Oczyszczacze powietrza do 60 m2 - polecane modele

Po podjęciu decyzji o zakupie oczyszczacza powietrza, a przed wyborem konkretnego modelu, warto przyjrzeć się kilku ważnym parametrom określonym przez producenta. Opisujemy, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru i odpowiadamy na pytanie, dlaczego tak ważny jest dobór sprzętu w zakresie obsługiwanej powierzchni. Sprawdź, które modele będą idealne do pomieszczeń o wielkości do 60 m2 – poznaj ich funkcje specjalne i zastosowane technologie poprawiające jakość powietrza w otoczeniu.

 

Czym kierować się w doborze oczyszczacza do domu lub biura?

Serce oczyszczacza stanowią filtry, czyli warstwy odpowiedzialne za przechwytywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń i toksycznych substancji unoszących się w powietrzu. Podstawowe wyposażenie tego rodzaju urządzeń zakłada stosowanie trójstopniowego systemu opartego na działaniu poniższych komponentów.

 

Filtr wstępny uwalnia powietrze od najbardziej okazałych zanieczyszczeń, w tym sierści zwierząt, włosów, okruchów, kurzu i większych pyłów. Będący najczęściej panelem obudowy, chroni resztę warstw przed nadmiernym zabrudzeniem. Filtr węglowy zawierający odpowiednią ilość aktywnego składnika zatrzymuje w swych strukturach lotne związki organiczne i niechciane zapachy. Bez problemu radzi sobie z dymem papierosowym, formaldehydem, woniami kuchennymi, benzo(a)pirenem i innymi substancjami występującymi w postaci aerozoli. HEPA natomiast usuwa najdrobniejsze cząsteczki, w tym smog i jego składowe (m.in. pyły zawieszone PM2.5 i PM10), spaliny, bakterie, wirusy, pleśń, alergeny, roztocza i zarodniki grzybów.

 

Wartością określającą wydajność urządzenia jest tzw. CADR. Suma wyrażana w m3/h określa, jaką ilość oczyszczonego powietrza sprzęt jest w stanie dostarczyć w ciągu jednej godziny. Wysoki poziom CADR zapewnia skuteczną filtrację na najwyższym poziomie.

 

Istotna jest także zalecana powierzchnia, która wyznacza maksymalną wielkość pomieszczenia, umożliwiającą w pełni skuteczną filtrację. Rekomenduje się dobór oczyszczacza do największego wnętrza w domu lub biurze.

 

Oczyszczacze do 60 m2 - który model wybrać?

Poniżej opisujemy pięć modeli oczyszczaczy najlepszych marek, które bez problemu radzą sobie z nawet najmniejszymi zanieczyszczeniami powietrza na powierzchniach do 60 m2. Poznaj zastosowane w nich systemy filtracji i funkcje dodatkowe. Wybierz sprzęt najlepszy dla siebie, przystosowany do rozmiaru konkretnego pomieszczenia.

 

Sharp UA-KIL80E-W do 62 m2

Sharp UA-KIL80E-W to rewelacyjne rozwiązanie do pomieszczeń do 62 m2, gdzie utrudnione jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Wykorzystujący matę ewaporacyjną i precyzyjne czujniki oczyszczacz, zapewnia odpowiedni (dopasowany do panującej temperatury) poziom nawilżenia w pomieszczeniu. Wyposażony w duży 3,6-litrowy zbiornik na wodę ze wskaźnikiem poziomu, gwarantuje długotrwałą pracę bez konieczności częstego dolewania cieczy. Aktywność nawilżacza przedstawia specjalna dioda umieszczona na wyświetlaczu. Dzięki niej dowiemy się, że funkcja jest wyłączona (wskaźnik zgaszony), włączona (białe podświetlenie) lub wstrzymana z powodu braku wody w zbiorniku (migająca czerwona kontrolka).

