Oczyszczacze Sharp - zestawienie topowych modeli

Zastanawiasz się nad kupnem oczyszczacza? Zależy ci na wysokiej jakości wykonania i niezawodności? Polecamy sprzęt marki Sharp. Uchodzi ona za jednego z liderów w branży oczyszczaczy powietrza. Gwarantuje wysokiej klasy sprzęt w rozsądnej cenie. Porównaliśmy kilka topowych modeli tego producenta. Wyniki naszych obserwacji znajdziesz poniżej.

 

Oczyszczacze powietrza Sharp - doskonała jakość uzyskiwanego powietrza

Już od niemal 20 lat firma Sharp nieustannie figuruje na liście najlepszych oczyszczaczy powietrza na świecie. Sprzęt sygnowany logo tej marki cechuje się precyzyjną filtracją wspomaganą najnowszymi technologiami. Niezwykle ciche i energooszczędne urządzenia mogą być użytkowane przez całą dobę, nawet w otoczeniu najmniejszych dzieci. Wykorzystują wyłącznie bezpieczne systemy poprawy jakości powietrza, które nie zagrażają środowisku.

 

Opatentowana przez Sharp jonizacja w technologii Plasmacluster wspiera działanie wysokiej klasy filtrów HEPA. Szczególnie przydatna alergikom, skutecznie usuwa mikroby, wirusy, bakterie i alergeny. Oczyszczacze z opcją nawilżania ewaporacyjnego to z kolei doskonała opcja dla pomieszczeń, w których utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest znacząco utrudnione.

 

Oczyszczacze powietrza Sharp wykorzystują wielostopniową filtrację opartą na działaniu trwałych i wytrzymałych kompozytów. Wysokiej klasy komponenty bez problemu radzą sobie z zanieczyszczeniami mechanicznymi, w tym ze smogiem i jego składowymi (m.in. pyłami zawieszonymi PM2.5 i PM10). Specjalne warstwy pochłaniają też nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne, w tym formaldehyd i benzo(a)iren. Jak wynika z deklaracji producenta, filtry mogą być użytkowane nawet przez 10 lat, co stanowi jeden z najlepszych wyników eksploatacyjnych na rynku.

 

Najważniejsze parametry techniczne oczyszczaczy Sharp

Wiesz już, że to właśnie oczyszczacz Sharp spełni twoje oczekiwania, lecz zastanawiasz się, które urządzenie konkretnie wybrać? Przedstawiamy kluczowe parametry najlepszych modeli tego producenta.

 

Model

CADR*

Nawilżanie*

Powierzchnia

Głośność*

Pobór prądu/Moc*

Ilość poziomów filtracji

Sharp UA-PG50E-W

do 306 m3/h

brak

40 m2

23-52 dB

4-47 W

4

Sharp UA-HG30E-B

do 180 m3/h

do 350 ml/h

21 m2

21-48 dB

4,1-27 W

5

Sharp UA-HD50E-L

do 306 m3/h

do 600 ml/h

38 m2

23-55 dB

5-54 W

5

Sharp UA-HG60E-L

do 408 m3/h

do 630 ml/h

50 m2

24-53 dB

5-72 W

5

Sharp UA-KIL60E-W

do 408 m3/h

do 660 ml/h

50 m2

20-51 dB

5,5-61 W

5

Sharp UA-KIL80E-W

do 498 m3/h

do 700 ml/h

62 m2

21-55 dB

6,4-103 W

5

*zależne od prędkości pracy

 

Sharp UA-PG50E-W

Sharp UA-PG50E-W to elegancki, a zarazem wydajny (CADR 306 m3/h) oczyszczacz powietrza z opcją jonizacji. Świetnie zaprojektowany model ze złotymi elementami konstrukcyjnymi to doskonała ozdoba każdego wnętrza. Najwyższą jakość wykonania oczyszczacza potwierdza przyznane mu złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania zaświadczają również o skutecznym zmniejszeniu miana zakaźnego SARS-CoV-2 poprzez działanie oczyszczacza.

 

Zastosowana tu 3-stopniowa filtracja opierająca się na działaniu filtra wstępnego, węglowego i HEPA H13, gwarantuje skuteczność w redukcji cząsteczek o średnicy 0,3 mikrona na poziomie co najmniej 99,97%.

