Oczyszczacze powietrza do 3000 zł - polecane modele

Czy warto wydać więcej na oczyszczacz powietrza? Jeśli szukasz urządzenia, które ma do zaoferowania więcej niż usuwanie zanieczyszczeń – jak najbardziej! Droższe modele najlepszych marek posiadają dodatkowe funkcjonalności, wpływające znacząco na finalną jakość powietrza w pomieszczeniu. Wielopoziomowe systemy filtracji wzbogacone o specjalne tryby pracują cicho, oszczędzając równocześnie energię, więc są doskonałe również do użytku całonocnego. W pełni profesjonalne sprzęty kosztujące nieco więcej sprawdzą się z pewnością w pomieszczeniach o specjalnych wymaganiach – w pokojach alergików, salonach kosmetycznych, placówkach medycznych, żłobkach i innych.

 

Dlaczego warto kupić droższy oczyszczacz powietrza?

Szukasz urządzenia o zaawansowanych funkcjonalnościach? Poniżej przedstawiamy najlepsze (według nas) modele oczyszczaczy powietrza mieszczące się w przedziale cenowym do 3000 zł. Sprawdź, jakie korzyści zyskasz, kupując sprzęt z wyższej półki i do jakich pomieszczeń polecane są tego typu sprzęty.

 

IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro to kompaktowy, a zarazem niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza, który może obsłużyć powierzchnie do 55 m2. Dzięki temu, że jest cichy (16,7 dB+) i energooszczędny (znikome 5 W!) sprawdzi się w otoczeniu najmłodszych. To najlepsze rozwiązanie do dziecięcych pokoi, sal zabaw i przedszkoli. Jest doskonały również do mniejszych pomieszczeń, w których powierzchnia użytkowa jest niezwykle istotna – np. w poczekalni, salonie urody, sypialni. Wchodzący w skład serii PRO model, rekomendowany przez Instytut Schwarzkopf, dopuszczony jest do użytku w placówkach medycznych. Ważący zaledwie 3,6 kg sprzęt można bez problemu transportować między pomieszczeniami.

 

Urządzenie w klasie premium gwarantuje precyzyjną filtrację, skuteczną w co najmniej 99,995%, co przekłada się na jeden z najlepszych wyników na rynku oczyszczaczy powietrza. Ten model od IDEAL usuwa zanieczyszczenia w 3 etapach. Proces filtracji zachodzi w module składającym się z 3 warstw – wstępnej, HEPA H14 i węglowej.

 

Filtr wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia typu sierść zwierząt, okruchy, kurz i włosy. Chroni też resztę warstw przed nadmiernym zabrudzeniem. HEPA w wysokiej klasie H14 pochłania najdrobniejsze toksyczne cząsteczki rzędu PM2.5 i PM10, a nawet ultradrobne pyły PM0.3 i PM0.1. Ta warstwa odpowiedzialna jest także za przechwytywanie alergenów wziewnych, wirusów, bakterii, zarodników grzybów i pleśni. W ostatnim etapie powietrze poddawane jest filtrowi węglowemu o niebagatelnej powierzchni aktywnej mierzącej aż 740000 m2! Blokuje on także w swych strukturach nieprzyjemne zapachy i groźne dla zdrowia gazy, w tym formaldehyd i benzo(a)piren oraz woń zwierząt, śmieci i niepożądane aromaty kuchenne. Dodatkowo w tej warstwie kumulują się niebezpieczne spaliny, opary chemiczne i dym tytoniowy.

 

Oczyszczacz IDEAL AP 40 Pro
IDEAL AP 40 Pro

 

Zestaw filtrowy wyposażony w specjalny chip z unikalnym kodem, informuje o stanie eksploatacji i wysyła odpowiednią wiadomość do urządzenia w momencie koniecznej wymiany. Dzięki niemu urządzenie nie włączy się w przypadku całkowitego zużycia komponentu (nawet jeśli przełożymy go do innego oczyszczacza) i nie uruchomi się w sytuacji nieprawidłowego montażu.

 

Posiadający atest PZH sprzęt wyposażony jest w 2 precyzyjne czujniki, które w czasie rzeczywistym badają jakość powietrza w otoczeniu. Pierwszy wykrywa pyły zawieszone, stanowiące główny składnik smogu, a drugi – lotne związki organiczne, dym tytoniowy i zapachy. Za pomocą wskaźnika jakości powietrza oczyszczacz informuje w kolorowej skali o aktualnym poziomie zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Dzięki regulowanej opcji zmiany prędkości wentylatora szybko dostosujesz prędkość jego pracy do warunków i zapotrzebowania. Większość opcji związanych ze zmianą parametrów można włączyć lub wyłączyć za pomocą aplikacji mobilnej, która pozwala na sterowanie urządzeniem na odległość.

