Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 Pro
IDEAL AP 80 Pro
Ilość: -+
5 399,00
Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 80 Pro

Cena: 5 399,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 100 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-63 dB
 • Koszt filtrów 280 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online
Gwarancja: 3 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dostępny
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz IDEAL AP 80 Pro - parametry techniczne

Autoryzowany dystrybutor IDEAL

 

Jeden z najmocniejszych oczyszczaczy niemieckiego producenta IDEAL sprawdzi się doskonale w dużych wnętrzach o powierzchni do 100 m2. Doskonałe parametry wydajnościowe urządzenia (CADR 800 m3/h) i najwyższej klasy filtr HEPA H14, pozwalają na efektywne usuwanie zanieczyszczeń na poziomie 99,99%. Wyposażony w precyzyjne czujniki (pyłu, gazu, zapachu) model radzi sobie z najmniejszymi cząsteczkami rzędu pyłów PM0.1 i PM0.3. Klasyczny design oczyszczacza IDEAL AP 80 Pro wpasuje się w każde wnętrze.

 

Bezpieczny i skuteczny

O tym, czy dany sprzęt jest bezpieczny i spełnia odpowiednie normy, decydują badania prowadzone przez wyspecjalizowane instytucje na całym świecie. Im więcej uzyskanych w tym zakresie świadectw, tym urządzenie wykazuje większe bezpieczeństwo stosowania. Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 Pro jako jedno z niewielu urządzeń z tego segmentu posiada atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, który gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Uzyskany przez produkt certyfikat ECARF zaświadcza o skuteczności jego stosowania przez alergików. IDEAL AP 80 Pro posiada także certyfikat Institutu Schwarzkopf, który potwierdza możliwość zastosowania urządzenia w obiektach medycznych. A to oznacza, że spełnia najbardziej rygorystyczne normy dot. bezpieczeństwa i skuteczności oczyszczania powietrza.

Oczyszczacz IDEAL AP 80 Pro z atestem PZH

 

Oczyszczacz IDEAL AP 80 Pro filtr 360°

Oczyszczanie powietrza filtrem 360°

IDEAL AP 80 Pro filtruje powietrze w 3 etapach. W procesie oczyszczania wykorzystuje zintegrowany moduł zaprojektowany w kształcie walca. Pracujący w systemie 360o zestaw składa się z:

 • filtra wstępnego,
 • filtra HEPA H14,
 • filtra węglowego.

Filtr modułowy wyposażony jest w profesjonalny chip z unikalnym kodem, który kontroluje pracę zestawu. Sparowany z urządzeniem zasygnalizuje za pomocą wskaźnika zużycia konieczność jego wymiany. Chip badając na bieżąco poziom eksploatacji filtra, nie pozwoli na jego wykorzystanie w momencie, gdy będzie niezdatny do użycia. Specjalny kontroler nie zezwoli też na uruchomienie oczyszczacza, gdy ten będzie zamontowany nieprawidłowo oraz wstrzyma jego pracę, kiedy moduł filtrowy zostanie wyciągnięty.

 

Przeciętna żywotność filtra stosowanego w IDEAL AP 80 Pro to 2-3 lata. Szacunkowy roczny koszt wymiany tego typu elementów to wydatek rzędu ok. 280 zł.

 

Usuwanie zanieczyszczeń z IDEAL AP 80 Pro - etapy

Na samym początku zabrudzone powietrze natrafia na filtr wstępny. Ten chroni resztę warstw przed nadmiernym zanieczyszczeniem i tym samym zwiększa żywotność całego modułu. Tu zatrzymywane są między innymi okruchy, sierść zwierząt, łupież, kurz i włosy. 

 

Następnie powietrze dociera do filtrów HEPA w klasie H14, który blokuje smog i jego główne składniki, czyli pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Tak wysoka klasa gwarantuje nie tylko doskonałą wydajność, ale też skuteczność w usuwaniu najmniejszych drobin, które przenikają bezpośrednio do ludzkiego krwioobiegu - PM0.3 i PM0.1. Pięciowarstwowy HEPA H14 (stosowany wyłącznie w serii PRO) rozprawi się także z alergenami wziewnymi, pyłkami roślin, bakteriami i wirusami, zarodnikami grzybów oraz pleśni. Efektywność filtra równa jest 99,99%.

 

Oczyszczacz IDEAL seria Pro - precyzyjna filtracja

 

W ostatnim etapie powietrze poddawane jest działaniu filtra węglowego. Niebagatelnych rozmiarów warstwa o łącznej powierzchni 1 340 000 m2 posiada aż 670 g aktywnego węgla, który odpowiedzialny jest za pochłanianie groźnych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Znany ze swych absorpcyjnych właściwości składnik, doskonale radzi sobie z dymem papierosowym, aromatami kuchennymi, zapachem zwierząt oraz gazami, w tym ksylenem, toluenem, styrenem, formaldehydem, benzenem i etylobenzenem.

 

Doskonałe parametry, najwyższej jakości filtracja

Model AP 80 Pro wyposażony jest w najwyższej klasy wentylator, który może pracować na 5 poziomach szybkości (nocny, niski, średni, wysoki, turbo). Siła nadmuchu regulowana jest tradycyjnie na panelu sterowania lub z pomocą aplikacji mobilnej.

 

Urządzenie działa w kilku trybach, w tym w automatycznym oraz turbo. Praca w pierwszym z nich normalizowana jest dzięki odczytom ze wbudowanych czujników. Precyzyjne kontrolery analizują skład powietrza i uruchamiają urządzenie, gdy normy zanieczyszczeń przekroczą ustalone wartości. Tryb turbo zezwala na ekspresową redukcję zanieczyszczeń w krótkim czasie.

