Porównanie topowych oczyszczaczy Xiaomi

Szukasz wydajnego oczyszczacza powietrza w przystępnej cenie? Niska cena i świetna jakość to znaki rozpoznawcze urządzeń Xiaomi. Aby ułatwić Ci zakup odpowiedniego oczyszczacza, porównaliśmy kilka topowych modeli tej marki – sprawdź, który z nich warto wybrać.

 

Oczyszczacze powietrza Xiaomi – najlepsza jakość w niskiej cenie

Segment tańszych oczyszczaczy powietrza jest już od kilku lat zdominowany przez urządzenia marki Xiaomi. Niektóre z modeli oczyszczaczy Xiaomi są nawet ponad dwa razy tańsze, w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych marek. I to właśnie niska cena oczyszczaczy Xiaomi najbardziej zachęca do ich zakupu. Nieco gorzej wygląda już kwestia kosztów eksploatacji, ponieważ oczyszczacze te wymagają częstej wymiany filtrów. Z roku na rok obserwujemy, jak w okresie wzmożonego popytu na filtry, ich ceny wzrastają. Oczyszczacze Xiaomi to jednak dobry wybór dla osób, które szukają przystępnych cenowo urządzeń, które dobrze radzą sobie z usuwaniem pyłów PM2.5, PM5 oraz PM10.

 

Oczyszczacze Xiaomi są wydajne, energooszczędne, dobrze się prezentują i co najważniejsze – są bardzo skuteczne w walce z zanieczyszczeniami. Mocnym dowodem na ich efektywność jest fakt, że urządzenia te stały się bardzo popularne w Chinach, a jak wiadomo poziom zanieczyszczenia powietrza, jest tam szczególnie wysoki. Nasz rodzimy rynek urządzeń oczyszczających równie chętnie przyjął oczyszczacze Xiaomi. Stały się one tańszą alternatywą dla oczyszczaczy topowych producentów AGD. Oczyszczacze Xiaomi realnie usuwają szkodliwe dla naszego zdrowia zanieczyszczenia. Bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem kurzu, cząsteczek smogu, nieprzyjemnych zapachów, czy też pyłków roślin. Ich wadą lub cechą charakterystyczną (jak kto woli) jest fakt, że oczyszczacze te nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji. Niska cena oczyszczaczy wynika głównie z faktu, że oczyszczacze te nie pomogą nam nawilżyć suchego powietrza, ani też utrzymać równowagi jonowej za pomocą wbudowanego jonizatora. Oczyszczacze Xiaomi posiadają jedną funkcję – oczyszczają powietrze.

 

Kluczowe parametry techniczne oczyszczaczy Xiaomi

Zdecydowałeś się na zakup oczyszczacza Xiaomi, jednak nie wiesz, który model wybrać? Przeanalizowaliśmy najważniejsze parametry techniczne topowych modeli urządzeń Xiaomi – sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przed wyborem konkretnego oczyszczacza.

Model CADR* Powierzchnia Głośność* Pobór prądu/Moc* Liczba trybów pracy
Xiaomi Air Purifier 2H do 260 m3/h 18-31 m2 33-66 dB 2-31 W 3
Xiaomi Air Purifier 2S do 310 m3/h 21-37 m2 31-66 dB 1,5-31 W 3
Xiaomi Air Purifier 3 do 400 m3/h 32-48 m2 32,1-64 dB do 36 W 6
Xiaomi Air Purifier 3H do 380 m3/h 48 m2 33-64 dB do 38 W 6
Xiaomi Air Purifier Pro do 500 m3/h 35-60 m2 31-69 dB 1,5-66 W 3
Xiaomi Air Purifier Max do 1000 m3/h 70-120 m2 34-63,5 dB do 86 W 3
Xiaomi Air Purifier Pro H do 600 m3/h 42-72 m2 34-58 dB do 70 W 6

*zależne od prędkości pracy

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2H

Xiaomi Air Purifier 2H to najtańszy model w zestawieniu – urządzenie oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Mając na względzie niską cenę urządzenia, warto także dodać, że szacunkowy koszt wymiany filtrów w jego przypadku kształtuje się na poziomie 200 zł/rok.