 

Filtr wstępny zatrzymuje największe zabrudzenia typu sierść zwierząt, kurz i włosy. Chroni pozostałe warstwy przed nadmierną eksploatacją. Filtr węglowy kumuluje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe dla zdrowia gazy w tym formaldehyd i benzo(a)piren. Filtr HEPA odpowiedzialny jest za redukcję najdrobniejszych cząsteczek – pochłania smog i jego składowe (pyły zawieszone PM2.5 i PM10), a także chorobotwórcze bakterie, wirusy i alergeny. Żywotność tej warstwy producent określa na 3 lata.

 

Sharp UA-PG50E-W - aranżacja w sypialni
Sharp UA-PG50E-W

 

Zaawansowana technologia Plasmacluster stanowi w tym modelu 4 etap filtracji powietrza. Generuje dodatnie i ujemne jony, które swoim działaniem redukują elektryczność statyczną. Wspomagają też neutralizację pleśni, wirusów, mikrobów i alergenów. Generator jonów HIGH DENSITY 7000 wspomaga także usuwanie niechcianych woni, w tym zapachu dymu papierosowego, oraz miejscową redukcję zapachu potu i wilgoci. Zdolność do dezaktywacji określonych cząsteczek przez Plasmacluster potwierdzają liczne badania.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest tryb Plasmacluster Ion Shower. Rozpoczyna się od 10-minutowego cyklu, który redukuje elektryczność statyczną, a kończy się 50-minutową praca oczyszczacza ze zwiększoną czułością czujnika kurzu.

 

Jakość powietrza w Sharp UA-PG50E-W przedstawia wskaźnik kurzu i zapachu, współpracujący z 2 kontrolerami z regulacją czułości (3 stopnie). W 3-kolorowej skali określany jest stopień zabrudzenia w pomieszczeniu:

 • zielony – czyste powietrze,
 • pomarańczowy – umiarkowanie zanieczyszczone,
 • czerwony – bardzo zanieczyszczone.

Dzięki zaawansowanym czujnikom oczyszczacz jest w stanie pracować w trybie automatycznym bez ingerencji użytkownika. Wyświetlany w przedniej części urządzenia kolorystyczny wskaźnik to również dobra podpowiedź dla trybu manualnego oferującego 3 prędkości wentylatora – średni, wysoki, niski (sleep). Zastosowany tu programator czasowy zezwala na automatyczne wyłączenie urządzenia po 2, 4 lub 8 godzinach.

 

Sharp UA-HG30E-B

Sharp UA-HG30E-B stanowi najlepszy kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną a dobrymi parametrami technicznymi. Oczyszczacz przeznaczony do pracy na powierzchniach do 21 m2 zapewnia aż 5-etapową filtrację powietrza. Wykorzystując filtry wstępny, węglowy, HEPA H13, nawilżający i jonizator Plasmacluster, gwarantuje wysokiej klasy powietrze. Znakomitą jakoś wykonania potwierdza przyznane niedawno złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Zastosowana tu funkcja nawilżania o maksymalnej wydajności 350 ml/h, zapewnia właściwe utrzymanie wilgotności w pomieszczeniu. Poziom nawilżenia wyświetlany jest (w czasie rzeczywistym) numerycznie na przednim wskaźniku. Wbudowany czujnik wilgotności dostosowuje stopień nawilżenia do panującej w pomieszczeniu temperatury.

 

Wbudowany 3-stopniowy wskaźnik kurzu przedstawia w kolorystycznej skali stopień zabrudzenia powietrza. To on w trybie automatycznym reguluje pracę urządzenia względem ilości szkodliwych substancji.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B
Sharp UA-HG30E-B

 

Oczyszczacz wyposażony w nowoczesne systemy pracy gwarantuje prawidłowy sen nawet u bardzo małych dzieci. Tryb Clean Ion Shower przygotowuje komfortowe warunki do nocnego odpoczynku, a opcja SLEEP automatycznie wyłącza wskaźniki wyświetlacza w odpowiednim momencie.

