Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUH

Cena: 1 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - brak towaru
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry oczyszczacza Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EU-H to najmniejszy model w serii KC-G, który zyskał wiele udogodnień i nowych rozwiązań. Jest wyposażony w sprawdzoną technologię jonizacji Plasmacluster i kilkustopniowy, ulepszony układ filtracji powietrza. Urządzenie gwarantuje wydajne oczyszczanie (przepływ powietrza 240 m3/h) i nawilżanie ewaporacyjne (400 ml/h), a przy tym pracuje wyjątkowo cicho (tryb nocny to zaledwie 19 dB). Smukła forma z lekko zaokrąglonymi krawędziami oraz stonowana szarość obudowy są propozycją dla wszystkich tych, którzy szukają oczyszczacza do nowocześnie urządzonego wnętrza. KC-G40EUH idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

Ulepszona filtracja - trwalsza i wydajniejsza

Istotną nowością w modelu KC-G40EUH jest ulepszony system filtracji. Dzięki temu urządzenie jeszcze lepiej radzi sobie z usuwaniem różnego typu zanieczyszczeń. Filtr wstępny posiada grubszą siateczkę i jest bardziej wytrzymały. Bez obawy o uszkodzenia możemy go odkurzyć lub umyć ręcznie. A gęstsza siateczka to nie tylko większa odporność, ale także zdolność do zatrzymywania mniejszych zanieczyszczeń.

 

Produkt z atestem - Sharp KC-G40EUH

 

W oczyszczaczu KC-G40EUH zastosowano nawet 3-krotnie wydajniejszy filtr węglowy. Dodatek nieorganicznego sorbentu zdecydowanie poprawił łatwość pochłaniania brzydkich zapachów. Żel krzemionkowy bez problemu wychwytuje tlenki azotu i siarki, które w dużej ilości pojawiają się w miejscach o intensywnym natężeniu ruchu drogowego.

 

Zmianom nie uległ filtr HEPA H13, którego jakość i wydajność pozostają na najwyższym poziomie. Wysoka trwałość filtrów zastosowanych w oczyszczaczu KC-G40EUH czyni z niego inwestycję, która będzie procentować przez lata. Jeśli jednak filtry zużyją się wcześniej, wskaźnik konserwacji filtrów poinformuje Cię o konieczności jego wymiany.

 

ulepszona filtracja w Sharp KC-G40EUH
Ulepszony, jeszcze wydajniejszy system filtracji

Intensywna jonizacja nie tylko dla alergików

Dla zwiększenia skuteczności w zakresie oczyszczania powietrza z drobin aktywnych biologicznie (bakterii, wirusów, pleśni i alergenów) oczyszczacz został wyposażony w jonizator Plasmacluster. Ta opatentowana przez Sharpa technologia, wytwarza gęsty strumień jonów, który neutralizuje, a następnie usuwa wirusy, bakterie oraz nieprzyjemne zapachy z Twojego domu.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH posiada nowy tryb pracy Pollen, który jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby alergików. Jego zadaniem jest automatyczne wykrywanie i usuwanie znajdujących się w powietrzu pyłków roślin, które mogą wywoływać alergie wziewne. W procesie jonizacji Plasmacluster nie powstaje niebezpieczny dla zdrowia ozon. Zastosowany tutaj proces generowania jonów w pełni odzwierciedla naturalne zjawiska wyładowań elektrycznych, które mają miejsce np. w czasie burzy. Dlatego możesz korzystać z funkcji jonizacji przez cały okres pylenia roślin.

 

Jonizacja w Sharp KC-G40EUH

 

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUH posiada także nowy tryb Plasmacluster Spot. W ciągu 60 minut urządzenie będzie emitować wąski strumień jonów o dużej gęstości do 70000 cząstek na cm3. Dzięki temu skutecznie usunie brzydkie zapachy z powierzchni konkretnych przedmiotów i odświeży je, bez używania chemii. Tak intensywny strumień jonów uzyskujemy w wyniku uruchomienia tylko jednego, przedniego wywiewu. A dodatkowo mamy możliwość ręcznego ustawienia kąta nachylenia nadmuchu (20° góra/20° dół), tak aby strumień jonów padał dokładnie na konkretny przedmiot. Z trybu Plasmacluster Spot warto skorzystać, aby szybko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pościeli, dywanu, zasłon, ubrań czy wkładek do butów.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster

Skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Ewaporacyjne nawilżanie powietrza

Zapewnienie właściwej wilgotności w pomieszczeniu jest jednym z kluczowych aspektów związanych z komfortem oddychania. Wykorzystana w urządzeniu Sharp KC-G40EUH mata ewaporacyjna stopniowo uwalnia wilgoć, zapewniając uczucie świeżości powietrza, bez niepotrzebnego rozpylania wody, jak ma to miejsce w tanich zamiennikach. Warto podkreślić wydajne nawilżanie na poziomie 400 ml/h, a także możliwość wykorzystania nawilżacza jako klimatyzera ewaporacyjnego. Po wrzuceniu kostek lodu do zbiornika z wodą, urządzenie nie tylko nawilża, ale także schładza powietrze. Posiada on również bardzo wygodny zbiornik na wodę, który łatwo napełnimy i bez problemów utrzymamy w czystości. O konieczności ponownego napełnienia zbiornika, zostaniemy poinformowani alarmem dźwiękowym.

