Oczyszczacze powietrza do 2000 zł

Chcąc zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, należy przeanalizować kilka kwestii. Między innymi przeznaczenie i cenę. Można pozwolić sobie na bardzo drogi, designerski oczyszczacz lub postawić na funkcjonalny, tańszy model. Udowadniamy, że można nabyć sprzęt wysokiej klasy, nie wydając na niego więcej niż 2000 zł.

 

Najlepsze oczyszczacze powietrza do 2000 zł - rekomendowane modele

Oczyszczacze stają się powoli standardem. Coraz częściej wykorzystywane w biurach i pomieszczeniach mieszkalnych, zapewniają komfort oddychania czystym powietrzem. Wyposażone w różnorodne tryby, usuwają z niego toksyczne cząsteczki i czynniki alergizujące. Dzięki specjalnym funkcjom odświeżają i odpowiednio je nawilżają. Zapewniają spokojny sen i dobre warunki do rozwoju u dzieci. Tego typu urządzenia z reguły nie zajmują wiele miejsca, a przy tym dobrze się prezentują. Dostępne w zróżnicowanych przedziałach cenowych, gwarantują poprawę jakości powietrza w otoczeniu.

 

Poniżej przedstawiamy subiektywny zbiór najlepszych oczyszczaczy powietrza, na które przeznaczysz kwotę niższą od 2000 zł.

 

Coway Storm

Coway Storm to niewielkich rozmiarów urządzenie, które może obsłużyć powierzchnie do 70 m2. Wyposażone jest w 4 filtry i system dynamicznej dystrybucji powietrza. Gwarantuje wysoką wydajność usuwania zanieczyszczeń na poziomie 492 m3/h. Dzięki laserowemu czujnikowi i precyzyjnej kalibracji zapewnia ponadprzeciętną czułość na pyły zawieszone PM2.5.

 

Poza klasycznym oczyszczaniem opartym na działaniu warstw wstępnej, węglowej i HEPA, Coway Storm wykorzystuje także filtr drobnego pyłu. Wspomaga on działanie pozostałych modułów i zatrzymuje duże zanieczyszczenia przepuszczone przez warstwę wstępną. Chroni również HEPA, wychwytując bardzo drobne cząsteczki (np. alergeny, pleśń). HEPA w klasie E12 o skuteczności 99,5% doskonale radzi sobie z najmniejszymi i najgroźniejszymi zabrudzeniami. Rozpoznaje i przyciąga m.in. bakterie, wirusy, alergeny zanieczyszczenia mechaniczne (w tym pyły PM2.5 i PM10), zarodniki grzybów i pleśń.

 

Oczyszczacz Coway Storm
Coway Storm

 

Odpowiednio oczyszczone powietrze przedostaje się do pomieszczenia dzięki innowacyjnemu systemowi dystrybucji. Pracujący w 4 trybach cyrkulacji oczyszczacz zapewnia:

 • Obieg standardowy – przeznaczony do usuwania drobnego pyłu w całym pomieszczeniu.
 • Obieg intensywnej cyrkulacji – najlepszy do dużych powierzchni, gwarantuje wydajne i szybkie oczyszczanie.
 • Obieg bardzo mocny – może być stosowany do każdego rodzaju pomieszczeń, szczególnie pomocny w przypadku nagłego wzrostu zanieczyszczeń.
 • Obieg zróżnicowany – odpowiedni do efektywnego i szybkiego oczyszczania w obrębie urządzenia.

Sprzęt pracujący w trybie auto gwarantuje dopasowanie pracy oczyszczacza, do panujących w pomieszczeniu warunków. We współpracy ze wbudowanymi czujnikami reguluje samoistnie tempo wentylatora (czujnik cząstek) i natężenie emitowanego światła (czujnik światła). Jakość powietrza przedstawia za pomocą kolorowego ringu umieszczonego na przednim panelu. W zależności od prezentowanej barwy wskazuje dobrą – niebieski, średnią – zielony, złą – żółty i bardzo złą – czerwony, kondycję powietrza.

 

Ten model od Coway posiada 2 tryby, które sprawdzą się w nocy i w otoczeniu małych dzieci. Współpracująca z trybem automatycznym, funkcja Sleep gwarantuje cichą i energooszczędną pracę. Z kolei opcja Silent wycisza urządzenie i zapewnia dobre warunki do snu i odpoczynku. A gdy potrzebne jest maksymalnie szybkie oczyszczenie, można zastosować tryb Haze lub Quick Cleaning.

 

Philips AC2959/53

Philips AC2959/53 to wysoko wydajny sprzęt (CADR 330 m3/h), który standardową powierzchnię 20 m2 oczyści z toksycznych substancji w zaledwie 9 minut! Tak wysoką efektywność zapewnia filtr NanoProtect HEPA 3w1 działający w systemie 360o.