 

IDEAL AP 80 Pro w pomieszczeniu biurowym - aranżacja
Przykładowa aranżacja oczyszczacza IDEAL AP 80 Pro w biurze

 

Czujnik pyłów wykryje między innymi groźne dla zdrowia cząsteczki PM2.5 i PM10, a czujnik gazów i zapachów zlokalizuje nieprzyjemne aromaty i szkodliwe substancje, w tym lotne związki organiczne. Blokada rodzicielska udaremni zmianę parametrów przez dzieci, a specjalny uchwyt do mocowania na ścianie zredukuje ilość zajmowanej przez oczyszczacz przestrzeni. Funkcja ta szczególnie przydatna będzie w miejscach użytkowania publicznego, w tym w placówkach medycznych, poczekalniach, bankach, salach zabaw, żłobkach, przedszkolach, urzędach, salach konferencyjnych i wykładowych.

 

Aktualną jakość powietrza w otoczeniu określa specjalny wskaźnik, który uruchamia lampkę znajdującą się na panelu głównym, w górnej części oczyszczacza. Stopień zanieczyszczeń unoszących się w naszym najbliższym otoczeniu obrazuje 3-stopniowa, kolorowa skala. Barwa zielona informuje o czystym powietrzu, pomarańczowa o umiarkowanym, a czerwona o mocno zabrudzonym. 

 

Nowoczesne sterowanie

IDEAL AP 80 Pro może być zarządzany dwojako – ręcznie i zdalnie. Tradycyjne, dotykowe sterowanie odbywa się z pomocą panelu obsługi umiejscowionego u góry urządzenia. Na odległość możemy regulować jego pracę z pomocą pilota dołączonego do zestawu lub aplikacji IDEAL AIR PRO. Dzięki urządzeniom mobilnym działającym w systemach Andorid 8.0, iOS 10.0, watchOS 3.1 oraz wszystkich ich nowszych wersjach zdołamy:

 • włączyć i wyłączyć oczyszczacz,
 • kontrolować jakość powietrza wewnątrz pomieszczenia,
 • regulować poziomy pracy wentylatora,
 • uruchomić tryb nocny,
 • włączyć tryb automatyczny,
 • ustawić blokadę rodzicielską,
 • weryfikować poziom zużycia filtra,
 • zaprogramować timer,
 • przeczytać instrukcję obsługi.

 

Oczyszczacz IDEAL AP 80 Pro obsługa przez aplikację

 

Wysoka wydajność także na dużych powierzchniach

Wydajność oczyszczacza (tzw. poziom CADR) mierzona jest ilością powietrza, jakie oczyszczacz jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Parametry IDEAL AP 80 Pro w tym zakresie definiowane są w 3 wymiarach. Ogólny poziom CADR dla tego urządzenia wynosi 800 m3/h, w przypadku redukcji pyłów to 675 m3/h, a formaldehydu 389 m3/h. W trybie średnim i wysokim można samemu optymalizować ogólną wydajność urządzenia. W zależności od potrzeb i warunków panujących w pomieszczeniu, do wyboru pozostaje odpowiednio 220-341 m3/h (średni) i 350-640 m3/h (wysoki).

 

Ten model najlepiej sprawdza się na powierzchniach do 100 m2, będzie więc dobrym rozwiązaniem w biurach typu open-office, w salach treningowych, przestronnych salonach, dużych gabinetach medycznych i miejscach zabaw dla dzieci. 

 

Pomimo bardzo wysokiego poziomu CADR, urządzenie wykazuje niski poziom głośności. W swoim najcichszym trybie generuje zaledwie 18,7 dB, co porównać można do szelestu liści. Równocześnie IDEAL AP 80 Pro zaskakuje wysoką klasą energooszczędności.

Pobór prądu zależny jest między innymi od zastosowanego trybu, jednak mieści się w granicach 6-175 W. Szacunkowy koszt zużycia energii elektrycznej wynosi tu zaledwie 13 zł.

 

Bezpieczny i bezproblemowy transport zapewni specjalny wózek do przewożenia IDEAL AP 80 Pro, a pewny montaż na ścianie umożliwi profesjonalny uchwyt przeznaczony do tego modelu. Oba elementy można kupić w naszym sklepie LifePlanet.pl.

 

Współczynnik oczyszczania dla IDEAL AP 80 PRO
Współczynnik oczyszczania dla IDEAL AP 80 PRO

 


 

IDEAL AP 80 Pro - cechy kluczowe

 • Filtr modułowy z HEPA H14
 • Czujniki pyłu, zapachu i gazu
 • Tryby manualny, automatyczny i turbo
 • 5 poziomów szybkości wentylatora
 • 3-stopniowa skala jakości powietrza
 • Wskaźnik wymiany filtra
 • Produkt certyfikowany
 • Możliwość sterowania przez aplikację mobilną
 • Pilot pozwalający na sterowanie zdalne

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 80 Pro

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 80 Pro
przepływ powietrza*:

70-800 m3/h

pobór prądu/moc*: 6/10/14/30/175 W
głośność*: 18,7/28,8/37,3/46,7/63,4 dB
zalecany dla powierzchni: do 100 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 280 zł
kolor: biały
wymiary: 668 x 468 x 275 mm
waga: 15 kg

*1,2,3,4,5 prędkość

 

  Instrukcja obsługi IDEAL AP 80 Pro

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 80 Pro

IDEAL AP 80 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 80 Pro

Ilość: -+
179,00
Ilość: -+
239,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.