 

Ten model od Sharpa poza klasycznym trójstopniowym oczyszczaniem powietrza używa także rewolucyjnej technologii Plasmacluster. W pełni bezpieczna dla zdrowia jonizacja wspomaga neutralizację drobinek wielkości 0,01 mikrona, w tym wirusów, bakterii i alergenów. To doskonała forma filtracji dla alergików, której skuteczność potwierdza certyfikat BAF (Brytyjska Fundacja Antyalergiczna) i atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W
Sharp UA-KIL80E-W

 

Proces oczyszczania opiera się na działaniu filtrów wstępnego, węglowo-krzemionkowego i HEPA. Pierwszy z nich (wstępny) powstrzymuje przedostawanie się do głębszych warstw największych zabrudzeń typu kurz, okruchy, włosy i sierść. Filtr z aktywnym węglem wzbogacony o dodatkową porcję żelu krzemionkowego, skutecznie redukuje nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale także szkodliwe lotne związki organiczne i niezwykle groźne tlenki azotu (NOx) i siarki (SOx). HEPA w wysokiej klasie H13, skuteczny w minimum 99,97%, usuwa zanieczyszczenia mechaniczne, w tym smog i jego składowe (pyły zawieszone PM2.5 i PM10) oraz patogenne wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśń.

 

Wyposażony w różnorodne tryby model, sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. W pokoju dziecięcym i sypialni alergika pomocne będą z pewnością tryby Pollen i Sleep. Pierwszy dokładnie lokalizuje i redukuje uczulające cząsteczki, a drugi zapewnia najlepsze warunki do snu i odpoczynku. Tryb automatyczny pozwala na komfortowe użytkowanie (na przykład w biurze czy salonie urody) pozbawione konieczności ciągłej zmiany parametrów. Z kolei Plasmacluster Ion Spot, uwalnia silny strumień jonowy, który wspomaga walkę z uciążliwymi zapachami oraz bakteriami w miejscach nietypowych (np. na zasłonach, dywanach).

 

Coway Airmega 300S do 70 m2

Coway Airmega 300S to urządzenie, które może obsłużyć średnie i duże powierzchnie w zakresie nawet 70 m2. Wysoko wydajny (CADR 490 m3/h), a zarazem energooszczędny (Smart ECO mode) i ekologiczny sprzęt do działania w najniższym trybie potrzebuje zaledwie 6,2 W. Niezwykle czuły na występowanie pyłów zawieszonych, pracuje w systemie Dual Power. Wykorzystuje nowoczesne metody oczyszczania zakładające podwójne działanie filtrów wstępnych oraz w typie MAX2, które łączą warstwę węglową z HEPA. Zastosowany tu Green True HEPA zapewnia skuteczność usuwania zanieczyszczeń na poziomie co najmniej 99,97%.

 

Jakość powietrza w otoczeniu badają na bieżąco wbudowane czujniki. Ultradrobne pyły zawieszone PM2.5 będące realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, monitorowane są dzięki laserowemu czujnikowi i precyzyjnej kalibracji. Wyniki z kontrolerów przedstawiane są za pomocą kolorowej obręczy LED umieszczonej na przednim panelu oczyszczacza. Względem nich regulowana jest praca urządzenia w trybie automatycznym.

 

Oczyszczacz Coway Airmega 300S
Coway Airmega 300S

 

Ten model od Coway polecany jest w szczególności alergikom i osobom zmagającym się z chorobami górnych dróg oddechowych. Skuteczność w walce z oznakami alergii potwierdza międzynarodowy certyfikat ECARF, a bezpieczeństwo stosowania pod względem higienicznym gwarantuje Atest PZH.

 

Sprzęt uhonorowany nagrodami IDEA AWARD i GOOD DESIGN AWARD znakomicie się prezentuje i jest prosty w użytkowaniu. Sterowany może być ręcznie lub dzięki aplikacji mobilnej COWAY IOCare, umożliwiającej pełną obsługę na odległość. Model do złudzenia przypominający mały stolik kawowy odnajdzie się z pewnością w salonie, sypialni, biurze i pokoju dziecięcym.

 

Panasonic F-VXR90G-K do 66 m2

Panasonic F-VXR90G-K to oczyszczacz, jonizator i nawilżacz powietrza w jednym urządzeniu. CADR na poziomie 455 m3/h zapewnia wysoką wydajność w pomieszczeniach do 66 m2. Zastosowany tu innowacyjny przepływ powietrza 3D sprawia, że odświeżone i zdrowe powietrze dociera do każdego zakamarka nawet w przypadku dużych powierzchni. To rewelacyjny sprzęt dla alergików. Skuteczność działania w zakresie redukcji uczulających cząsteczek potwierdza atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a atest PZH gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i sprawne działanie.

