Oczyszczacze powietrza LIFAair – innowacyjne oczyszczanie w nowoczesnym stylu

Nowoczesne w wyglądzie i funkcjonalności, skuteczne w oczyszczaniu powietrza i intuicyjne w obsłudze – tak w skrócie można opisać oczyszczacze powietrza LIFAair. Sprawdź, czym wyróżniają się oczyszczacze tego producenta, poznaj najpopularniejsze modele i dowiedz się, na który z nich warto się zdecydować.

 

LiFAair – oczyszczanie powietrza w nowoczesnym wydaniu

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach była dla fińskiego producenta LIFAair najważniejszym celem od samego początku działalności. Stopniowe rozwijanie, testowanie i doskonalenie stosowanej w oczyszczaczach technologii, zaowocowało mocną pozycją na rynku urządzeń oczyszczających. Początkowo z rozwiązań stworzonych przez specjalistów z LIFAair mogli korzystać przede wszystkim wojsko i klienci komercyjni – oczyszczaczy LIFAair używano nawet na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie! Sukces na tym polu zachęcił producenta do rozszerzenia swojej oferty o oczyszczacze domowe, które również spotkały się z ogromnym uznaniem za sprawą świetnych parametrów technicznych, wygodnej obsługi i unikalnego designu. Slogan, który promuje markę LIFAair – „Odpowiedzialni za każdy oddech” jest pewnego rodzaju obietnicą wysokiej jakości produktów, które mogą realnie wpłynąć na zdrowie nasze i naszych bliskich. Musimy przyznać, że producent wywiązuje się z niej bardzo dobrze.

 

Oczyszczacze powietrza LIFAair to urządzenia klasy premium, które spełnią oczekiwania użytkowników, poszukujących innowacyjnych oczyszczaczy z bezkompromisową wydajnością. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by skutecznie eliminować rozmaite rodzaje zanieczyszczeń – m.in. bakterie, wirusy, kurz, nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe dla zdrowia pyły. Oczyszczacze te cieszą się opinią inteligentnych urządzeń nowej generacji, a wysoka skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń to tylko jedna z ich licznych zalet. Na uwagę zasługuje ich trwała, stalowa konstrukcja, najwyższej jakości komponenty oraz bardzo cichy tryb pracy, gwarantujący pełny komfort użytkowania. Ich znakiem rozpoznawczym jest także niezwykle stylowy design, sprawiający, że urządzenia doskonale wpasowują się w nowoczesny wystrój wnętrza. Ponadto oczyszczacze obsługuje się w innowacyjny, a zarazem niezwykle prosty sposób – sterowanie odbywa się za pomocą panelu sensorycznego. Oczyszczacze LIFAair nie zostały wyposażone w standardowe przyciski. Wystarczy jedynie wykonać ruch dłonią wzdłuż panelu, by zwiększyć lub zmniejszyć moc obrotów.

 

Unikalna fińska technologia w oczyszczaczach LIFAair

Za sukcesem oczyszczaczy powietrza LIFAair stoi przede wszystkim efektywny, trzystopniowy system filtracji, obejmujący:

 • filtr wstępny,
 • filtr węglowy z domieszką zeolitu – w żadnym innymi filtrze węglowym w domowych oczyszczaczach powietrza nie ma tak dużej ilości węgla aktywnego, dzięki czemu urządzenia LIFAair wykazują jeszcze większą skuteczność w oczyszczaniu,
 • filtr HEPA E12.

Urządzenia wykorzystują opatentowaną przez producenta technologię 3G. Pozwala ona na długą, bezproblemową eksploatację oczyszczacza przy zachowaniu wysokiej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń – filtry 3G przez długi czas wykazują mały spadek ciśnienia za filtrem. Dzięki tak zaawansowanemu systemowi filtracji z łatwością eliminowane są cząsteczki zanieczyszczeń o różnej wielkości – nawet te najdrobniejsze. Warto także wspomnieć, że za sprawą stosowanej technologii 3G, urządzenia odznaczają się wysoką energooszczędnością. Dodatkowo, filtry zużywają się wolniej, co pozwala na ich rzadszą wymianę i oznacza niższe koszty eksploatacji.