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2H został wyposażony w filtr HEPA H13 – stanowi on połączenie filtra wstępnego, węglowego i HEPA. Charakteryzuje się on niezwykłą skutecznością (nawet na poziomie 99,97%) w usuwaniu cząsteczek PM2.5 i PM10, wirusów, bakterii oraz pyłków roślin. Dodatkowo, funkcjonalność urządzenia pozwala dostosować jego pracę do naszych preferencji i poziomu zanieczyszczenia powietrza. Xiaomi Air Purifier 2H pracuje efektywnie w następujących trybach:

  • automatycznym – pozwalającym na dostosowanie pracy oczyszczacza do aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza w danym pomieszczeniu,
  • turbo – umożliwiającym eliminację zanieczyszczeń w naprawdę ekspresowym tempie,
  • nocnym – dzięki trybowi cichej pracy, urządzenie może skutecznie oczyszczać powietrze także w nocy, nie zakłócając przy tym snu domowników.

Ogromnym atutem Xiaomi Air Purifier 2H jest także energooszczędność – urządzenie pracując w trybie normalnym, zużywa prąd na poziomie 4,8W. Na uwagę zasługuje także wygląd oczyszczacza. Jego nowoczesny i estetyczny design sprawia, że urządzenie może z powodzeniem stać się niezwykle funkcjonalną i elegancką ozdobą każdego wnętrza. Warto także wspomnieć, że oczyszczaczem można bardzo wygodnie sterować z poziomu aplikacji mobilnej – Mi Home.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2H
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2H

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S

Xiaomi Air Purifier 2S to jeden z najpopularniejszych modeli oferowanych przez tego producenta. Uznanie użytkowników zdobył przede wszystkim za sprawą cichej pracy, niskiego zużycia energii, nowoczesnego designu oraz efektywnego filtra cylindrowego 360°. Koniecznie trzeba wspomnieć także o wysokiej wydajności urządzenia – CADR na poziomie 310 m3/h sprawia, że zanieczyszczenia zostają usunięte z pomieszczenia w zaledwie 10 minut (na powierzchni 21 m2).

 

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz OLED, na którym pojawiają się informacje o:

  • jakości powietrza w danym pomieszczeniu,
  • aktualnie wybranym trybie pracy,
  • wilgotności,
  • temperaturze.

Dodatkowo, w oczyszczaczu wykorzystuje się trójwarstwowe filtry z RFID. Wskaźnik ich zużycia resetuje się automatycznie po ich wymianie, dlatego nie ma potrzeby robienia tego manualnie, jak to miało miejsce w starszym modelu oczyszczacza. Aby odpowiednio skalkulować opłacalność zakupu, należy wziąć pod uwagę także szacunkowy koszt filtrów – w przypadku tego oczyszczacza wynosi on ok. 300 zł na rok użytkowania.

 

Kolejne, nowoczesne funkcjonalności zastosowane w tym urządzeniu to także czujnik natężenia światła i laserowy czujnik pyłów zawieszonych – dzięki tej funkcji oczyszczacz jest w stanie znacznie precyzyjnej dostosować obroty podczas pracy w trybie automatycznym do aktualnego poziomu zanieczyszczenia powietrza. Xiaomi Air Purifier 2S dostępny jest w wersjach CN i EU. Model CN ma odblokowaną automatyzację, umożliwiającą ustalanie harmonogramów w aplikacji Mi Home. Natomiast oczyszczacz w wersji EU nie został wyposażony w taką funkcjonalność.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2S
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2S

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3

Xiaomi Air Purifier 3 to godny następca oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2S. Przystępna cena, większa wydajność oczyszczania i zastosowane w tym modelu ulepszenia zdecydowanie zachęcają do jego zakupu. Oczyszczacz ten, dzięki zwiększonemu CADR bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku nieco większych powierzchni – urządzenie jest w stanie efektywnie oczyścić metraż do maksymalnie 48 m2. Co ważne, mimo wysokiej wydajności oczyszczacza, urządzenie nadal zachowało kompaktowe rozmiary i atrakcyjny design. Trzeba także zaznaczyć, że w porównaniu do wcześniej opisywanych modeli, Xiaomi Air Purifier 3 posiada aż 6 trybów pracy – automatyczny, nocny, niska prędkość, średnia prędkość, duża prędkość i ulubiony, pozwalający na samodzielne ustawienie poszczególnych parametrów.

