Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200
LIFAair LAF200
Ilość: -+
5 999,00
Wymiennik i oczyszczacz powietrza

LIFAair LAF200

Cena: 5 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Średnio
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair autoryzowany dystrybutor

Oczyszczacz LIFAair LAF200 - parametry techniczne

Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200 zdecydowanie nie jest standardowym urządzeniem usuwającym zanieczyszczenia. Od konkurencyjnych produktów odróżniają go zarówno zasada działania, jak i zastosowana technologia filtracji 3G oraz sposób montażu. Prezentowany model posiada bardziej zaawansowane funkcjonalności dzięki którym, możemy zaliczyć go do najnowocześniejszych urządzeń oczyszczających powietrze do użytku domowego. LIFAair LAF200 to oczyszczacz rekomendowany przez producenta do pomieszczeń do 38 m2. Może pracować zarówno w obiegu wewnętrznym, jak i zewnętrznym – usuwając zanieczyszczenia, zanim przedostaną się do wnętrza budynku. Urządzenie wyposażono w funkcje oczyszczania powietrza, wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji.  

 

Minimalistyczny design, cicha praca

LIFAair LAF200 to odpowiedni oczyszczacz dla najbardziej wymagających. Producent zadbał tu zarówno o wydajny system filtracji zanieczyszczeń, jak i wysoki komfort użytkowania oraz nowoczesny design. Prezentowany model w porównaniu do standardowych oczyszczaczy jest dosyć nietypowy pod względem konstrukcji – urządzenie przeznaczone jest do montażu na ścianie. Jednak w takim rozwiązaniu można dostrzec szereg zalet. Oczyszczacz nie będzie zajmował miejsca na podłodze i dobrze wkomponuje się w wystrój wnętrza za sprawą minimalistycznego, eleganckiego wzornictwa. Dużym atutem jest również wysoka jakość wykonania. Do produkcji obudowy oczyszczacza wykorzystano bardzo solidny materiał – stal malowaną proszkowo.

 

Kolejną, ważną zaletą oczyszczacza LIFAair LAF jest brak uciążliwego hałasu. Urządzenie podczas pracy emituje dźwięki na poziomie średnio 25 dB (przy niższych trybach). Oczyszczacz nie będzie zatem zakłócać komfortu twojego i pozostałych domowników.

 

Oczyszczacze LIFAair - pozbądź się 99,99% zanieczyszczeń

 

Najwyższej klasy filtracja w połączeniu z inteligentnym zarządzaniem świeżym powietrzem doprowadzonym z zewnątrz - LIFAair LAF200

Nigdy więcej zawrotów głowy i ociężałych poranków. Unikatowe urządzenie LAF200 dostarcza świeże powietrze z zewnątrz i miesza je z tym znajdującym się wewnątrz pomieszczenia - do tego skutecznie przefiltrowanym ze szkodliwych substancji.

 

Inteligentny sensor mierzy poziom CO2 i automatycznie dostarcza świeże powietrze z zewnątrz. Dodatkowo, decydując się na ten model oczyszczacza, możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wbudowany system podgrzewania powietrza dba o to, aby zimą nie doszło do wyziębienia pomieszczenia. Automatycznie je podgrzewa, jeśli jego temperatura jest niższa niż 16°C w momencie, gdy wydostaje się z wymiennika. Podczas tego procesu powietrze nie miesza się, a odzysk ciepła może sięgać nawet 95%. Zyskujemy świeże i czyste powietrze, a pozbywamy się tego z dużą zawartością CO2.

 

LIFAair LAF200 - aranżacja w pokoju dziennym

 

Obieg wewnętrzny i zewnętrzny - jak działa oczyszczacz?

