Oczyszczacze powietrza do dużych powierzchni

Pogarszająca się jakość powietrza wymaga od nas podjęcia konkretnych działań. Jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod walki ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami, jest zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenia te powoli stają się podstawowym elementem wyposażenia naszych domów. Dzięki ogromnemu wyborowi oczyszczaczy z łatwością możemy dopasować najlepsze urządzenie do naszych potrzeb i warunków mieszkaniowych. Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza najlepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule.

 

Jaki oczyszczacz wybrać do dużego pomieszczenia?

Oczyszczacz powietrza to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z toksycznymi zanieczyszczeniami. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń są w stanie wyeliminować zanieczyszczenia obecne w powietrzu nawet w 99,97%! Wybierając oczyszczacz powietrza, trzeba pamiętać o jednym – nie istnieje na tyle uniwersalne urządzenie, które odpowiednio oczyści zarówno małe, jak i bardzo duże pomieszczenie. Jeśli stoisz przed wyborem oczyszczacza do dużych powierzchni (np. biur, gabinetów lekarskich), koniecznie zwróć uwagę na wydajność urządzenia deklarowaną przez producenta. W takich przypadkach zaleca się wybierać modele odznaczające się wysokim CADR – jest to wskaźnik informujący o tym, jaką ilość czystego powietrza urządzenie jest w stanie dostarczyć w ciągu godziny. Im wyższy CADR, tym z reguły wydajniejsze jest urządzenie. Oczyszczacze z wysokim CADR znacznie szybciej eliminują z powietrza zanieczyszczenia w postaci kurzu, nieprzyjemnych zapachów, cząsteczek smogu, czy też pyłków roślin. Trzeba jednak pamiętać, że CADR podany w danych technicznych urządzenia, zazwyczaj dotyczy pracy na najwyższych obrotach. Optymalny CADR dla konkretnej powierzchni bardzo łatwo oszacować – powinien być min. 3 razy wyższy od jej objętości, aby efekt oczyszczania był odczuwalny i satysfakcjonujący dla jego użytkownika.

 

CADR to jeden z kilku parametrów, którymi powinniśmy się sugerować przy wyborze oczyszczacza. Do kluczowych czynników należą także:

 • powierzchnia sugerowana przez producenta,
 • głośność pracy urządzenia,
 • pobór prądu,
 • liczba trybów pracy oczyszczacza.

 

Parametry techniczne oczyszczaczy do dużych pomieszczeń

Aby ułatwić Ci wybór oczyszczacza do dużego pomieszczenia, zebraliśmy kilka modeli urządzeń z CADR o wartości powyżej 600 m3/h renomowanych producentów sprzętu AGD. Pod uwagę wzięliśmy oczyszczacze z różnych kategorii cenowych – zatem w naszym zestawieniu znajdziesz zarówno oczyszczacze premium, jak i tańsze urządzenia. Porównaliśmy ich parametry techniczne i podstawowe cechy, które warto przeanalizować przed zakupem.

 

Model

CADR*

Rekomendowana powierzchnia

Głośność*

Pobór prądu/Moc*

Ilość prędkości wentylatora

Xiaomi Air Purifier Max

do 1000 m3/h

do 120 m2

34-63 dB

do 86 W

3

Samsung AX90R7080WD

do 701 m3/h

do 90 m2

21-54 dB

do 90 W

3

IDEAL AP 80 Pro

do 800 m3/h

do 100 m2

18-63 dB

6-175 W

5

*uzależnione od prędkości pracy urządzenia

 

Xiaomi Air Purifier Max

Jeśli chodzi o ofertę oczyszczaczy chińskiego potentata, to model Xiaomi Air Purifier Max wykazuje najwyższą skuteczność w walce z zanieczyszczeniami w bardzo dużych pomieszczeniach. Producent deklaruje, że urządzenie jest w stanie wyeliminować zanieczyszczenia na powierzchni do 120 m2. Dlatego też bardzo dobrze sprawdzi się także w większych pomieszczeniach biurowych. W oczyszczaczu zastosowano podwojony system filtracji – po obu bokach urządzenia zostały umieszczone filtry wstępny oraz zintegrowany, łączący w sobie filtry HEPA i węglowy. Dzięki tak wydajnemu systemowi filtracji urządzenie może w blisko 100% oczyścić pomieszczenie. Warto także podkreślić, że Xiaomi Air Purifier Max charakteryzuje się najwyższym CADR (do 1000 m3/h) wśród urządzeń domowych dostępnych w Polsce. Oznacza to bardzo wysoką wydajność urządzenia – oczyszczenie 21 m2 zajmuje mu zaledwie 3 minuty.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Max
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Max