 

Efektywne oczyszczanie zapewnia 3-stopniowa filtracja wzbogacona jonizacją w technologii Nanoe i nawilżaniem ewaporacyjnym. Największe zabrudzenia takie jak kurz, większe pyły, sierść zwierząt czy włosy zatrzymuje na swej powierzchni filtr wstępny. Z kolei HEPA H13 blokuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym pyły zawieszone PM2.5 i PM10, bakterie, wirusy, alergeny, zarodniki grzybów i pleśń. Filtr węglowy odpowiedzialny jest natomiast za neutralizację nieprzyjemnych zapachów i lotnych związków organicznych.

 

Tak oczyszczone powietrze zostaje poddane działaniu maty ewaporacyjnej o bardzo wysokiej wydajności 830 ml/h. Bezpieczna i niewpływająca negatywnie na zdrowie użytkowników metoda podnoszenia poziomu wilgotności może być spokojnie wykorzystywana w otoczeniu dzieci, osób chorych i starszych oraz zwierząt. Producent pozostawia do wyboru jeden z 3 optymalnych poziomów nawilżenia – 40, 50 lub 60%.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR90G-K
Panasonic F-VXR90G-K

 

Oczyszczacz wykorzystuje również działanie jonizatora w technologii Nanoe. To znakomite narzędzie wspomaga pracę warstw filtrujących, neutralizując bakterie, wirusy, alergeny i pleśń. Dezaktywuje również pojawiające się zapachy, w tym dym tytoniowy, odór śmieci czy potu. Generowane przez urządzenie jony wpływają korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale także poprawiają kondycję skóry – nawilżają ją i wspomagają procesy jej regeneracji.

 

Pracę oczyszczacza reguluje aż 5 wbudowanych czujników:

  • kurzu – reaguje na najdrobniejsze zanieczyszczenia typu smog, pyłki, wirusy,
  • zapachów – kontroluje pojawiające się substancje gazowe,
  • wilgotności – dba o odpowiedni poziom nawilżenia,
  • światła – dostosowuje jasność wskaźników i prędkość wentylatora do natężenia światła w pomieszczeniu,
  • aktywności – wykrywa ruch i otwiera przedni panel wywiewu.

Odczyty z czujników prezentowane są na wyświetlaczu za pomocą kolorowej skali. Barwa niebieska oznacza czyste powietrze, fioletowa – lekko zabrudzone, a czerwona – bardzo zanieczyszczone. 

 

Wysoce energooszczędny sprzęt wykorzystuje aż 2 tryby obniżające zużycie energii. Funkcja Econavi zakłada tryb monitorowania i tryb uczenia. Pierwszy z nich po wykryciu czystego powietrza wstrzymuje pracę urządzenia na 55 minut, a przez kolejne 5 minut bada jego skład i w przypadku wykrycia zabrudzeń – uruchamia oczyszczacz. Natomiast tryb uczenia zapamiętuje zanieczyszczenia i uruchamia sprzęt na 5 minut przed przewidywanym wzrostem.

 

Komfortowe użytkowanie zapewniają także funkcje dodatkowe – timer, blokada rodzicielska, wskaźnik wymiany filtra, regulacja stopnia czułości czujnika, kółka z blokadą czy uchwyty transportowe.

 

Samsung AX60R5080WD do 60 m2

Samsung AX60R5080WD to oczyszczacz powietrza, który szybko i bezpiecznie usuwa z otoczenia wszelkie zanieczyszczenia, w tym nieprzyjemne zapachy i gazy (filtr dezodoryzujący), ultradrobne, szkodliwe cząsteczki wielkości pyłów PM2.5 (filtr HEPA H13) oraz najbardziej okazałe zabrudzenia typu zwierzęca sierść, czy kurz (filtr wstępny). Wysokiej klasy komponenty zapewniają skuteczną filtrację na poziomie 99,97%. Bardzo dobra wydajność sprzętu pozwala na efektywną pracę na powierzchniach do 60 m2.

 

Dokładne pomiary jakości powietrza zapewnia tu zestaw wrażliwych czujników laserowych, które analizują jego skład pod względem występowania różnego rodzaju pyłów (PM2.5, PM1.0, PM10) i zapachów. Dzięki nim dowiadujemy się, jaka ilość toksycznych substancji unosi się w naszym otoczeniu, co niezwykle ważne jest w trybie automatycznym, który samoczynnie reguluje pracę oczyszczacza względem ich występowania. Staranne rozproszenie czystego powietrza gwarantuje wielokierunkowy przepływ, wykorzystujący 3 wywiewy – z góry i boków. Zastosowany tu wskaźnik zużycia filtra, informuje o konieczności jego wymiany.