 

Według danych opublikowanych przez producenta filtry 3G wykazują skuteczność na poziomie:

 • ok. 99,99% w przypadku pyłów PM2.5,
 • ok. 95% w przypadku gazów.

 

Polecane modele oczyszczaczy LIFAair

Zastanawiasz, jak poprawić jakość powietrza w swoim najbliższym otoczeniu? Chcesz zapewnić swoim bliskim zdrowe, czyste powietrze? Oto kilka z najpopularniejszych modeli oczyszczaczy LIFAair – poznaj ich największe zalety i zdecyduj, który wybrać do swojego mieszkania.

 

Oczyszczacz LIFAair LA500V

Jeśli szukasz oczyszczacza powietrza do dużej powierzchni, zdecydowanie możemy polecić LIFAair LA500V. Urządzenie to jest w stanie skutecznie oczyścić pomieszczenie do 72 m2 – jego wysoką wydajność gwarantuje CADR na poziomie 600 m3. Swoją podstawową funkcję (usuwania toksycznych pyłów, cząsteczek, zapachów i alergenów z powietrza) oczyszczacz spełnia doskonale, dzięki zaawansowanemu, trzystopniowemu systemowi filtracji. Warto tu podkreślić, że jest to pierwsze urządzenie spod szyldu LIFAair, które wyposażono w filtr kompozytowy. Co ważne, oczyszczacz zachowuje wysoką skuteczność oczyszczania, pracując także na niższych obrotach przy niewielkim poziomie głośności. Ze względu na cichą pracę urządzenia, nie musisz obawiać się o komfort pozostałych domowników. Kolejną zaletą oczyszczacza LIFAair LA500V jest bardzo niskie zużycie energii za sprawą bezszczotkowego silnika prądu stałego produkcji japońskiej firmy Nidec.

 

LIFAair LA500V - aranżacja
Aranżacja oczyszczacza powietrza LIFAair LA500V

 

Urządzenie posiada także przenośną stację pomiarową LAM01 z kolorowym wyświetlaczem, za pomocą której możemy kontrolować pracę oczyszczacza. Sam oczyszczacz nie został wyposażony w wyświetlacz, jednak wszystkie niezbędne informacje dostępne są dla użytkowników właśnie z poziomu stacji LAM01. Za sprawą inteligentnych sensorów wbudowanych w urządzenie oraz stację (2 czujniki znajdują się w oczyszczaczu i 2 w stacji) odczytamy z niej precyzyjne informacje o:

 • stężeniu pyłów PM2.5 i PM10,
 • poziomie CO2,
 • wilgotności i temperaturze w pomieszczeniu,
 • stanie zużycia filtrów i konieczności ich wymiany – nad stanem filtrów czuwa algorytm, wykorzystujący do obliczeń dane historyczne związane z pracą oczyszczacza oraz stan powietrza w najbliższym otoczeniu.

Czujniki wykorzystane w tym modelu oczyszczacza wyróżniają się niezwykłą dokładnością – możemy być pewni precyzji pomiarów. Dodatkowo, stacja oraz inteligentne sensory umożliwiają pracę urządzenia w trybie automatycznym. Prędkość pracy oczyszczacza dostosowywana jest wtedy do aktualnego poziomu zanieczyszczeń w pomieszczeniu. Pozwala to na niższy pobór prądu, wydłużenie trwałości filtrów oraz utrzymywanie głośności pracy urządzenia na komfortowym poziomie. Dodatkowo, dzięki temu, że stację można z łatwością przenieść w dowolne miejsce, może posłużyć nam do pomiaru jakości powietrza w naszym najbliższym otoczeniu. 

 

Jeszcze większą wygodę użytkowania urządzenia, gwarantuje aplikacja mobilna LIFAair. Z jej poziomu możemy sterować urządzeniem i śledzić informacje na temat stanu powietrza w danym pomieszczeniu z dowolnego miejsca.

 

Oczyszczacz LIFAair LA333

LIFAair już od wielu lat wyznacza standardy jakości powietrza, kolejnym dowodem na to jest oczyszczacz LIFAair LA333. Urządzenie jest dedykowane pomieszczeniom do 39 m2. Oczyszczacz wyróżnia się wysoką wydajnością i  jest w stanie dosyć szybko oczyścić powietrze w całym pomieszczeniu – jak podaje producent, czas czyszczenia dla takiej powierzchni wynosi średnio 20 minut.

