Oczyszczacze powietrza do 50 m2 - zestawienie najlepszych modeli

Jednym z najważniejszych parametrów technicznych oczyszczaczy jest zalecana powierzchnia. Dobrze dobrany pod tym względem sprzęt zapewnia maksymalną wydajność i najwyższej jakości powietrze uzyskane w krótkim czasie. Jeśli szukasz najlepszego oczyszczacza, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni 50 m2 – to dobrze trafiłeś! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, które funkcje sprawdzą się w konkretnych pomieszczeniach i jakie są koszty eksploatacji tego typu urządzeń.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu oczyszczacza powietrza?

Przed wyborem konkretnego modelu oczyszczacza powietrza, należy dokładnie przeanalizować jego parametry techniczne. Poniżej znajdziesz te, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

 

CADR to wskaźnik ilości czystego powietrza uzyskanego w procesie filtracji. Wartość wyrażona w m3/h to jeden z najważniejszych wyznaczników wydajności urządzenia. Im wyższy wskaźnik CADR, tym bardziej efektywna filtracja.

 

Kolejnym ważnym elementem w oczyszczaczach są filtry, czyli warstwy odpowiedzialne za usuwanie z powietrza toksyn, pyłów i innych szkodliwych dla zdrowia substancji. W najbardziej podstawowym podziale spotkać można:

 • filtr wstępny,
 • filtr HEPA,
 • filtr węglowy.

Filtr wstępny powstrzymuje największe zanieczyszczenia typu sierść zwierząt, okruchy i kurz. HEPA pochłania najdrobniejsze zabrudzenia, w tym smog, alergeny, wirusy, bakterie, pleśń i zarodniki grzybów. Z kolei filtr węglowy powstrzymuje niemiłe zapachy i groźne dla zdrowia gazy.

 

Kiedy zależy nam, by oczyszczacz spełniał także dodatkowe funkcje (np. nawilżania, jonizacji), warto wybrać ten, który wykorzystuje bezpieczne metody i technologie.

 

Ostatnim niezwykle ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest zalecana powierzchnia. Najlepiej dostosować urządzenie do największego pomieszczenia znajdującego się w domu lub biurze. Wówczas zyskamy pewność, że oczyszczacz będzie pracował skutecznie i sprawnie.

 

Oczyszczacze powietrza do 50 m2 - rekomendowane modele

Rynek oczyszczaczy powietrza jest niezwykle bogaty. Oferuje różnorodne modele przystosowane do konkretnych powierzchni, spełniające określone wymagania klientów i zapewniające wielopoziomowe systemy filtracji. Dzięki temu dobór oczyszczacza do konkretnego pomieszczenia nie stanowi dziś problemu.

 

Przedstawiamy 6 produktów, które znakomicie sprawdzą się na powierzchniach do 50 m2. Zapewnij sobie i swoim bliskim komfort oddychania czystym powietrzem. Sprawdź, które modele rekomendujemy i jakie korzyści zyskasz dzięki ich użytkowaniu.

 

IDEAL AP 40 Pro do 55 m2

IDEAL AP 40 Pro to niewielkich rozmiarów oczyszczacz, który sprawdzi się w dość przestronnych pomieszczeniach. Wykorzystujący trójstopniowy system filtracji, rozprawi się nawet z najmniejszymi zanieczyszczeniami unoszącymi się w powietrzu. Wyposażony we wskaźnik wymiany filtra, kontroluje poziom jego eksploatacji i sugeruje ewentualną wymianę. Cichy sprzęt (zaledwie 16,7 dB!) może być bez problemu użytkowany w sypialni, dziecięcym pokoju i biurze.

 

Ten niemiecki oczyszczacz pracuje w oparciu o zintegrowany filtr działający w systemie 360o. Moduł w kształcie walca gwarantuje duży przepływ powietrza na poziomie 440 m3/h. Oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia za pomocą filtrów wstępnego, HEPA H14 i węglowego.

