Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Cena: 1 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - brak towaru
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp autoryzowany dystrybutor

Parametry oczyszczacza Sharp

Sharp KC-G40EU-W to japońska odpowiedź na potrzeby każdego, kto chce zadbać o jakość powietrza w pracy i domu. Jest to oczyszczacz z serii KC-G, który poza standardowymi funkcjonalnościami został wyposażony w ulepszony system filtracji. Dzięki 4 czujnikom użytkownik zyskał dodatkowe udogodnienia w zakresie automatycznej pracy.

Oczyszczacz bardzo wydajnie nawilża (400 ml/h) i oczyszcza powietrze (przepływ powietrza 240 m3/h), a przy tym odznacza się cichą pracą (19 dB+). Jest wyposażony w sprawdzony jonizator Plasmacluster. Potrafi skutecznie zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach do 28 m2.

Jak działa jonizacja?

Alergia to dolegliwość, która może bardzo negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Wiąże się z nią wiele nieprzyjemnych objawów np. katar sienny, zaczerwieniona skóra, wysypka, zapalenie spojówek czy duszności. Rozwiązaniem tych problemów może być skuteczna i bezpieczna dla zdrowia jonizacja powietrza.

 

Produkt z atestem - Sharp KC-G40EUW

 

Zastosowany przez firmę Sharp jonizator Plasmacluster generuje gęsty strumień jonów dodatnich i ujemnych, które usuwają z powietrza niewielkie drobiny pyłków roślin, kurzu i roztoczy. Dodatkowo neutralizują także nieprzyjemne zapachy dymu tytoniowego, pleśni i wilgoci. Obawiasz się o zdrowie swoich pociech? Wysokie stężenie jonów pozwala na unieszkodliwienie zawieszonych w powietrzu wirusów, bakterii i alergenów. Warto podkreślić, że oczyszczacz Sharp KC-G40EUW został wyposażony w nowy tryb pracy POLLEN, który skoncentrowany jest na automatycznym wykrywaniu i usuwaniu alergenów. Dzięki temu jeszcze szybciej pozbędziesz się objawów alergii wziewnej.

 

 

Jonizacja w Sharp KC-G40EUW

 

Kolejną nowością w oczyszczaczu Sharp KC-G40EUW jest funkcja Plasmacluster SPOT. To bardzo intensywna technologia jonizacji która pozwala skutecznie usunąć nawet te najbardziej niepożądane zapachy z Twojego otoczenia. ION SPOT to prawdziwa eksplozja jonów. Odpowiednio ukierunkowany strumień powietrza może emitować ich nawet 7000/cm3. Samodzielna możliwość ustawienia kąta padania strumienia jonów (zakres 20° góra / 20° dół) umożliwia ukierunkowanie ich w pożądanym kierunku. Dzięki temu pozbędziesz się brzydkiego zapachu (dym nikotynowy, pot, zapach zwierząt, spalenizna, chemiczne zapachy) z dowolnej powierzchni materiału (pościel, zasłony, dywan, ubranie). Pełny tryb Plasmacluster SPOT to 8 godzin intensywnej jonizacji i automatyczny powrót do poprzedniego trybu pracy.

 

Skuteczność jonizacji Plasmacluster

 Skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

Niemal całkowicie czyste powietrze dzięki Sharp KC-G40EUW!

Sharp KC-G40EUW posiada intuicyjny system diod informujących o stanie powietrza. Dzięki temu z łatwością zauważysz, czy urządzenie powinno w danym momencie pracować z pełną mocą. Oczyszczacz został wyposażony w wiele czujników i wskaźników, które automatyzują jego pracę. Dzięki temu możesz oddychać czystym i nawilżonym powietrzem, bez konieczności częstej zmiany ustawień.

 • Czujnik pyłów PM2.5 oraz czujnik kurzu - monitoruje poziom zanieczyszczenia i automatycznie przyspiesza pracę wentylatora, gdy jego poziom istotnie wzrośnie.
 • Czujnik temperatury - odpowiada za dostosowanie trybu nawilżania powietrza do temperatury.
 • Czujnik wilgotności powietrza - jeżeli wilgotność przekroczy 80%, wówczas włączy się intensywny tryb jonizacji, by nie dopuścić do rozwoju pleśni i mikrooganizmów.
 • Czujnik światła - gdy w pomieszczeniu zrobi się ciemno, automatycznie włączy się tryb nocny.

Czyste powietrze w Sharp KC-G40EUW

 

Nowości w wyglądzie zewnętrznym

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego wlotu czystego powietrza. Jest on umiejscowiony w przedniej części oczyszczacza i możemy nim sterować ręcznie (kąt nachylenia wydmuchu do 40°). Dzięki temu ulepszony został proces cyrkulacji powietrza. Urządzenie bez problemu jest w stanie przefiltrować całe pomieszczenie (zarówno bliżej podłogi, jak i bliżej sufitu).