 

LIFAair LA333 - aranżacja
Aranżacja oczyszczacza powietrza LIFAair LA333

 

 Oto kluczowe cechy LIFAair LA333:

 • trzystopniowy system filtracji, dzięki któremu urządzenie może efektywnie usuwać różne rodzaje zanieczyszczeń,
 • długa żywotność filtrów,
 • wykonany z najwyższej jakości materiałów,
 • 20 poziomów prędkości,
 • cicha praca – urządzenie może pracować w nocy, nie zakłócając snu Twoich bliskich,
 • intuicyjny panel dotykowy, zapewniający wygodne sterowanie,
 • roczny koszt eksploatacji na poziomie ok. 210 zł,
 • elegancki, nowoczesny design urządzenia,
 • możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą aplikacji mobilnej LIFAair.

 

Oczyszczacz LIFAair LA503

Potrzebujesz oczyszczacza powietrza do pomieszczenia o średniej wielkości? Z pewnością będziesz zadowolony z LIFAair LA503. To urządzenie, które w zaledwie 18 minut rozprawi się z toksycznymi zanieczyszczeniami w danym pomieszczeniu. Wysoka wydajność, niski pobór prądu i bardzo intuicyjna obsługa to tylko kilka głównych atutów tego modelu. Trzeba także wspomnieć o bardzo cichej pracy oczyszczacza. Doskonałe parametry techniczne urządzenia sprawiają, że może pracować efektywnie nawet na niższych obrotach, nie generując przy tym uciążliwego hałasu. Wszystko to sprawia, że oczyszczacze powietrza LIFAair są w wielu przypadkach cichsze od rozwiązań oferowanych przez konkurencyjnych producentów – nawet o 10 dB!

 

LIFAair LA503 - aranżacja
Aranżacja oczyszczacza powietrza LIFAair LA503

 

Co więcej, sterowanie nie mogłoby być prostsze! Dotykowy panel sensoryczny w LIFAair LA503 to rozwiązanie na miarę oczyszczacza nowej generacji. Jednym ruchem dłoni możesz zwiększyć lub zmniejszyć obroty – urządzenie posiada 20 poziomów prędkości, w tym tryby manualne oraz automatyczne. Dodajmy do tego jeszcze stylowy design i łatwą obsługę urządzenia za pomocą aplikacji, a uzyskamy oczyszczacz idealny do sypialni, pokoju dziecięcego, salonu, czy też biura.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200

LIFAair LAF200 to kolejny produkt fińskiego producenta, który wyróżnia się zaawansowaną technologią oczyszczania. Nie jest to jednak tradycyjne urządzenie. Oczyszczacz ten przeznaczony jest do montażu na ścianie i od wcześniej wymienionych modeli różni się sposobem działania. LIFAair LAF200 to prawdziwie innowacyjny oczyszczacz, który doprowadza świeże powietrze z zewnątrz i miesza je z powietrzem w danym pomieszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny obieg powietrza. Oczyszczacz, pracując w trybie wewnętrznym, skutecznie eliminuje rozmaite zanieczyszczenia z pomieszczenia. Jednak, gdy czujnik w stacji pomiarowej wykryje, że stężenie CO2 w danym pokoju przekroczyło wartość 1000 ppm, oczyszczacz rozpocznie pracę w obiegu zewnętrznym. Oczywiście powietrze z zewnątrz przed wymieszaniem z powietrzem wewnętrznym, jest dokładnie oczyszczane z toksycznych substancji – tak, jak i pozostałe urządzenia LIFAair, tak i ten model wykorzystuje technologię filtracji 3G. LIFAair LAF200 to bardzo dobre rozwiązanie do powierzchni o metrażu do 38 m2.

 

LIFAair LAF200 - aranżacja
Aranżacja oczyszczacza powietrza LIFAair LAF200

 

Chcesz kupić oczyszczacz powietrza LIFAair i potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego modelu? Zadzwoń lub napisz do nas – doradzimy Ci najlepsze urządzenie w zależności od warunków lokalowych i Twoich potrzeb.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.