 

Pięciowarstwowy filtr HEPA (dostępny wyłącznie w serii IDEAL Pro) pochłania ultramałe drobinki takie jak PM10, PM2.5, PM0.3 i PM0.1. Dodatkowo wychwytuje alergeny, pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, wirusy, bakterie i pleśń, więc rekomendowany jest osobom zmagającym się z problemami górnych dróg oddechowych. Bezpieczeństwo jego stosowania i skuteczność działania w zakresie usuwania alergenów potwierdza atest przyznany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH. Dodatkowo sam producent gwarantuje skuteczność w zakresie usuwania chorobotwórczych wirusów na poziomie 99,9%.

 

Oczyszczacz IDEAL AP 40 Pro
IDEAL AP 40 Pro

 

Niebagatelnych rozmiarów filtr węglowy o łącznej powierzchni 740 000 m2 (!) zawierający 370 g aktywnego składnika, odpowiedzialny jest z kolei za neutralizację niepożądanych zapachów i toksycznych gazów, w tym formaldehydu i rakotwórczego benzo(a)pirenu.

Zanieczyszczenia w pomieszczeniu monitorowane są tu z pomocą wbudowanych wskaźników, które precyzyjnie określają poziom unoszących się w powietrzu pyłów i lotnych związków organicznych. Jakość powietrza przedstawia 3-stopniowa, kolorowa skala, w której barwa zielona oznacza czyste powietrze, żółta – umiarkowanie zanieczyszczone, a czerwona – bardzo zabrudzone.

 

IDEAL AP 40 Pro może być obsługiwany na odległość, dzięki dołączonemu pilotowi oraz aplikacji, która może być użytkowana z poziomu urządzeń mobilnych. Dzięki niej można między innymi:

 • kontrolować siłę nadmuchu wentylatora,
 • sprawdzić poziom zużycia filtra,
 • monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu.

Sprzęt niemieckiego producenta zalecany jest do powierzchni do 55 m2. Wówczas może osiągnąć wysoki poziom CADR wynoszący 440 m3/h.

 

Electrolux Pure A9 PA91-604DG do 52 m2

Electrolux Pure A9 PA91-604DG nie tylko skutecznie oczyszcza powietrze (co najmniej na poziomie 99,5%), ale także znakomicie się prezentuje. Zaprojektowany w ponadczasowym stylu sprzęt będący laureatem nagrody RedDot Design Award 2020, nada swoistego charakteru każdemu wnętrzu. Utrzymany w uniwersalnych barwach, skonstruowany głównie z drewna, metalu i materiału, zachwyci niejednego fana nowoczesnych rozwiązań. Ten model od szwedzkiego producenta działa bez najmniejszych problemów na powierzchniach do 52 m2.

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-604DG
Electrolux Pure A9 PA91-604DG

 

Zastosowany w oczyszczaczu System AirSurround pozwala na rozproszenie przefiltrowanego powietrza do każdego zakamarka pomieszczenia. Nie musisz zatem martwić się o to, że będąc w dalszej odległości od urządzenia, nie będzie ono spełniało swojej podstawowej funkcji, jaką jest oczyszczanie. Brudne powietrze zasysane jest tu przez klapę, która pełni rolę filtra wstępnego. Składająca się z setek malutkich otworów pokrywa zasysa zanieczyszczenia i podaje je do zintegrowanego filtra 360o. Składający się z 3 warstw moduł rewelacyjnie przeciwdziała unoszącym się w powietrzu groźnym dla zdrowia i życia zanieczyszczeniom. Usuwa między innymi zwierzęcą sierść, kurz i większe pyły (filtr wstępny), smog, alergeny, roztocza, wirusy i bakterie (filtr HEPA E12), a także wszelkie dokuczliwe zapachy i lotne związki organiczne (filtr węglowy). W ostatnim etapie oczyszczania powietrze poddawane jest jonizacji, czyli procesowi poprawiającemu jego jakość. Działanie jonizatora sprawia, że jest ono wolne od pleśni, alergenów, wirusów i grzybów.