 

Zastosowany tu komponent w kształcie walca składa się z filtrów wstępnego, HEPA H13 i węglowego.  Bez problemu radzi sobie z zanieczyszczeniami wielkości 0,003 mikrona – usuwa je ze skutecznością min. 99,97%. To najlepsza broń dla smogu oraz towarzyszących mu pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, bakterii, wirusów, alergenów oraz roztoczy. Sprzęt z Certyfikatem ECARF potwierdzającym skuteczność w redukcji czynników uczulających, polecany jest alergikom oraz osobom cierpiącym na choroby górnych dróg oddechowych.

 

Trwały i pojemny kompozyt kumuluje także niechciane zapachy i lotne związki organiczne, w tym toksyczny formaldehyd i rakotwórczy benzo(a)piren. NanoProtect HEPA 3w1 zatrzymuje także kurz, zwierzęcą sierść oraz większe pyły.

 

Stopień eksploatacji filtra przedstawia wskaźnik zużycia, a konieczność jego wyczyszczenia i wymiany sygnalizuje specjalny alarm. Trójstopniowy system usuwania zanieczyszczeń zastosowany w tym modelu sprawdza się najlepiej na powierzchniach do 39 m2. Dokładne rozproszenie czystego powietrza do każdego zakamarka pomieszczenia gwarantuje zastosowany tu system cyrkulacji 3D.

 

Oczyszczacz Philips 2959/53
Philips 2959/53

 

Jakość powietrza badają natomiast wbudowane czujniki – pyłów i alergenów. Dzięki Technologii AeraSense wyniki ich pracy przedstawiane są w czasie rzeczywistym. Oczyszczacz wskazuje na numerycznej skali poziom pyłów PM2.5 oraz ilość unoszących się w pomieszczeniu alergenów (skala IAI). Wyniki przedstawia wskaźnik jakości powietrza zaprojektowany w formie kolorowego okręgu otaczającego wyświetlacz. Pokazuje on, czy powietrze w pomieszczeniu jest aktualnie czyste (niebieski), przeciętne (niebiesko-fioletowy), złe (różowo-czerwony) czy bardzo złe (czerwony).

 

Oczyszczacz jest bardzo łatwy w obsłudze. Może działać w jednym z czterech dostępnych trybów – delikatnym, sen lub turbo (manualne) oraz jednym automatycznym. Producent daje także możliwość sterowania urządzeniem na odległość. Za pomocą aplikacji mobilnej Clean Home+ można w pełnym zakresie zarządzać oczyszczaczem z każdego miejsca na ziemi – wystarczy połączenie z Wi-Fi.

 

Sharp UA-HG40E-T

Sharp UA-HG40E-T to kolejny model od japońskiego producenta. Oczyszczacz wyposażony w generator Plasmacluster HD 7000 nasyca powietrze jonami zapewniającymi równowagę cząsteczkową w pomieszczeniu. Wspomaga on nie tylko procesy filtracji powietrza (usuwa drobinki wielkości nawet 0,01 mikrona!), ale także neutralizuje ładunki elektrostatyczne, odpowiedzialne za występowanie zjawiska „elektryzowania się” przedmiotów. Innowacyjny system zagęszczenia jonów zapewnia ich szybki i długodystansowy transport. Dzięki temu docierają one do najbardziej odległych zakątków pomieszczenia.

 

Zastosowany tu system oczyszczania oparty jest na działaniu filtrów wstępnego, węglowego, HEPA H13 i nawilżającego. Warstwa z aktywnym węglem została wzbogacona o porcję żelu krzemionkowego. Odpowiada on za powstrzymywanie ultragroźnych tlenków siarki (SOx) i azotu (NOx). Z kolei HEPA w klasie H13 bez problemu radzi sobie z najdrobniejszymi zanieczyszczeniami. Powstrzymuje pyły zawieszone PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), spaliny, wirusy, bakterie, alergeny, grzyby, roztocza kurzu domowego i pleśń. Nawilżacz o wydajności 400 ml/h wykorzystuje obrotową matę ewaporacyjną. Pozbawiony środków chemicznych proces podnoszenia poziomu wilgotności, działa wyłącznie w oparciu o właściwości wody. Dodatkowo nie generuje gorącej mgiełki, więc jest uznawany za najbezpieczniejszy ze wszystkich możliwych.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T
Sharp UA-HG40E-T

 

Jakość powietrza przedstawia specjalny wskaźnik komunikujący się z użytkownikiem za pomocą 7-kolorowej skali. Odczyty przygotowywane są na podstawie działania wbudowanych kontrolerów. Precyzyjne czujniki z możliwością regulacji czułości badają na bieżąco skład powietrza względem występowania pyłów PM2.5 i kurzu.

 

Pyłki pochodzenia roślinnego i zwierzęcego wykrywa oraz neutralizuje tryb Pollen (pyłkowy). Sprzęt atestowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego szczególnie polecany jest alergikom. Odpowiedni certyfikat zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne i brak negatywnego wpływu na środowisko. Cichy (19 dB+) i zarazem energooszczędny sprzęt do swojej podstawowej pracy wykorzystuje zaledwie 5 W.  

 

Electrolux Pure A9 PA91-404DG

Electrolux Pure A9 PA91-404DG to jeden z niewielu oczyszczaczy doceniony przez ekspertów z dziedziny projektowania wizualnego. Świetnie prezentujący się sprzęt otrzymał w 2020 prestiżową nagrodę RedDot.