 

Sharp UA-HG30E-B oferuje też 3 tryby pracy manualnej (maks, średni i cichy) i jeden automatycznej. Urządzenie jest wysoce energooszczędne, więc można je użytkować przez całą dobę bez obaw o koszty zużycia energii. Na najniższych obrotach pobiera zaledwie 4,1 W! O konieczności wykonania czynności konserwacyjnych przypomina wskaźnik filtra. Brak wody w zbiorniku i aktualny stan nawilżacza określa natomiast wskaźnik nawilżania.

 

Oczyszczacz jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Na panelu głównym można komfortowo zmienić szybkość pracy wentylatora, włączyć/wyłączyć jonizator, wygasić ikonki na wyświetlaczu i wybrać odpowiedni tryb pracy. Odpowiedni przycisk umożliwia także ustawienie programatora czasowego.

 

Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L to jeden z najchętniej wybieranych oczyszczaczy japońskiego producenta. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz osób zamieszkujących w rejonach mocno zanieczyszczonych smogiem. Zastosowany tu tryb Pollen rozpoznaje unoszące się w powietrzu alergeny, przyciąga je oraz neutralizuje, zaś wysokowydajny filtr HEPA pochłania najdrobniejsze cząsteczki, w tym te uczulające – pyłki roślin i roztocza.

 

Sprzęt oferujący aż 5 stopni filtracji dostarcza najlepszej jakości, zdrowe i odpowiednio odświeżone powietrze. Wysoką skuteczność w redukcji zanieczyszczeń zapewnia zestaw pojemnych filtrów. Najbardziej okazałe zabrudzenia zbierają się na niewymiennym filtrze wstępnym.

 

HEPA w klasie H13 wychwytuje ultradrobne cząsteczki, w tym pyły PM2.5 i PM10, będące nadrzędnymi składnikami smogu. Warstwa o powierzchni 1 m2 usuwa także z otoczenia zarodniki grzybów, pleśń, bakterie i większość wirusów (wielkości nawet 0,3 mikrona!).

 

Filtr z aktywnym węglem z kolei radzi sobie z niepożądanymi zapachami i groźnymi lotnymi związkami organicznymi. Nie straszny mu dym papierosowy, aromaty kuchenne ani odór śmieci. Warstwa kumuluje w swych strukturach niebezpieczne dla zdrowia gazy, w tym benzo(a)piren, ksylen, toulen, styren i formaldehyd.

 

Sharp UA-HD50E-L - aranżacja oczyszczacza w salonie
Sharp UA-HD50E-L

 

Aktualny stan jakości powietrza w pomieszczeniu przedstawia zastosowany w oczyszczaczu 5-kolorowy wskaźnik jakości powietrza. Wygodne użytkowanie zapewnia współpracujący z nim tryb automatyczny. Regulowany odczytami z 4 czujników – zapachu, pyłów, wilgotności i temperatury, dostosowuje prędkość wentylatora do panujących w pomieszczeniu warunków.

 

Dwa ostatnie kontrolery sterują także funkcją nawilżania. Ta działająca wyłącznie w oparciu o właściwości wody (nie używa żadnych środków chemicznych) nie zagraża użytkownikom. Bezpieczna forma nawilżania ewaporacyjnego bez obaw może być stosowana w otoczeniu małych dzieci, osób starszych i chorych. Inteligentny system automatyczny dostosowuje poziom nawilżenia do panującej w pomieszczeniu temperatury, co zapobiega parności powietrza. Wskaźnik nawilżania informuje o konieczności dolania wody i aktualnej pracy nawilżacza. Tu wart uwagi jest tryb Advanced Auto, który po przekroczeniu 70% wilgotności pomieszczenia uruchamia tryb Ion Shower, który zabezpiecza między innymi przed rozwojem pleśni.

 

Oczyszczacz korzysta także z jonizatora Plasmacluster. Opatentowana technologia generuje dodatnie i ujemne cząsteczki, zmniejszając elektryczność statyczną i wspomagając neutralizację szkodliwych cząsteczek i uciążliwych zapachów (również miejscowo).

 

Ten model od Sharp wyróżnia się 2 wylotami powietrza. Wykorzystujące efekt Coandy (nachylenie przedniego wywiewu w 20o względem pomieszczenia), zapewniają prawidłowy obieg powietrza. Cykl ściana-sufit-ściana-podłoga zwiększa realnie wydajność urządzenia i pozwala sprawnie kierować zanieczyszczenia ku podłodze. Główny wywiew jest zabezpieczony automatycznie zamykaną przysłoną, chroniącą kratkę przed gromadzeniem się kurzu.