 

Powietrze w otoczeniu monitoruje tu System PureSense, który współpracuje z czujnikiem gazów i pyłów PM2.5 (główny składnik śmiercionośnego smogu!). Jakość powietrza przedstawiana jest za pomocą poniższej skali:

 

Kolor wskaźnika

PM 2,5 (μg/m3)

Jakość powietrza

Zielony

0-12

Bardzo dobra

Żółty

13-35

Dobra

Pomarańczowy

36-55

Słaba

Czerwony

56-150

Bardzo słaba

Fioletowy

151-250

Zła

Rdzawoczerwony

>250

Bardzo zła

 

Automatyczna praca oczyszczacza regulowana względem występujących zanieczyszczeń, wskaźnik eksploatacji i wymiany filtra, 10 poziomów pracy wentylatora oraz dodatkowe czujniki (światła, wilgotności i temperatury) sprawiają, że urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu i łatwe w obsłudze. Sprzętem można zarządzać tradycyjnie lub za pomocą aplikacji mobilnej Electrolux Wellbeing. Dzięki niej z każdego miejsca na ziemi możesz:

 • uruchomić lub wyłączyć oczyszczacz,
 • skontrolować procentowe zużycie filtra,
 • włączyć/wyłączyć jonizację,
 • ustawić prędkość pracy wentylatora,
 • wybrać odpowiedni tryb pracy,
 • sprawdzić jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz względem występowania PM2.5 i TVOC,
 • skontrolować temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu,
 • odczytać poziom CO2 na zewnątrz,
 • uruchomić blokadę rodzicielską.

Aplikacja w języku polskim daje również możliwość monitoringu jakości powietrza dla wcześniejszych dat – z podziałem na dni oraz godziny. Narzędzie wymaga zainstalowanego Androida 6.0 lub iOS 11.0 lub ich nowsze wersje.

 

Sharp UA-HG60E-L do 50 m2

Sharp UA-HG60E-L filtruje powietrze aż na 5 poziomach, wykorzystując nowoczesny sposób poprawy jego jakości – jonizację w technologii Plasmacluster. Bezpieczna, czerpiąca z natury metoda generuje jony, które neutralizują bakterie, wirusy, grzyby, pleśń i alergeny. A inteligentny system nawilżania bada wilgotność w pomieszczeniu i uruchamia się wtedy, gdy powietrze jest zbyt suche. 

 

Najwyższą jakość uzyskiwanego powietrza zapewnia przede wszystkim działanie wysokiej klasy filtrów:

 • wstępnego,
 • węglowego wzbogaconego o żel krzemionkowy,
 • HEPA H13. 

Trzy współpracujące ze sobą warstwy redukują znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia ze skutecznością 99,97%. Ten model od Sharpa powstrzymuje zarówno alergeny, wirusy, bakterie, pleśń, jak i szkodliwy dym tytoniowy, rakotwórczy benzo(a)piren, alergenną sierść zwierząt, kurz i roztocza. Dodatkowa porcja żelu krzemionkowego umieszczonego w warstwie węglowej redukuje tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx) wytwarzane głównie podczas spalania paliw. Niezwykle trwały filtr nawilżacza, HEPA i węglowo-krzemionkowy można użytkować nawet przez 10 lat!

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L
Sharp UA-HG60E-L

 

Stale monitorowaną jakość powietrza prezentuje tu 7-kolorowy wskaźnik. Posiadający aż 6 dokładnych czujników (pyłów PM2.5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła oraz ruchu) sprzęt reguluje samoczynnie swoje działanie w trybie automatycznym. Czułość kontrolera pyłów i kurzu ustawia się ręcznie, a gdy zależy nam na manualnym sterowaniu pracą oczyszczacza, można wybrać jedną z 3 dostępnych opcji – max, med, low. Ostatnia sprawdzi się w nocy i w pomieszczeniach, gdzie cisza jest szczególnie wymagana.