 

Co ważne, mimo tak wysokiej wydajności, omawiany oczyszczacz jest urządzeniem energooszczędnym oraz cichym. Zapewnia najwyższy komfort użytkowania – także w nocy. Urządzenie jest również bardzo proste w obsłudze. Można nim sterować ręcznie lub za pomocą intuicyjnej aplikacji MiHome. Decydując się na ten model oczyszczacza Xiaomi, zapewnisz sobie i swoim bliskim zdrowe, czyste powietrze, na które zasługujecie.

 

Za popularność Xiaomi Air Purifier Max odpowiada także niska cena. Oczywiście w takim przypadku trzeba liczyć się z tym, że urządzenie zapewnia jedynie podstawowe funkcjonalności. Trzeba także mieć świadomość, że filtry należy wymieniać stosunkowo często, a ich roczny koszt kształtuje się na poziomie 400 zł. Jednak w dalszym ciągu jest to bardzo dobry wybór dla osób poszukujących urządzenia z niższej kategorii cenowej, zachowującego jednocześnie wysokie standardy jakości i wydajności.

 

Samsung AX90R7080WD

Jeśli szukasz oczyszczacza do dużych powierzchni, który cechuje się nie tylko wysoką skutecznością, ale i niskim poborem energii, atrakcyjnym designem oraz wyjątkowo cichym trybem pracy, Samsung AX90R7080WD to odpowiedni wybór dla Ciebie. Jest to najwydajniejsze urządzenie spod szyldu tego producenta. Jest w stanie oczyścić pomieszczenie do 90 m2 i zapewnić najwyższą jakość powietrza, dzięki laserowym czujnikom pyłów oraz gazów (regulującym pracę urządzenia w trybie automatycznym). Za wysoką skuteczność oczyszczacza odpowiada nowoczesny system filtracyjny, na który składa się 6 filtrów – 3 filtry zostały umieszczone w górnej części urządzenia i 3 w dolnej. Natomiast jeśli chodzi o koszty eksploatacji urządzenia, koszt jaki możemy ponieść na wymianę filtrów, jest taki sam, jak w przypadku wyżej wspomnianego oczyszczacza Xiaomi – wynosi 400 zł/rok.

 

Samsung AX90 został wyposażony w intuicyjny panel dotykowy, na którym wyświetlają się informacje o:

 • jakości powietrza w pomieszczeniu,
 • poziomie zanieczyszczeń gazowych,
 • poziomie pyłów PM 10, 2.5, 1.0 – te ostatnie należą do najdrobniejszych pyłów i bardzo rzadko mamy możliwość monitorowania ich stanu za pomocą urządzeń oczyszczających. To świetny dowód na to, że Samsung AX90R7080WD jest w stanie poradzić sobie nawet z najmniejszymi cząsteczkami zanieczyszczeń.
Aranżacja oczyszczacza Samsung AX90R7080WD
Aranżacja oczyszczacza Samsung AX90R7080WD

 

Urządzeniem bardzo łatwo steruje się ręcznie, jednak producent udostępnił użytkownikom także dedykowaną aplikację mobilną SmartThings. Z jej poziomu zyskujemy dostęp do wszystkich najważniejszych informacji o stanie powietrza w danym pomieszczeniu i poziomie zużycia filtra. Za pomocą aplikacji możemy również włączyć lub wyłączyć oczyszczacz, ustawić preferowaną prędkość wentylatora lub zaplanować harmonogram pracy urządzenia. Kolejną z nowoczesnych funkcjonalności Samsunga AX90R7080WD jest także możliwość sterowania urządzeniem za pomocą komend głosowych. Jednak obecnie urządzenie nie obsługuje poleceń w języku polskim.

 

Dla najwyższej wygody użytkowania omawiany model został także wyposażony w timer. Za jego pomocą możemy zautomatyzować pracę urządzenia i zaplanować, po jakim czasie oczyszczacz ma się wyłączyć. Ważną funkcjonalnością jest również blokada rodzicielska zapewniająca 100% bezpieczeństwo w użytkowaniu oczyszczacza. Warty uwagi jest też design urządzenia – oczyszczacz został zaprojektowany w taki sposób, by doskonale wpasowywał się w wystrój nowoczesnych wnętrz.