 

Podobnie jak filtr HEPA, także i węglowy mogą działać w tym modelu nawet do 10 lat! Dzięki temu koszty eksploatacji urządzenia są bardzo niskie. Zużycie prądu to również niewielki wydatek. Szacunkowy miesięczny koszt poboru energii dla tego modelu to zaledwie 8 złotych.

 

Sharp UA-HG60E-L

Sharp UA-HG60E-L to oczyszczacz powietrza z segmentu premium. Sprzęt przeznaczony do obsługi pomieszczeń o powierzchni do 50 m2 osiąga zadowalający poziom CADR 408 m3/h. Wysoki współczynnik nawilżania (630 ml/h!) i pojemny 3-litrowy zbiornik na wodę gwarantują najlepsze efekty w podnoszeniu poziomu wilgotności. Urządzenie jest wyposażone w 7-kolorową skalę jakości powietrza, która precyzyjnie definiuje jego skład.

 

System filtracji w tym modelu zakłada 5-etapowe oczyszczanie. Zastosowane tu nowe ulepszone filtry są w stanie zatrzymać nawet ultradrobne zabrudzenia. Doskonale usuwają smog, wirusy, bakterie, grzyby i pleśń (filtr HEPA H13). Radzą sobie z dymem papierosowym i innymi nieprzyjemnymi zapachami oraz redukują groźne dla zdrowia tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx), powstałe w wyniku spalania paliw (filtr węglowo-krzemionkowy). Odpowiedzialna za zatrzymywanie największych zabrudzeń warstwa wstępna zbudowana jest z gęstej siateczki, tak by mogła pochłaniać drobinki wielkości nawet 240 mikronów. Informację o aktualnej jakości filtrów przedstawia wskaźnik ich konserwacji. 

 

Sharp UA-HG60E-L - aranżacja, widok z góry
Sharp UA-HG60E-L

 

Doskonałe warunki do pracy, codziennego funkcjonowania i rozwoju dzieci gwarantuje zastosowana tu technologia Plasmacluster. Wysokiej klasy generator jonów High Density 7000 wspomaga oczyszczanie powietrza oraz redukuje elektryczność statyczną i usuwa zapachy.

 

Dystrybucja czystego, odpowiednio nawilżonego i zrównoważonego jonowo powietrza, odbywa się za pomocą 2 wylotów – górnego i przedniego. Drugi, sterowany ręcznie umożliwia modyfikację kąta nachylenia wydmuchu w 40o. Ta opcja szczególnie przydatna jest w trybie Plasmacluster Spot, który generuje wielką dawkę jonów, usuwających z tkanin (dywanów, kanap, zasłon, poduszek itp.) niechciane zapachy. Funkcja redukuje także roztocza, bakterie, wirusy i nieprzyjemne wonie zagnieżdżające się w rzeczach codziennego użytku (np. w kasku rowerowym czy butach narciarskich). 

 

Oczyszczacz wyposażony jest w aż 6 czujników. Badają one najważniejsze parametry otoczenia:

 • pył PM2.5 i kurz, 
 • zapach,
 • temperaturę,
 • wilgotność,
 • światło,
 • ruch.

Czujnik PM2.5 i kurzu z regulacją czułości reaguje nie tylko na smog, ale także kurz, roztocza, dym papierosowy, pyłki i pleśń. Uruchamia najwyższy tryb pracy wentylatora w przypadku wykrycia ich zwiększonego stężenia. Czujnik zapachu wychwytuje aromaty pochodzące z gotowania, spalania tytoniu czy użytkowania kosmetyków. Wykrywa lotne związki organiczne takie jak formaldehyd, benzen i ksylen. Czujnik temperatury dostosowuje optymalny poziom nawilżenia do odnotowanej w pomieszczeniu temperatury. Kontroler wilgotności zapobiega rozwojowi pleśni i po osiągnięciu poziomu wilgotności powyżej 80%, uruchamia zwiększoną emisję jonów Plasmacluster. Czujnik światła rejestruje przyciemnienie pomieszczenia i przechodzi w cichy tryb SLEEP. Sensor ruchu po wykryciu braku aktywności w swoim otoczeniu (2x1,6x2,3 m), zmniejsza natężenie nawiewu w celu redukcji kosztów poboru energii.