 

Posiadający atest PZH sprzęt jest w pełni bezpieczny i nie zagraża zdrowiu, więc może być użytkowany w obecności dzieci, seniorów i osób starszych. Za sprawą wbudowanej funkcji pollen, która wykrywa i usuwa unoszące się w pomieszczeniu alergeny, Sharp UA-HG60E-L polecany jest w szczególności alergikom. Wyraźnie odświeżone powietrze uzyskamy tu za sprawą funkcji Clean Ion Shower, uruchamiającej intensywną, godzinną jonizację.

 

Ten model japońskiego producenta najbardziej wydajny jest na powierzchni do 50 m2. Wówczas osiąga wyniki równe 408 m3/h.

 

Coway Storm do 70 m2

Coway Storm daje możliwość dostosowania trybu oczyszczania i mocy urządzenia do konkretnego pomieszczenia. Posiadający laserowy czujnik pyłów sprzęt jest w stanie dokładnie wykryć ultradrobne pyły PM2.5, które przenikając do krwiobiegu, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia człowieka. Drugi ze wbudowanych kontrolerów — czujnik światła, dostosowuje poziom jego emisji do warunków panujących w pomieszczeniu. Na podstawie odczytów z obu sensorów, regulowane jest tempo pracy urządzenia w trybie automatycznym.

 

Wskaźnik jakości powietrza przedstawia odczyty dokonywane w czasie rzeczywistym. Zmieniający kolory okrąg prezentuje jego reakcję na pyły zawieszone PM2.5. W trybie wysokiej czułości urządzenie określa, że poziom powietrza jest:

 • dobry – kolor niebieski (0-21 ug/m3 pyłów),
 • średni – zielony (22-36 ug/m3),
 • zły – żółty (37-64 ug/m3),
 • bardzo zły – czerwony (65-300 ug/m3).

Sam proces usuwania zanieczyszczeń w oczyszczaczu Coway Storm przebiega na 4 poziomach. Urządzenie wykorzystuje filtry wstępny, drobnego pyłu, węglowy i HEPA E12. Każdy odpowiedzialny jest za powstrzymywanie innego rodzaju zanieczyszczeń. Cały system filtrujący skutecznie blokuje najgroźniejsze dla zdrowia substancje unoszące się w powietrzu, w tym m.in. niezwykle toksyczne zanieczyszczenia mechaniczne stanowiące nadrzędny składnik smogu – pyły PM2.5 i PM10. Oczyszczacz z łatwością powstrzymuje także papierosowy dym, odór śmieci, aromaty kuchenne, wszechobecne gazy, lotne związki organiczne, alergeny, roztocza, bakterie i wirusy. Nie zapomina jednocześnie o największych zabrudzeniach widocznych gołym okiem, czyli okruchach, włosach, sierści zwierząt i kurzu. Producent gwarantuje skuteczność w tym zakresie na poziomie 99,5%.

 

Oczyszczacz Coway Storm
Coway Storm

 

Wyposażony w kilka trybów sprzęt może pracować z różnym natężeniem i prędkością. Regulacji podlegają tu między innymi:

 • poziom szybkości wentylatora (niski, średni, wysoki),
 • forma przepływu powietrza (normalny, skupiony, wielokierunkowy),
 • czułość czujników cząstek (czuły, standardowy, o obniżonej czułości),
 • jasność wskaźników (tryb podświetlania),
 • głośność i energooszczędność (tryb Silent lub Sleep),
 • czas wyłączenia (timer 1, 4 lub 8-godzinny).

Oczyszczacz może pracować także w trybie Auto, który samoczynnie normalizuje pracę urządzenia względem występujących w powietrzu zanieczyszczeń. Coway Storm jest w stanie wydajnie obsłużyć duże pomieszczenia o powierzchni do 70 m2. Działając w najcichszym trybie, wydaje dźwięki porównywalne do szelestu liści unoszących się na wietrze (znikome 21 dB).