LIFAair LAF 200 posiada dwa obiegi powietrzawewnętrzny i zewnętrzny. System kontroluje je automatycznie, ale mamy możliwość także manualnego przełączenia się na jeden z nich. Podczas pracy w trybie wewnętrznym urządzenie filtruje zanieczyszczenia znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu – np. kurzu, sierści, pyłów PM2.5, wirusów czy lotnych związków organicznych. Oczyszczacz będzie pracował w obiegu wewnętrznym, dopóki nie wystąpi znaczny wzrost stężenia CO2. Gdy jego wartość przekroczy 1000 ppm, nastąpi automatyczna zmiana trybu na zewnętrzny.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 - 2 obiegi powietrza
Oczyszczanie powietrza w obiegu wewnętrznym i zewnętrznym w LIFAair LAF200

 

W trybie obiegu zewnętrznego zachodzi wentylacja powietrza oraz urządzenie redukuje zawarte w nim CO2. Może przyczynić się to do znaczącej poprawy naszego samopoczucia – załagodzenia bólów głowy, podniesienia jakości snu oraz lepszej koncentracji. Wymiana powietrza z zewnątrz odbywa się w sposób kontrolowany. W związku z tym nie musisz obawiać się, że zanieczyszczenia z otoczenia przedostaną się tym sposobem do twojego domu. Powietrze zewnętrzne, zanim trafi do pomieszczenia, jest poddawane zaawansowanej filtracji za pomocą systemu 3G. Na tym etapie zostaje dokładnie oczyszczone z toksycznych substancji.

 

Ważną cechą działania wymiennika LAF200 jest minimalnie większe zasysanie powietrza niż oddawanie, co powoduje nieznaczny wzrost ciśnienia wewnątrz pomieszczenia. A to z kolei wymusza przejście powietrza przez system filtracji, zanim trafi do wnętrza. W takiej sytuacji nie ma możliwości, by dostało się do środka inną drogą (nie trzeba uszczelniać okien lub wywietrzników). Co to oznacza dla ciebie i twoich bliskich? Precyzyjnie oczyszczone powietrze w domu – rześkie, zdrowe i pozbawione zanieczyszczeń z otoczenia.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200

Innowacyjny system filtracji 3G

Prace nad technologią filtracji 3G trwały wiele lat i prowadzone były przez firmę LIFAair, fińskie Krajowe Centrum Badań Technicznych (VTT) oraz wojsko. Doprowadziło to do skonstruowania ekstremalnie zaawansowanego systemu filtracyjnego uznawanego dzisiaj za najlepszy na świecie.

 

Opatentowana technologia 3G to podwójny filtr kompozytowy o doskonałych właściwościach absorpcyjnych i dużej pojemności. Charakteryzuje go znakomita skuteczność usuwania zanieczyszczeń – nawet tych najmniejszych, o nanometrowej wielkości. Jest w stanie wyeliminować aż 99,4% toksycznych substancji obecnych w naszym najbliższym otoczeniu. System 3G składa się z następujących filtrów – naładowanego elektrostatycznie, z aktywnym węglem oraz HEPA elektretowego. W przypadku tego ostatniego warto wspomnieć o nadzwyczaj wysokiej skuteczności w obszarze neutralizowania pyłów PM2.5 – szacuje się ją na 99,99%. Za sprawą takiej kombinacji filtrów urządzenie może efektywnie usuwać zarówno cząsteczki smogu, jak i bakterie, wirusy, lotne związki organiczne, formaldehyd oraz nieprzyjemne zapachy (m.in. dym papierosowy, odór śmieci, zapachy kuchenne). Co ważne, ten zaawansowany system nie generuje żadnych zanieczyszczeń wtórnych. Warto także dodać, że tak wysoką skuteczność filtracji osiągnięto w tym przypadku przy niezwykle niskim spadku ciśnienia i niewielkim zużyciu energii.

 

System filtracji LIFA 3G zapewnia znacznie większą efektywność w wychwytywaniu zanieczyszczeń pyłowych niż popularna HEPA. Zatrzymuje on nawet pyły z kategorii PM 0.1 (cząsteczki o średnicy mniejszej od 0.1 μm).