 

Ten model oczyszczacza Xiaomi posiada również dotykowy, bardzo intuicyjny wyświetlacz – z jego poziomu możemy wygodnie sterować oczyszczaczem. Oczywiście, tak jak w przypadku wcześniej wymienionych modeli, tak i w Xiaomi Air Purifier 3, możemy kontrolować jakość powietrza, monitorować poziom zużycia filtra oraz zmieniać tryb pracy urządzenia również za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 3
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 3

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H

Wysoka wydajność, niezwykle skuteczny system 3-stopniowej filtracji powietrza i niski poziom głośności to jedne z głównych atutów oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 3H. CADR na poziomie nawet 380 m3/h (dla pyłów) pozwala na efektywną redukcję zanieczyszczeń w pomieszczeniach o metrażu do 48 m2. Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 3H w walce ze szkodliwymi dla naszego zdrowia substancjami wykazuje skuteczność na poziomie 99,97% – z łatwością poradzi sobie z usuwaniem nawet najmniejszych cząsteczek! Żywotność filtrów w tym oczyszczaczu wynosi ok. 12 miesięcy, a średni koszt ich wymiany to kwota rzędu 200 zł/rok.

 

W trosce o komfort użytkowania urządzenie zostało wyposażone w aż 6 trybów pracy. Dodatkowo, użytkownicy mogą samodzielne ustawić preferowaną prędkość wentylatora – dostępne są 3 stopnie szybkości wentylatora. Warto także zwrócić uwagę na design oczyszczacza. Wygląd urządzenia jest nie tylko przyjemny dla oka, ale i niezwykle funkcjonalny. Konstrukcja oczyszczacza została dokładnie przemyślana, aby zapewnić użytkownikom jeszcze większą skuteczność filtracji powietrza. W Air Purifier 3H została zwiększona powierzchnia wentylatora, a w obudowie urządzenia znajdują się setki dziurek, przez które trafia do niego zanieczyszczone powietrze.

 

Urządzeniem można sterować za pomocą dotykowego wyświetlacza lub aplikacji mobilnej Mi Home. Xiaomi Air Purifier 3H to doskonały wybór, jeśli szukasz tańszego, cichego i łatwego w obsłudze urządzenia z bezkompromisową wydajnością.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 3H
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 3H

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro

Szukasz oczyszczacza powietrza, który bardzo dobrze sprawdzi się na dużych powierzchniach? Polecamy Xiaomi Air Purifier Pro. Jak rekomenduje producent, urządzenie jest na tyle wydajne, że skutecznie oczyści pomieszczenie o powierzchni 60 m2. Co ciekawe, w zaledwie 4 minuty Xiaomi Air Purifier Pro oczyszcza 7 m2! Do zakupu tego urządzenia przekonuje też niski poziom zużycia energii – oczyszczacz został wyposażony w energooszczędny silnik o specjalnej konstrukcji japońskiej firmy Nidec. Należy wspomnieć także o wysokiej trwałości zastosowanych w tym modelu filtrów. Xiaomi Air Purifier Pro został wyposażony w niezwykle wydajny, trójwarstwowy filtr 360° – jego warstwa zewnętrza jest nawet 3-5 razy twardsza, porównując do filtrów stosowanych w oczyszczaczach konkurencyjnych marek. Roczny koszt wymiany filtrów w tym urządzeniu wynosi ok. 300 zł. Tak, jak wcześniej opisywane oczyszczacze Xiaomi, również i ten model jest bardzo inteligentnym urządzeniem. Air Purifier Pro, gdy nadejdzie taka konieczność, poinformuje Cię o konieczności wymiany filtra.

 

Xiaomi Air Purifier Pro posiada 3 tryby pracy – auto, wydajnym i nocnym. W trybie nocnym praca urządzenia jest szczególnie cicha, dlatego nie musisz martwić się o to, że dźwięki generowane przez oczyszczacz, zakłócą sen Twój lub Twoich bliskich.