 

Xiaomi Air Purifier Pro H do 72 m2

Xiaomi Air Purifier Pro H to urządzenie przeznaczone dla tych, którzy cenią wygodę i funkcjonalność, a przy tym lubią dbać o środowisko. Energooszczędny (szacunkowy koszt miesięcznego zużycia prądu nie powinien przekroczyć 13 zł), wyposażony w bezszczotkowy silnik DC o wysokiej wydajności, zadowala się niewielkim zużyciem energetycznym.

 

Ten model od Xiaomi stanowi ulepszoną wersję Air Purifier Pro. Co ważne, cena nadal jest atrakcyjna. Pro H posiada nowy, bardziej pojemny i większy filtr, którego żywotność sięga ok. 14 miesięcy. Brudne powietrze zasysane z trzech stron urządzenia poddawane jest dokładnej filtracji wykorzystującej 3 warstwy oczyszczające połączone w jeden moduł w kształcie walca. Działający w systemie 360o zestaw, składa się z filtrów wstępnego, HEPA E13 i węglowego.

 

Wysokiej klasy filtr HEPA bez problemu powstrzymuje niewidoczne bakterie, wirusy, alergeny, kurz, grzyby i pleśń. Usuwa także groźne, chorobotwórcze pyły zawieszone, w tym główne składniki smogu, jakimi są PM2.5 i PM10. Skuteczność tej warstwy w redukcji zanieczyszczeń to co najmniej 99,97%.

 

Zastosowany tu filtr węglowy świetnie radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami i szkodliwymi gazami, w tym formaldehydem, przenikającym do powietrza m.in. z mebli, ubrań, elementów skórzanych i papierniczych. Pochłaniany w dużych ilościach składnik może prowadzić do astmy oskrzelowej. Warstwa z aktywnym węglem jest w stanie usunąć w ciągu godziny aż 99,8% szkodliwych gazów.

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro H
Xiaomi Air Purifier Pro H

 

Największe zabrudzenia unoszące się w powietrzu osadzają się natomiast na filtrze wstępnym PET. Warstwa zbudowana z drobnej siateczki blokuje między innymi zwierzęcą sierść, kurz i większe pyły. Chroni tym samym resztę filtrów przed nadmiernym zabrudzeniem.

 

Ten model z logo Xiaomi charakteryzuje się wysokim poziomem CADR (do 600 m3/h) pozwalającym na efektywną filtrację na powierzchni do 72 m2. Wyposażony w precyzyjne czujniki sprzęt, stale monitoruje poziom pyłów zawieszonych, wilgotności i temperatury.

 

Na dotykowym wyświetlaczu OLED umieszczonym na froncie oczyszczacza, odczytasz między innymi aktualną jakość powietrza w pomieszczeniu, tryb pracy urządzenia, stan połączenia z Wi-Fi i poziom eksploatacji filtrów. Poznasz szczegółowe informacje na temat stężenia pyłów zawieszonych, temperatury i wilgotności. Jakość powietrza będącą sumą kilku składowych szybko i łatwo ocenisz za pomocą kolorowej obręczy. Ta obrazuje jego skład w 3 barwach:

 • czyste powietrze (kolor zielony),
 • umiarkowane (pomarańczowy),
 • brudne (czerwony).

Xiaomi Air Purifier Pro H pracuje w 3 podstawowych trybach (automatyczny, nocny, ulubiony), które podobnie jak inne funkcje, mogą być regulowane dzięki aplikacji mobilnej Mi Home. System wymagający łączności Wi-Fi oraz systemu Android lub iOS pozwala także na zarządzanie oczyszczaczem za pomocą komend głosowych.