 

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Electrolux Pure A9 PA91-604DG to świetnie prezentujący się sprzęt szwedzkiego producenta, osiągający poziom CADR 618 m3/h, pozwalający na skuteczną filtrację w średniej wielkości pomieszczeniach do 52 m2. W swojej ogromnej wydajności pracuje jednocześnie bardzo cicho (17 dB+) i z wysoką skutecznością (min. 99,5%). Wyposażony w uniwersalny moduł łączący 3 warstwy filtrujące – wstępną, HEPA oraz węglową, jest doskonałą bronią dla smogu, pyłów, spalin, cząsteczek uczulających, groźnych gazów (w tym ksylenu, styrenu, toluenu, benzenu, etylobenzenu i formaldehydu) oraz niechcianych zapachów. Biorąc pod uwagę zróżnicowane zapotrzebowanie klientów, Electrolux proponuje dla tego modelu 3 rodzaje filtrów:

 • uniwersalny – kompletny filtr na różne zanieczyszczenia (wstępny, HEPA i węglowy),
 • chroniący przed pyłami i alergenami – filtr wstępny i HEPA,
 • usuwający gazy i zapachy – filtr uniwersalny wzbogacony o dodatkową porcję aktywnego węgla.

Dodatkowo Electrolux proponuje w tym modelu opcję jonizacji. Technologia wytwarzająca jony wspomaga proces oczyszczania poprzez neutralizację wirusów, bakterii, pleśni i alergenów. Zastosowany tu nowoczesny wylot powietrza, gwarantujący spiralny ruch (AirSurround) sprawia, że dociera ono do najbardziej odległych zakątków pomieszczenia. Rekomendowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP sprzęt zalecany jest w szczególności dla alergików i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych.

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-604DG
Electrolux Pure A9 PA91-604DG

 

Wyposażony w precyzyjne czujniki (pyłów PM2.5 i zapachów) sprzęt działa w Systemie PureSense, który monitoruje poziom zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kolorowy wskaźnik jakości powietrza automatycznie informuje o zmianach w jego składzie. Analizując barwę górnego panelu, dowiadujemy się, że powietrze w danym momencie jest:

 • bardzo dobre – kolor zielony,
 • dobre – kolor żółty,
 • słabe – kolor pomarańczowy,
 • bardzo słabe – kolor czerwony,
 • złe – kolor fioletowy,
 • bardzo złe – kolor rdzawoczerwony.

Pure A9 PA91-604DG jako jeden z niewielu dostępnych na rynku posiada aż 10-stopniową kontrolę pracy wentylatora, która może być regulowana zarówno manualnie, jak i z poziomu aplikacji mobilnej. Zmieniająca się co 10% prędkość, nie wywołuje gwałtownych zrywów powietrza i pracuje dokładnie tak, jak w danej chwili potrzebujesz.

 

Urządzeniem można zarządzać tradycyjnie – ręcznie lub za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki aplikacji Electrolux Wellbeing (dostępnej również w języku polskim) można nie tylko obsługiwać oczyszczacz na odległość, ale także sprawdzać poszczególne parametry powietrza – zarówno tego wewnątrz pomieszczenia (m.in. wilgotność, temperaturę, PM2.5, lotne związki organiczne, CO2), jak i na zewnątrz (PM2.5, LZO).

 

Sharp UA-HG50E-L

Sharp UA-HG50E-L to jeden z topowych modeli japońskiego producenta. Usuwający zanieczyszczenia aż w 5 etapach, gwarantuje najwyższej klasy odpowiednio nawilżone i zrównoważone jonowo powietrze. Dzięki 7-kolorowej skali informuje użytkownika o jego aktualnej jakości, a za sprawą wbudowanego wskaźnika filtra nie dopuszcza do pominięcia momentu wymiany.

 

Rozbudowana filtracja opierająca się na działaniu warstw wstępnej, węglowo-krzemionkowej, HEPA, nawilżającej i jonizatora, zapewnia niemal w 100% czyste powietrze.