 

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Oczyszczaczem można sterować ręcznie lub skonfigurować go z telefonem, by obsługiwać go z poziomu aplikacji producenta. Xiaomi Air Purifier Pro występuje w dwóch wersjach – EU i CN.  Jednak jedyną różnicą między wymienionymi modelami jest fakt, że oczyszczacz w wersji CN posiada odblokowaną automatyzację w telefonie.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Max

Xiaomi Air Purifier Max to zdecydowanie jeden z najbardziej wydajnych oczyszczaczy domowych z tej półki cenowej na polskim rynku. Urządzenie doskonale poradzi sobie z zanieczyszczonym powietrzem nawet na powierzchni 120 m2! W dodatku producent gwarantuje, że pozbycie się zanieczyszczeń z pomieszczenia o powierzchni 21 m2 to kwestia jedynie 3 minut. Brzmi obiecująco? Dodajmy do tego jeszcze energooszczędność, specjalną komorę wyciszającą pracę urządzenia, 3 prędkości wentylatora i system optymalizacji wydajności. Jak widać, Xiaomi Air Purifier Max oferuje nie tylko podstawowe opcje – producent wyposażył go również w kilka innowacyjnych funkcjonalności, które znacząco wpływają na komfort użytkowania oczyszczacza.

 

W urządzeniu zastosowano innowacyjny system 3-stopniowej filtracji powietrza. Co ważne, oczyszczacz posiada podwojoną liczbę filtrów. W każdym z jego boków umieszczono filtry wstępne i zintegrowane, co zdecydowanie zwiększa skuteczność urządzenia w usuwaniu zanieczyszczeń – pyłków roślin, cząsteczek smogu, brzydkich zapachów, bakterii, kurzu i wirusów. Oczyszczacz jest w stanie wyeliminować wszelkie szkodliwe substancje z dokładnością do niemal 100%! Xiaomi Air Purifier Max umożliwia także monitorowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza, temperatury oraz wilgotności w konkretnym pomieszczeniu – wszystkie te informacje znajdziesz w aplikacji Mi Home kompatybilnej z urządzeniami producenta. Korzystając z aplikacji, możesz określić konkretne godziny pracy oczyszczacza, np. zsynchronizować jego włączenie z Twoim powrotem do domu.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Max
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Max

 

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro H

Xiaomi Air Purifier Pro H to najnowszy oczyszczacz spod szyldu chińskiego producenta – jego premiera w Chinach miała miejsce w październiku 2019 roku. Urządzenie jest rekomendowane przez producenta przede wszystkim do pomieszczeń o wielkości do 72 m2 – idealnie sprawdzi się, np. w domach jednorodzinnych w dużych pokojach dziennych łączonych z otwartą kuchnią. Porównując do starszego modelu, Xiaomi Air Purifier Pro H jest nieco większy, jednak co najważniejsze – wydajniejszy (do 600 m3/h) i jeszcze skuteczniejszy w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Natomiast nie wprowadzono żadnych zmian w designie urządzenia oraz jego budowie. Tak, jak w poprzednim modelu, najnowszy oczyszczacz Xiaomi ma dotykowy wyświetlacz OELD, 3 tryby pracy oraz możliwą integrację z aplikacją Mi Home.

 

Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro H
Aranżacja oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro H

 

Jaki oczyszczacz Xiaomi wybrać?

Zaprezentowane przez nas oczyszczacze powietrza Xiaomi to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego producenta. Możesz być pewien, że każdy z nich gwarantuje rewelacyjny stosunek ceny do jakości i skuteczności oczyszczacza. Jednak wybór konkretnego modelu, zalecamy skonsultować ze specjalistami. Nasi fachowcy z przyjemnością doradzą Ci, który oczyszczacz najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Skontaktuj się z nami i powiedz, jakiego urządzenia potrzebujesz. Określ metraż pomieszczenia, w którym ma zostać umieszczony oczyszczacz i preferencje względem dodatkowych funkcjonalności, a my wskażemy Ci urządzenie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.