 

Oczyszczacz Samsung AX60R5080WD
Samsung AX60R5080WD

 

Intuicyjny panel z dotykowymi przyciskami umożliwia szybką zmianę parametrów oczyszczacza (również w trybie manualnym) i kontrolę jakości powietrza w czasie rzeczywistym. Kolorowe podświetlanie można w każdym momencie wyłączyć, tak, by nie przeszkadzało podczas snu, wieczornego odpoczynku czy pracy.

 

Samsung daje możliwość sterowania oczyszczaczem w sposób manualny, automatyczny i na odległość. W ostatniej opcji wystarczy dostęp do Internetu i zainstalowana aplikacja SmartThings, by móc zarządzać sprzętem z każdego miejsca na ziemi.

 

Winix Zero Pro

Winix Zero Pro łączy w sobie trójstopniowy system oczyszczania z bezpieczną formą jonizacji PlasmaWave, dlatego też polecany jest osobom zmagającym się z alergiami. Skuteczność filtracji w zakresie redukcji czynników uczulających gwarantują przyznane certyfikaty ECARF i UK Allergy, a wysoką wydajność urządzenia potwierdza atest AHAM

 

Podobnie jak w powyższych modelach, także i ten wykorzystuje w podstawowym działaniu 3 warstwy oczyszczające. Filtr węglowy stosuje zaawansowaną kontrolę zapachu AOCTM, dzięki której usuwa nawet najbardziej uciążliwe aromaty, w tym dym papierosowy, silne zapachy kuchenne i odór śmieci. HEPA H13 – skuteczny w redukcji najdrobniejszych zanieczyszczeń w co najmniej 99,97%, pokryty jest specjalnie zaprojektowaną powłoką CleancelTM zapobiegającą rozwojowi bakterii i drobnoustrojów na jego powierzchni. Za powstrzymywanie sierści, kurzu i większych pyłów odpowiada tu niewymienny filtr wstępny.

 

Oczyszczacz Winix Zero Pro
Oczyszczacz Winix Zero Pro

 

Pracę filtrów wspomaga technologia Plasmavave. Wytwarzająca ujemne i dodatnie atomy, reguluje równowagę kationowo-anionową w pomieszczeniu. Zrównoważenie jonowe, zauważalne w przyrodzie na przykład po burzy lub w okolicach wodospadów, wpływa pozytywnie na zdolność koncentracji i wywołuje dobre samopoczucie. W momencie, gdy filtry będą niezdatne do użytku, sprzęt poinformuje o konieczności ich wymiany za pomocą specjalnej diody, umieszczonej na przednim panelu urządzenia.

 

Urządzenie działa w 4 trybach manualnych oraz jednym automatycznym. Ostatni uruchamia lub spowalnia pracę oczyszczacza względem pojawiających się zanieczyszczeń. Samoczynną regulację zapewniają zastosowane czujniki, badające skład powietrza w zakresie występowania pyłów PM2.5, lotnych związków organicznych (TVOC) oraz poziomu emisji światła. Ilość pyłów zawieszonych prezentuje 4-kolorowy wskaźnik umieszczony na panelu sterowania.

 

Oczyszczacz posiada opcję programowania czasowego. Timer pozwala na automatyczne wyłączenie sprzętu po 1, 4 lub 8 godzinach, a wbudowana blokada rodzicielska zabezpiecza przed niepożądaną zmianą parametrów przez dzieci.

 

Oczyszczacze powietrza do 60 m2 w sklepie LifePlanet

Potrzebujesz skutecznie i szybko oczyścić dużą powierzchnię? Chcesz pozbyć się niebezpiecznych zanieczyszczeń i toksycznych składników powietrza? Szukasz oczyszczacza do konkretnej powierzchni? Zapraszamy do naszego sklepu! Oferujemy sprzęt najwyższej klasy, pochodzący wyłącznie od sprawdzonych producentów, wykorzystujący bezpieczne technologie i zdrowe formy filtracji. Nie wiesz, na jaki oczyszczacz się zdecydować? To nie problem! Zapewniamy również fachowe doradztwo uwzględniające indywidualne potrzeby klientów. Zachęcamy do kontaktu!

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.