 

IDEAL AP 80 Pro

IDEAL AP 80 Pro to urządzenie klasy premium, doskonale radzące sobie z usuwaniem zanieczyszczeń na bardzo dużych powierzchniach do 100 m2. Dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania jest w stanie zredukować szkodliwe substancje w powietrzu aż w 99,97%. W omawianym modelu zastosowano innowacyjny filtr HEPA 360°, gwarantujący najwyższą skuteczność oczyszczania. Wysoka wydajność urządzenia sprawia, że IDEAL AP 80 Pro to doskonały wybór do dużych pomieszczeń biurowych, a nawet pomieszczeń medycznych – oczyszczacze IDEAL posiadają certyfikat Institut Schwarzkopf. Tym modelem oczyszczacza powinni zainteresować się również alergicy. Urządzenie skutecznie usuwa rozmaite alergeny, w związku z czym przyznano mu certyfikat ECARF.

 

Aranżacja oczyszczacza IDEAL AP 80 Pro
Aranżacja oczyszczacza IDEAL AP 80 Pro

 

Oczyszczacz IDEAL 80 AP Pro może pracować w następujących trybach:

 • automatycznym,
 • 3 trybach ręcznych,
 • turbo,
 • nocnym.

Urządzenie posiada inteligentne czujniki zapachu, pyłu oraz gazu. Oznacza to, że pracując w trybie automatycznym, oczyszczacz będzie dostosowywał moc do panujących warunków, tak aby zapewnić najlepszą jakość powietrza. Bardzo dużą zaletą opisywanego oczyszczacza jest także niezwykle cicha praca. Głośność pracy urządzenia przy niższych obrotach wynosi tylko 16,5 dB. Poziom hałasu jest zatem bardzo komfortowy. Nie musimy obawiać się, że praca oczyszczacza będzie zakłócała nasz spokój, dlatego doskonale sprawdzi się także w pomieszczeniach biurowych. Urządzenie zostało również wyposażone w bardzo wygodny timer, blokadę rodzicielską oraz wskaźnik zużycia filtra. W dodatku oczyszczaczem można z łatwością sterować z poziomu aplikacji IDEAL AIR PRO. Warto także wspomnieć, że IDEAL AP 80 Pro to urządzenie stosunkowo tanie w eksploatacji – roczny koszt wymiany filtrów wynosi ok. 280 zł. Warto zauważyć, że jest on niższy, porównując do wcześniej opisanych modeli.

 

Tani czy drogi oczyszczacz – jakie urządzenie wybrać do dużego pomieszczenia?

Oferta oczyszczaczy jest niezwykle zróżnicowana, co pozwala znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie, zarówno osobom poszukującym tańszych oczyszczaczy, jak i tych, którzy chcą przeznaczyć na zakup nieco większy budżet. Obecnie w każdej kategorii cenowej, możemy znaleźć oczyszczacze warte uwagi. Nie musimy wybierać między skutecznym, energooszczędnym a cichym oczyszczaczem. Teraz nawet wśród produktów z niższych półek cenowych coraz łatwiej jest znaleźć urządzenia, które łączą w sobie wszystkie te cechy. Oczywiście w wielu przypadkach droższe urządzenia mogą zaoferować nam znacznie więcej (przykładowo, możemy znaleźć oczyszczacze z funkcją nawilżania i jonizacji), a koszty ich eksploatacji niekiedy są niższe, porównując do tańszych oczyszczaczy.

 

Podsumowując, jeśli szukasz tańszego urządzenia, które bez problemu poradzi sobie z oczyszczeniem dużej powierzchni, ale nie zależy Ci na dodatkowych funkcjonalnościach, z pewnością będziesz zadowolony ze wspomnianego wyżej oczyszczacza Xiaomi. Z drugiej strony, jeśli cena nie jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem przy zakupie oczyszczacza, zdecydowanie zachęcamy do wyboru, któregoś z zaproponowanych modeli oczyszczaczy premium. Dodatkowe funkcjonalności z pewnością zwiększą wygodę użytkowania urządzenia i zapewnią jeszcze lepszą jakość powietrza w danym pomieszczeniu. Co ważne, oczyszczacze klasy premium charakteryzują się zwykle większą trwałością, w porównaniu do tańszych produktów.

 

Potrzebujesz pomocy w wyborze konkretnego modelu oczyszczacza do dużych powierzchni? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści posiadają ogromną wiedzę na temat oczyszczaczy – pomożemy Ci znaleźć urządzenie w 100% dopasowane do Twoich wymagań, warunków lokalowych i możliwości finansowych.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.