybie manualnym (dostępne 2 poziomy parowania). 

 

Nawilżacz powietrza Stylies Sirius
Stylies Sirius

 

Nawilżacz daje możliwość wyboru trybu nocnego. Ten wygasza ikonki na wyświetlaczu, sprawiając, że korzystanie z urządzenia jest komfortowe nawet po zmroku. Na dodatek, zarówno w dzień, jak i podczas snu nie musimy obawiać się o to, że nawilżacz ulegnie awarii z powodu braku wody w zbiorniku. Urządzenie samoczynnie się wyłączy po wykryciu braku cieczy. Zbyt wysoką obecność wapnia w wodzie zarejestrują specjalne wkłady oferowane przez producenta.

 

Sprzęt spełnia wszelkie normy ekologiczne. Potwierdzają to przyznane certyfikaty:

  • TÜV CE,
  • ROHS,
  • WEEE.

Świetnie prezentujące się urządzenie zostało zaprojektowane przez cenionego designera Fabiana Zimmerliego. Nowoczesny wygląd łączący w sobie minimalizm z elegancją to doskonały wybór dla miłośników innowacyjnych rozwiązań.

 

Chcemy także dodać, że ze względu na sposób działania (emitowanie przez urządzenie gorącej pary), nawilżacz zaleca się ustawić poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt domowych.

 

Stylies Alaze

Stylies Alaze to prosty w obsłudze, kompaktowy nawilżacz ewaporacyjny. Wykorzystujący naturalną metodę podnoszenia poziomu wilgotności powietrza, gwarantuje bezpieczne użytkowanie i spokojny sen. Wysoce energooszczędny sprzęt pobiera zaledwie 3,5 W, więc bez obaw może być stosowany przez całą dobę.

 

Zastosowany tu pojemny, 3-litrowy zbiornik na wodę zapewnia długotrwałe użytkowanie, a wbudowany higrostat monitoruje poziom nawilżenia w czasie rzeczywistym. Dzięki temu urządzenie może działać bez ingerencji użytkownika w trybie automatycznym. Z kolei w opcji podstawowej użytkownik sam dobiera szybkość pracy urządzenia (3 stopnie). Natomiast ostatni z dostępnych trybów – nocny wygasza samoczynnie wszystkie diody LED.

 

Nawilżacz powietrza Stylies Alaze
Stylies Alaze

 

Producent stosuje aż dwie technologie likwidujące szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Zamontowane w urządzeniu kostki z jonami srebra zwalczają mikroorganizmy obecne w wodzie, a antybakteryjne maty nawilżające uwalniają powietrze od wirusów, toksyn i kurzu.

 

Poziom nawilżenia w pomieszczeniu wskazuje kolorowe podświetlenie umieszczone w górnej części urządzenia. Barwa zielona oznacza dobrą wilgotność powietrza, żółta – zbyt suche, a czerwona brak wody w zbiorniku. Podstawa urządzenia, będąca jednocześnie zbiornikiem na wodę, wskazuje aktualny jej poziom. Jest łatwa w utrzymaniu – bez obaw można ją myć w zmywarce.

 

W górnym panelu sterowania manualnie włączysz/wyłączysz urządzenie, uruchomisz tryb automatyczny lub nocny, zmienisz poziom wydajności i ustawisz timer.

 

Philips HU4803/01

Philips HU4803/01 to urządzenie wykorzystujące najbezpieczniejszą metodę nawilżania, czyli ewaporację w technologii NanoCloud. Przeznaczony do pracy na powierzchniach do 25 m2 sprawdzi się w mniejszych salonach i kameralnych sypialniach.

 

Wydajny (220 ml/h), cichy – 26-50 dB (A) i wyposażony w blokadę Healthy Air Protect automatycznie wyłącza się w przypadku braku cieczy w zbiorniku. Zastosowany tu 2-litrowy pojemnik na wodę zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia aż przez 8 godzin.

 

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01
Philips HU4803/01

 

Suche powietrze zasysane przez nawilżacz z każdej strony (konstrukcja 360o) zostaje poddane działaniu maty nawilżającej, która łączy je z cząsteczkami wody. Nowoczesna metoda nawilżania gwarantuje aż o 99% mniej bakterii niż opcja ultradźwiękowa.

 

Stopień nawilżenia w tym modelu monitoruje cyfrowy czujnik. Swoje odczyty przedstawia na ekranie wyświetlacza. W trybie automatycznym nawilżacz dostosowuje swoją pracę tak, by osiągnąć maksymalnie 50% nawilżenie. W wariancie manualnym do wyboru pozostają 2 poziomy prędkości pracy. Nawilżacz daje możliwość włączenia timera na 1, 4 lub 8 godzin.

 

Stylies Luna

Nasze zestawienie zamyka urządzenie łączące w sobie funkcje nawilżacza i rozpylacza zapachu. Stylies Luna to elegancki dyfuzor powietrza. To nowoczesne urządzenie wyposażone jest w sporych rozmiarów zbiornik na wodę (4 litry), co gwarantuje wyjątkową atmosferę w pomieszczeniu. Powietrze wzbogacone zapachem ulubionych olejków eterycznych będzie najlepiej odczuwalne na powierzchniach do 25 m2. Co ważne, sprzęt automatycznie kontroluje ilość cieczy w zbiorniku. W przypadku jej braku samoczynnie się wyłącza, zmniejszając ryzyko awarii. Poza korzyściami zapachowymi dyfuzor pełni także funkcję nawilżacza.

 

Dyfuzor zapachu Stylies Luna
Stylies Luna

 

Urządzenie emituje ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki substancji zapachowych. Rozprasza je w pomieszczeniu, dając przyjemne uczucie odświeżenia. Zbiornik olejków o pojemności 50 ml pozwala na długotrwałą pracę urządzenia, bez konieczności dolewania substancji.

 

Rozpylacz zapachu może być użytkowany w dowolnym pomieszczeniu – łazience, sypialni, salonie czy domowym gabinecie. Urządzenie znakomicie się prezentuje. Zastosowane w nim kolorowe podświetlenie tworzy dodatkową atrakcję wizualną dla odbiorców. Użytkownik ma możliwość wyboru jednego koloru lub opcję zmieniających się barw.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.