 

Zastosowano tutaj także 7-kolorową skalę jakości powietrza. Dzięki temu wystarczy jedno spojrzenie w kierunku oczyszczacza, aby przekonać się o stanie zanieczyszczenia w danym momencie. Wyniki dot. jakości powietrza prezentowane są za pomocą kolorowej skali. Kolor niebieski poinformuje Cię o czystym powietrzu w pomieszczeniu, z kolei kolor czerwony oznacza bardzo wysoki poziom zanieczyszczenia.

 

 

nowy, srebrny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia
dodatkowy przedni wylot powietrza sterowany ręcznie

Przyjemny mikroklimat dzięki nawilżaniu ewaporacyjnemu

Automatycznie sterowany system nawilżania oparty o matę ewaporacyjną gwarantuje idealny poziom nawilżenia powietrza. Nie musisz już więcej obawiać się dolegliwości związanych z przesuszonym powietrzem w okresie jesienno - zimowym. Zyskasz przyjemny klimat w pomieszczeniu, bez niepożądanego osadzania się skroplonej wilgoci na powierzchniach mebli i podłodze.

 

Duży pojemnik (2,5 l) pozwala na kilka godzin nawilżania. Dodanie kilku kostek lodu dodatkowo zapewni chłodną bryzę w upalne dni. Jest to więc urządzenie 2w1 - nawilżacz i klimatyzer ewaporacyjny. Warto podkreślić, że zbiornik na wodę w oczyszczaczu Sharp KC-G40EUW jest bardzo wygodny w napełnianiu i utrzymaniu czystości. Dodatkowo delikatny alarm dźwiękowy poinformuje nas o pustym zbiorniku wody.

 

Pięciostopniowa udoskonalona filtracja

Gwarancją najwyższej jakości oczyszczania modelu Sharp KC-G40EUW jest wielostopniowy i udoskonalony system filtracji, na który składa się:

 1. Filtr wstępny - jego rolą jest zatrzymywanie zanieczyszczeń o dużych rozmiarach, jak: kurz, pył, włosy i sierść, skrawki papieru i tkanin. W udoskonalonej wersji gęstsza siateczka pozwala także na wychwytywanie mniejszych drobin do 240 mikronów.
 2. Filtr węglowo-krzemionkowy - wychwytujący substancje lotne, takie jak tlenki siarki i azotu, benzo(a)piren czy substancje smoliste z dymu papierosowego. Ulepszony filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego osiąga nawet 3-krotnie lepszy poziom absorpcji.
 3. Filtr HEPA H13 - wychwytuje drobne cząstki zawieszone PM10 i PM2.5 zagrażające naszemu zdrowiu, jak również alergeny, wirusy oraz bakterie. Jest to wysokiej jakości produkt spełniający bardzo rygorystyczne standardy w zakresie usuwania zanieczyszczeń.
 4. Mata ewaporacyjna - stopniowo uwalnia parę wodną nawilżając powietrze, jej konstrukcja zapobiega powstawaniu kropli mogących uszkodzić powierzchnie podłóg i mebli.
 5. Jonizator Plasmacluster - produkuje dużą ilość stabilnych jonów (7000 cząstek na cm3). Jony te oczyszczają powietrze i powierzchnie z substancji organicznych opowiadających za nieprzyjemne zapachy oraz unieszkodliwiają alergeny, zarodniki pleśni i mikroby.
Pięciostopniowy system filtracji
5-stopniowy system filtracji

Dodatkowe ulepszenia w modelu KC-G40EUW

Udoskonalony system filtracji to nie wszystko. Oczyszczacz KC-G40EUW posiada kilka dodatkowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę.

 • Tryb pracy pollen - powstał z myślą o potrzebach alergików. W trybie tym oczyszczacz koncentruje się na usuwaniu z powietrza pyłków roślin.
 • Tryb pracy SLEEP - oczyszczacz automatycznie przełączy się w tryb pracy nocnej,  jeśli w pomieszczeniu zgaśnie światło. Oznacza to, że będzie pracował wolniej, a dodatkowo zostaną wygaszone podświetlone elementy na przednim panelu (wskaźnik czystości i dioda LED).
 • Programator czasowy - ustaw czas włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) i wyłączenia (1/2/4/8h) urządzenia i zapomnij o konieczności częstego doglądania pracy oczyszczacza.

 


 

Sharp KC-G40EUW - Cechy kluczowe

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Ulepszony filtr węgla aktywnego z żelem krzemionkowym
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster SPOT
 • 4 czujniki
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Auto Restart
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Air Outlet LED
 • Sygnał dźwiękowy informujący o pustym zbiorniku na wodę
 • Tryby pracy automatycznej
 • Blokada rodzicielska
 • 7-kolorowa skala jakości powietrza
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G40EUW
kolor: biały
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Instrukcja obsługi Sharp KC-G40EUW

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G40EUW

Ilość: -+
449,00
kup teraz
Ilość: -+
249,00
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.