 

Filtracja w LIFAair LAF200

System filtracji 3G doskonale radzi sobie z usuwaniem typowo domowych zanieczyszczeń. Jednak znajdzie zastosowanie także w trudnych sytuacjach – może pracować wydajnie m.in. w warunkach skażenia biologicznego, chemicznego, czy też jądrowego. Ogromną zaletą filtra 3G jest także funkcja automatycznej sterylizacji UV, która pozwala utrzymać jego właściwą higienę. System jest wtedy dezynfekowany, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko, że rozwiną się w nim szkodliwe drobnoustroje. Tryb ten włącza się automatycznie raz na tydzień.

 • Filtr wstępny – zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp. Chroni delikatne części filtra głównego. W zestawie znajdują się 2 zapasowe, które dodatkowo można czyścić.
 • Lampa UV – naświetla filtr i odpowiada za jego dezynfekcję, co zapobiega rozwojowi bakterii.
 • Filtr elektretowy – za sprawą naładowania elektrycznego posiada wysoką zdolność zatrzymywania pyłów (PM2.5 w 99,99%), bakterii, alergenów oraz wirusów.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 - system filtracji
System filtracji w LIFAair LAF200

 

Stacja kontrolno-pomiarowa LAM06 - inteligentne sterowanie oczyszczaczem

LIFAair LAF200 to urządzenie proste w obsłudze. Sterować nim możesz z poziomu głównego panelu, jednak dla jeszcze większej wygody, możesz skorzystać ze stacji kontrolno-pomiarowej LAM06. Jest to inteligentny kontroler (w zestawie z oczyszczaczem), dzięki któremu zyskasz dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Co więcej, po sparowaniu LAF200 ze stacją będziesz mógł skorzystać z automatycznego oczyszczania powietrza. Kontroler i urządzenie wyposażono w czujniki (PM2.5, CO2, TVOC, temperatury i wilgotności), które regulują pracę urządzenia względem stężenia zanieczyszczeń. Z pomocą LAM06 w bardzo łatwy sposób ustawisz preferowany tryb pracy (automatyczny, turbo, nocny lub manualny), szybkość nawiewu i sprawdzisz stan zużycia filtrów.

 

Producent oferuje także możliwość zdalnej obsługi LAF200 – w tym celu wystarczy sparować urządzenie ze stacją. Od tego momentu będziesz mógł kontrolować pracę oczyszczacza z aplikacją mobilną LIFAair.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 stacja kontrolna
Stacja kontrolno-pomiarowa LAM06 do LIFAair LAF200

 

Co ważne, LAM06 możesz używać nie tylko do obsługi oczyszczacza. Kontroler doskonale sprawdza się także jako przenośna stacja pomiarowa za sprawą precyzyjnych, wbudowanych sensorów. Dzięki niemu możesz monitorować jakość powietrza w dowolnym miejscu – również poza domem.

 

Montaż oczyszczacza

Instalacja LIFAair LAF200 jest relatywnie prosta i w zasadzie wymaga tylko wywiercenia otworu w ścianie, przez który urządzenie będzie wymieniać powietrze (średnica rury doprowadzającej wynosi 130 cm). Jeżeli potrzebujesz pomocy w instalacji, skontaktuj się z nami.

 

Oczyszczacze LIFAair - usuwanie alergenów

 


 

LIFAair LAF200 - cechy kluczowe

 • Urządzenie 3 w 1 - oczyszczanie, wymiana ciepła i wentylacja
 • Tryb sterylizacji filtra
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Praca w obiegu wewnętrznym i zewnętrznym
 • Automatyczna i ręczna regulacja jasności wyświetlacza
 • 4 tryby pracy oczyszczacza
 • App Control
 • Sterowanie przez aplikację
 • Alarm drzwiczek wentylatora

Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LAF200
CADR (pyły)*: 200 m3/h
CADR (formaldehyd)*: 25 m3/h
CADR (TVOC)*: 55 m3/h
pobór prądu/moc*: 0,2-60 W
pobór prądu/moc* (tryb ogrzewania): 360 W
głośność*: 25-50 dB
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł
kolor: biały
obudowa: metalowa
wymiary: 318 x 200 x 945 mm
waga: 16,4 kg

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi LIFAair LAF200

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.