 

Jakość powietrza wewnątrz kontroluje tu inteligentny system PureSense, współpracujący z precyzyjnym zestawem czujników. Kontroler zapachów reaguje na pojawiające się w pomieszczeniu zanieczyszczenia gazowe. Czujnik pyłów bada stężenie PM2.5, czyli pyłów zawieszonych wchodzących w skład smogu. Odczyty przedstawiane są za pomocą kolorowego wskaźnika umieszczonego w górnej części oczyszczacza. Dzięki nim urządzenie samoczynnie reguluje swoje działanie, zwalniając lub przyspieszając pracę wentylatora. Ten w trybie manualnym może uzyskać jedną z 10 dostępnych prędkości, regulowaną za pomocą suwaka.

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-404DG
Electrolux Pure A9 PA91-404DG

 

Sam proces oczyszczania zachodzi w module filtrującym 360o składającym się z warstw wstępnej, HEPA i węglowej. Zaprojektowany w kształcie walca pobiera powietrze z każdej strony urządzenia. Dzięki temu usuwanie zanieczyszczeń przebiega szybciej i jest bardziej efektywne. Każdy filtr posiada wbudowany unikatowy chip. Optymalizuje on pracę oczyszczacza, wskazuje poziom eksploatacji modułu i informuje o konieczności jego wymiany. Producent deklaruje żywotność komponentu na ok. 12 miesięcy. Do wyboru pozostawia następujące rodzaje filtrów:

 • uniwersalny – połączenie filtra wstępnego, HEPA H12 i węglowego,
 • antyalergiczny – filtr wstępny i HEPA H12 o skuteczności min. 99%,
 • antyzapachowy – wstępny, HEPA H12 i węglowy z dodatkową porcją aktywnego składnika.

Pracę filtrów uzupełnia jonizator, który efektywnie wspiera usuwanie alergenów, kurzu, bakterii i pleśni. Dlatego ten model od Electorlux rekomendowany jest do walki z alergiami. Skuteczność działania w tym zakresie potwierdza rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Dzięki zastosowanemu systemowi AirSurround czyste powietrze rozprasza się spiralnie, docierając do każdego zakątka pomieszczenia.

 

Electrolux Pure A9 PA91-404DG oferuje opcję sterowania zdalnego, dzięki czemu możesz zarządzać swoim oczyszczaczem w dowolnej chwili, z każdego miejsca na ziemi. Aplikacja Electrolux Wellbeing pozwala na pełną obsługę na odległość oraz odczyt najważniejszych parametrów składu powietrza (również na zewnątrz).

 

Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL to najmocniejszy model tego producenta. Nieprzeciętnie wydajny osiąga CADR na poziomie 700 m3/h! Dzięki temu jest w stanie skutecznie obsłużyć pomieszczenia o powierzchni 84 m2. Rewelacyjny w swym działaniu, wykorzystuje podwójny, 4-etapowy system oczyszczania, oparty na pracy 2 filtrów wstępnych, węglowych, HEPA i jonizatora.

 

Pięciowarstwowy filtr TRUE HEPA spełniający normy dla klasy HEPA H13, uwalnia powietrze od najdrobniejszych zanieczyszczeń – może zatrzymać nawet pyły PM0.1. Wspomagany warstwą węglową (usuwa nieprzyjemne zapachy i gazy), wstępną (likwiduje najbardziej okazałe zabrudzenia) i jonizatorem (odświeża i wspomaga neutralizację najdrobniejszych substancji) oczyszcza powietrze ze skutecznością co najmniej 99,97%. Dzięki dwóm mocnym wentylatorom jest ono uwalniane do otoczenia w sposób wirowy. Zapewnia tn precyzyjne rozproszenie do każdej części pomieszczenia.

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL
Toshiba CAF-X116XPL

 

Czujniki pyłów oraz czujnik gazów monitorują w czasie rzeczywistym stan powietrza w otoczeniu. Pierwszy wskazuje ilość występujących pyłów PM2.5 (odczyty numeryczne), a drugi kontroluje zapachy i gazy. Precyzyjne czujniki regulują pracę oczyszczacza w trybie automatycznym. Zmieniające się na wyświetlaczu kolory informują o aktualnym poziomie zanieczyszczenia. Odpowiednią wartość wskazuje:

 • kolor czerwony – niska jakość powietrza,
 • kolor pomarańczowy – średnia jakość powietrza,
 • kolor zielony – dobra jakość powietrza,
 • kolor niebieski – znakomita jakość powietrza.

Cichą pracę w Toshiba CAF-X116XPL zapewnia technologia Microsound oraz specjalne tryby. Szczególnie pomocne w nocy i w obecności małych dzieci. Funkcja Sleep zapewnia komfortowe warunki do snu poprzez zmniejszenie prędkości wentylatora i ściemnienie wyświetlacza. Dzięki zastosowanemu czujnikowi światła tryb nocny uruchamia się samoczynnie po wykryciu ciemności.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.