 

Wspomniane tryby pracy znacznie ułatwiają użytkowanie. W trybie automatycznym oczyszczacz samoczynnie zwiększa i zmniejsza prędkość wentylatora względem pojawiających się zanieczyszczeń. Pozwala to na znaczną oszczędność zużycia energii. Tryb nocny gwarantuje najlepsze warunki do snu i odpoczynku. Obniża głośność do minimum (34,1 dB) i zmniejsza wydajność do 120 m3/h. Tryb ulubiony daje możliwość przypisania skuteczności do obsługiwanej powierzchni. Tym modelem można sterować także manualnie z opcją wyboru jednej z trzech dostępnych prędkości wentylatora (low, medium, high).

 

LIFAair LA503 do 54 m2

LIFAair LA503 oczyści powietrze z mikroskopijnych pyłów w pomieszczeniu o powierzchni 54 m2 w zaledwie… 18 minut! Ten model od fińskiego producenta jest w stanie przechwycić zanieczyszczenia wielkości 0,003 µm, czyli ogromnej części występujących w powietrzu wirusów, bakterii, zarodników grzybów, pleśni i alergenów. Niezwykle inteligentny sprzęt wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, które zapewniają skuteczność oczyszczania na poziomie 99,5%.

 

Urządzenie wyposażone w trójstopniowy system oczyszczania usuwa z otoczenia najbardziej niebezpieczne gazy, związki organiczne i pyły. Za sprawą zintegrowanego, bardzo pojemnego filtra pozbawia powietrze toksyn w ekspresowym tempie. Niebagatelna ilość impregnowanego aktywnego węgla pochłania nawet najbardziej uciążliwe zapachy takie jak dym papierosowy, ostre aromaty kuchenne, odór śmieci czy zapachy z toalety. Wzbogacona o zeolit warstwa węglowa, zatrzymuje w swej strukturze także cząstki promieniotwórcze oraz niemniej toksyczne tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx). Wykonany z lotniczego stopu aluminium filtr wstępny, chroni resztę warstw przed nadmiernym zabrudzeniem — powstrzymuje dostawanie się do ich wnętrza największych zabrudzeń typu sierść zwierząt, kurz, czy okruchy.

 

Oczyszczacz LIFAair LA503
LIFAair LA503

 

Urządzenie posiada innowacyjną metodę sterowania ręcznego. Pozbawiony przycisków panel sensoryczny uruchamia się za pomocą ruchu dłoni po górnej krawędzi oczyszczacza. W ten sposób można regulować tempo pracy wentylatora na jednym z 20 dostępnych poziomów. Dodatkowo oczyszczacz może być zarządzany za pomocą aplikacji LIFAair.

 

Dostępne tu tryby automatyczne (Smart, Night i Allergy) współpracują ze wbudowanymi czujnikami, dostosowując pracę oczyszczacza do panujących w otoczeniu warunków. A kiedy zanieczyszczeń w pomieszczeniu jest bardzo dużo, można uruchomić Tryb TURBO, który pozbędzie się ich ekspresowo, z pełną wydajnością i w krótkim czasie.

 

Cały mechanizm działania LIFAair LA503 zamknięty jest w bardzo wytrzymałej i odpornej na zniszczenia obudowie. Skonstruowana ze stopu stali węglowej SPCC wykorzystywanej w przemyśle samochodowym pokrywa, gwarantuje możliwość użytkowania na lata. Nowoczesna kratka wywiewu inspirowana łopatami silników odrzutowych rozprasza powietrze precyzyjnie do każdego zakamarka.

 

Do oczyszczacza można dokupić przenośną stację kontrolno-pomiarową z dodatkowymi czujnikami PM2.5, TVOC i CO2. Umożliwia ona zarządzanie urządzeniem oraz monitoring parametrów powietrza na odległość. Świetnie zaprojektowany sprzęt dobrze wkomponuje się w każdą domową i biurową przestrzeń, nie zajmując jednocześnie wiele miejsca.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.