 

Inteligentna i automatyczna praca

Z pewnością dużą wygodą dla użytkownika jest możliwość monitorowania stanu zanieczyszczenia za pomocą 7-kolorowej skali jakości powietrza. Niebieski kolor poinformuje o czystym powietrzu, a czerwony o bardzo dużym zanieczyszczeniu.

 

Kolejna praktyczna funkjonalność to możliwość zaplanowania pracy urządzenia z wyprzedzeniem. Oczyszczacz KC-G40EUH posiada programator czasowy. Z łatwością ustawisz pożądany czas włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) i wyłączenia (1/2/4/8h).

 

Panel sterowania Sharp KC-G40EUH
Intuicyjny i nowoczesny panel sterowania

 

4 czujniki w oczyszczaczu KC-G40EUH

Automatyczną pracę oczyszczacza wspierają 4 czujniki, które monitorują jakość powietrza. W trybie inteligentnym zestawy czujników zapewnią pracę adekwatną do potrzeb, bez ciągłej konieczności regulacji. Zastosowano tutaj:

 • czujnik PM2.5 i kurzu, który ocenia poziom zanieczyszczenia powietrza. W przypadku wysokiego stężenia pyłów PM2.5, kurzu, zarodników, pleśni czy dymu papierosowego, oczyszczacz w trybie automatycznym przyspieszy pracę.
 • czujnik temperatury, który odpowiada za dostosowanie poziomu wilgotności powietrza do temperatury.
 • Czujnik wilgotności - automatycznie włącza wyższy tryb pracy jonizatora, jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przekroczy 80%.
 • czujnik światła - przełącza pracę oczyszczacza na tryb cichy, jeżeli w pomieszczeniu, w którym jest włączony zrobi się ciemno.

 

Czyste powietrze dzięki KC-G40EUH!

Jeżeli obawiasz się o zdrowie swoich najbliższych i pragniesz zapewnić im środowisko pozbawione szkodliwych zanieczyszczeń, to model KC-G40EUH jest idealnym rozwiązaniem. Usuwa on nie tylko pyły zawieszone, ale również tlenki azotu, tlenki siarki, bakterie, wirusy, sierść, kurz czy uciążliwe zapachy. Dzięki marce Sharp możesz być pewny, że Ty i Twoi bliscy oddychacie czystym powietrzem!

 

Czyste powietrze - Sharp KC-G40EUH

Pięć stopni filtracji

Najważniejszą funkcją urządzenia Sharp KC-G40EUH jest oczyszczanie powietrza. Usuwanie zanieczyszczeń z powietrza to zaprojektowany przez firmę Sharp pięciostopniowy proces, który w serii KC-G został wzbogacony do liczne udoskonalenia:

 1. Filtracja wstępna – wychwytująca duże zanieczyszczenia jak sierść i włosy, kurz, pył oraz okruchy np. papieru czy materiałów – oparta o niewymienialny, łatwy w czyszczeniu odkurzaczem, filtr ochronny. Wzmocniona struktura filtra wstępnego może wychwycić pyły o wielkości nawet 240 mikronów.
 2. Filtracja węglem aktywnym i żelem krzemionkowym – wysokowydajny filtr z węglem aktywnym jeszcze lepiej radzi sobie z trudnymi do usunięcia zapachami. Pochłania substancje z dymu papierosowego, zapach śmieci czy odór zwierząt. Ulepszona struktura filtru z węglem aktywnym przekłada się na nawet 3-krotnie lepszą absorpcję. Dodatek żelu krzemionkowego pomaga w neutralizacji tlenków azotu i siarki.
 3. Filtracja HEPA – serce oczyszczacza. Dzięki zastosowaniu filtra HEPA H13 urządzenie usuwa nawet 99,97% zanieczyszczeń większych niż 0,3 mikrona oraz sporą część drobniejszych zanieczyszczeń. Doskonale radzi sobie z roztoczami, alergenami, pyłami zawieszonymi PM10 oraz PM2,5.
 4. Nawilżanie – mata ewaporacyjna nie tylko dostarcza wilgoci, ale również wychwytuje pozostały po filtracji osad.
 5. Jonizacja Plasmacluster - dzięki gęstemu strumieniowi jonów (7000 jonów/cm3) oczyszcza powietrze opuszczające oczyszczacz i wytrąca pozostałe w nim mikrodrobiny o wielkości nawet 0,01 mikrona.
Stopnie filtracji w Sharp KC-G40EUH
5-stopniowy system filtracji w Sharp KC-G40EUH

 


 

Sharp KC-G40EUH – cechy kluczowe

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Ulepszony filtr węgla aktywnego z żelem krzemionkowym
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster SPOT
 • 4 czujniki
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Auto Restart
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Air Outlet LED
 • Sygnał dźwiękowy informujący o pustym zbiorniku na wodę
 • Tryby pracy automatycznej
 • Blokada rodzicielska
 • 7-kolorowa skala jakości powietrza
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz Sharp KC-G40EUH

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G40EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*1,2,3 prędkość

 

Instrukcja obsługi Sharp KC-G40EUH

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G40EUH

Ilość: -+
449,00
kup teraz
Ilość: -+
249,00
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.