 

Oczyszczacze Sharp z serii UA-KIL

Sharp UA-KIL60E-W i Sharp UA-KIL80E-W to oczyszczacze 3w1, które zadebiutowały na polskim rynku w 2021 roku. Oba modele odznaczono godłem Konsumencki Lider Jakości 2020. Co mogą ci zaoferować? Przede wszystkim wydajniejszą, ulepszoną jonizację Plasmacluster, dzięki której neutralizowanie zanieczyszczeń, elektryczności statycznej czy nieprzyjemnych woni przebiega znacznie szybciej. Oczyszczacze z tej serii wyposażono w najmocniejszy generator jonów PCI25000 – w większości wcześniejszych modeli zastosowano wersję 7000. Poza zapewnieniem odpowiedniej równowagi jonowej, urządzenia te dzięki funkcji nawilżania ewaporacyjnego utrzymają także wilgotność w twoim domu na zdrowym poziomie.

 

Aranżacja Sharp UA-KIL60E-W
Sharp UA-KIL60E-W

 

Praca oczyszczaczy Sharp z serii UA-KIL opiera się na działaniu filtrów wstępnego, węglowego z dodatkiem żelu krzemionkowego oraz wydajnego HEPA H13. Pozwala to na skuteczną neutralizację zanieczyszczeń każdej wielkości – zarówno tych większych w postaci kurzu czy sierści zwierząt, jak i wirusów, bakterii, alergenów, pleśni oraz cząsteczek smogu. Ich działanie w podnoszeniu jakości powietrza wspierają jonizator Plasmacluster oraz nawilżacz.

 

W oczyszczaczach z tej linii znajdziemy także 5 precyzyjnych czujników pozwalających na efektywną pracę urządzenia w trybie automatycznym:

 • PM2.5 i kurzu,
 • zapachów,
 • temperatury,
 • wilgotności,
 • światła.

Na uwagę zasługuje również system automatycznego czyszczenia filtra wstępnego, który zastosowano w jednym z modeli (UA-KIL80E-W). Urządzenia wyposażono również w trzy tryby pracy manualnej, a także funkcje:

 • Sleep – gwarantującą cichą pracę,
 • Pollen – przynoszącą ogromną ulgę alergikom przede wszystkim w okresie wzmożonego pylenia roślin,
 • Plasmacluster Ion Shower – umożliwiającą jeszcze szybsze usuwanie zanieczyszczeń z pomieszczenia, również z jego najniższych powierzchni i elementów wyposażenia.

Co ważne, za sprawą bardzo wysokiej wydajności oczyszczacze te doskonale sprawdzają się na większych powierzchniach – zarówno domowych, jak i biurowych. W zależności od modelu są to modele przeznaczone do dużych pomieszczeń do 50 (UA-KIL60E-W) i 62 m2 (UA-KIL80E-W).

 

Sharp UA-KIL80E-W w domowym gabinecie - aranżacja
Sharp UA-KIL80E-W

 

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza Sharp?

Marka Sharp zaliczana jest do światowej czołówki producentów oczyszczaczy. Jej sprzęty gwarantują najwyższej jakości powietrze. Wolne od zanieczyszczeń, odpowiednio nawilżone i zjonizowane zapewniają doskonałe warunki do rozwoju, odpoczynku i pracy. Ciche w swym działaniu i zarazem wysokowydajne urządzenia, można użytkować przez całą dobę bez obaw o koszty zużycia energii i wpływ na zdrowie użytkowników.

 

Szeroki wybór oczyszczaczy Sharp pozwala na dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb i wymagań. Przedstawione przez nas modele na pewno sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie często przebywają alergicy. Oczyszczacze tej marki nie wykorzystują żadnych środków chemicznych, więc można je bezpiecznie stosować w otoczeniu nawet bardzo małych dzieci, osób starszych i chorych. To dobre rozwiązanie do miejsc aktywności zawodowej, w których stale działające sprzęty biurowe, tworzą elektryczność statyczną.

 

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, który model oczyszczacza Sharp wybrać – zgłoś się do nas! Nasi doświadczeni doradcy chętnie udzielą wskazówek i odpowiedzą na pojawiające się pytania i wątpliwości.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.