 

Pierwszą barierę dla zanieczyszczeń stanowi tu niewymienny filtr wstępny, który powstrzymuje największe zabrudzenia. Następnie powietrze poddawane jest działaniu warstwy węglowej, która redukuje nieprzyjemne zapachy (dym tytoniowy, zapach z toalety, aromaty kuchenne) i lotne związki organiczne (np. ksylen, benzen, formaldehyd). Filtr wzbogacony o żel krzemionkowy jest w stanie pochłaniać tlenki siarki i azotu (SOx, NOx). W kolejnym etapie powietrze poddawane jest pracy HEPA H13, zatrzymującego aż w 99,97% najmniejsze cząsteczki takie jak smog i jego składowe (PM2.5, PM10), bakterie, zarodniki grzybów, wirusy, pleśń i roztocza kurzu domowego.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L
Sharp UA-HG50E-L

 

Następnie swoje właściwości wdraża filtr nawilżający, który jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie zapewnić odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu. Zastosowana tu ulepszona mata ewaporacyjna (o wydajności max. 450 ml/h) jest trwalsza niż jej poprzednie wersje i dodatkowo zatrzymuje osad pochodzący z wody. W ostatnim etapie Sharp wykorzystuje swoją innowacyjną metodę jonizacjiPlasmacluster. Wspomagająca neutralizację zapachów (m.in. potu, zapachów z gotowania, suszonych ubrań i zwierząt), bakterii i wirusów technologia w trybie Plasmacluster Spot jest w stanie generować aż 70 000 jonów na 1 cm3!

 

Zastosowane w Sharp UA-HG50E-L tryby przydadzą się z pewnością alergikom (tryb pollen), w otoczeniu małych dzieci (tryb sleep) i w pomieszczeniach, w których występują intensywne zapachy (wspomniany tryb Plasmacluster Spot lub intensywny Clean Ion Shower). Doskonałe tempo pracy oczyszczacza w trybie automatycznym gwarantują zastosowane tu precyzyjne czujniki – pyłu PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości), temperatury, wilgotności, zapachów, światła i ruchu. Dodatkowo manualnie można wybrać jeden z 3 trybów prędkości wentylatora – low, med, max.

 

Poza szerokim zastosowaniem ten model od Sharpa dobrze prezentuje się wizualnie. Utrzymany w klasycznej, białej barwie z pewnością odnajdzie się zarówno w domowych, jak i biurowych przestrzeniach.

 

Samsung AX47R9080SS

Samsung AX47R9080SS zwany także Samsung Cube to sześcienny oczyszczacz powietrza, który mimo małych rozmiarów sprawdza się w pomieszczeniach do 47 m2. Znakomicie zaprojektowany, designerski sprzęt produkowany wyłącznie w Korei Południowej, niemal w całości skonstruowany jest z metalizowanego tworzywa przypominającego szczotkowaną stal. Tym modelem Samsung udowadnia, że funkcjonalność i wydajność (CADR 336 m3/h) może iść w parze z oryginalnym wyglądem.

 

Zastosowano tu 3-stopniowy system oczyszczania oparty na działaniu filtrów wstępnego, HEPA H13 i węglowego, który szybko i skutecznie usuwa z pomieszczenia wszelkie zabrudzenia. Powstrzymuje między innymi kurz, sierść zwierząt i większe pyły (filtr wstępny), dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy z toalety czy kuchni (filtr węglowy), a także pyły PM2.5, PM10 i inne zanieczyszczenia mechaniczne oraz bakterie, wirusy, zarodniki grzybów i pleśń (filtr HEPA). Dzięki specjalnemu laserowemu czujnikowi oczyszczacz jest w stanie wykryć nawet ultramałe pyły PM1.0 i reagować w trybie automatycznym na każdą zmianę parametrów powietrza.

 

Oczyszczacz Samsung AX47R9080SS
Samsung AX47R9080SS

 

Wkomponowany w górną część urządzenia wyświetlacz, wskazuje jakość powietrza za pomocą 4 kolorów. Każdy oznacza inny stopień zabrudzenia:

 • niebieski – jakość powietrza: bardzo dobra,
 • zielony – dobra,
 • żółty – średnia,
 • czerwony – zła.

Trójwymiarowy (wywiew z góry i boków) przepływ czystego powietrza w Samsung Cube zapewnia dokładne jego rozproszenie, a Technologia Wind-Free gwarantuje delikatny powiew, pozbawiony mocnych podmuchów (zaledwie 0,15 m/s na najniższych obrotach).

 

W pełni automatyczne, zdalne sterowanie ułatwia dostosowana do urządzeń mobilnych aplikacja SmartThings. Dzięki niej łatwo i komfortowo ustawisz konkretne funkcje, włączysz/wyłączysz urządzenie, sprawdzisz jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz, skontrolujesz stopień zużycia filtra, zmienisz prędkość wentylatora, a nawet zaplanujesz dobowy harmonogram pracy oczyszczacza i uruchomisz autodiagnostykę.

 

Dodatkowo producent oferuje użytkownikowi ciekawą opcję łączenia dwóch oczyszczaczy w jeden system. To unikalne rozwiązanie pozwala uzyskać dwukrotnie wyższą wydajność we wciąż niewielkich rozmiarów urządzeniu.

 

Panasonic F-VXR90G-K

Panasonic F-VXR90G-K to ultracichy (18 dB+), a zarazem bardzo wydajny (CADR 455 m3/h) sprzęt przeznaczony do powierzchni 66 m2. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne jako skuteczna broń w walce z substancjami uczulającymi, stwarza najlepsze warunki dla alergików. Bezpieczeństwo użytkowania oczyszczacza potwierdza natomiast przyznany atest PZH.

 

Ten model od japońskiego potentata gwarantuje czyste powietrze w każdym zakamarku pomieszczenia. Wykorzystując obiegowy przepływ powietrza 3D, rozprasza je do nawet najdalej położonych zakątków. Wydajne oczyszczanie zapewniają tu 3 podstawowe warstwy filtrujące – wstępna, HEPA H13 i węglowa. Są one w stanie usunąć:

 • niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia mechaniczne, w tym pyły zawieszone PM2.5 i PM10 oraz inne groźne składowe – pyłki, alergeny, wirusy, bakterie, roztocza, zarodniki pleśni i grzybów (filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97%!),
 • substancje gazowe – m.in. rakotwórczy benzo(a)piren, trujący formaldehyd oraz nieprzyjemne zapachy tj. dym papierosowy, intensywne aromaty kuchenne, odór śmieci, wonie z toalety (filtr węglowy),
 • zwierzęcą sierść, większe pyły, kurz, okruchy (filtr wstępny).

Według deklaracji producenta filtr HEPA H13, węglowy i nawilżający można użytkować nawet przez 10 lat. Potrzebę wymiany sygnalizuje specjalny wskaźnik.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR90G-K
Panasonic F-VXR90G-K

 

Oczyszczacz dba także o prawidłowy poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wykorzystując ewaporacyjną metodę nawilżania, łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Funkcja może działać w trybie automatycznym, dostosowując pracę nawilżacza do wybranego poziomu wilgotności (40, 50, 60%). Zastosowane w zbiorniku środki przeciwgrzybicze hamują rozwój pleśni i redukują powstawanie niemiłych zapachów. Prawidłową pracę nawilżacza kontrolują m.in. wskaźnik nawilżacza i wskaźnik poziomu wody.

 

Zastosowana tu jonizacja w technologii Nanoe uznawana jest za jedną z najbezpieczniejszych form podnoszenia jakości uzyskiwanego powietrza. Wspomagająca filtrację podstawową, nie generuje jednocześnie szkodliwych dla zdrowia cząsteczek. Dostępny punktowy nawiew powietrza Spot Air pozwala eliminować zapachy, które głęboko osadziły się w tkaninach. Badania udowodniły, że Nanoe wpływa korzystnie nie tylko na samopoczucie człowieka, ale także na poziom nawilżenia skóry.

 

Producent zadbał o to, by sprzęt był maksymalnie energooszczędny. Zastosował tryb EcoNavi, zmniejsza zużycie prądu nawet o 60%. Opcja ta zakłada:

 • tryb monitorowania – po wykryciu czystego powietrza usypia oczyszczacz na 55 minut, a następnie uruchamia się na 5 minut i kontroluje aktualny skład powietrza w pomieszczeniu. Po wykryciu zanieczyszczeń zwiększa obroty wentylatora, a w przypadku braku zabrudzeń ponownie przechodzi w stan uśpienia. 
 • tryb uczenia – zapamiętuje momenty zwiększonych stężeń zanieczyszczeń i uruchamia oczyszczacz na 5 minut przed planowanym najwyższym ich poziomem.

Skład powietrza w czasie rzeczywistym bada tu aż 5 wbudowanych czujników (kurzu, zapachu, wilgotności, ruchu, światła) współpracujących ze wskaźnikiem zanieczyszczenia. Ten w 3-kolorowej skali kolorystycznej informuje użytkownika o stanie powietrza w pomieszczeniu. Zastosowany w Panasonic F-VXR90G-K nietypowy czujnik aktywności z możliwością regulacji, dostosowuje pracę całego urządzenia to ludzkiej dynamiki ruchu.

 

Z opcji dodatkowych warta uwagi jest blokada rodzicielska uniemożliwiająca zmianę parametrów przez najmłodszych, stwarzający doskonałe warunki do snu tryb uśpienia oraz programator czasowy uśpienia (wyłączenie po 8 godzinach cichej pracy) i timer (zaprogramowane wyłączenie po 2 lub 4 godzinach).

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.