Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUH

Cena: 2 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - brak u producenta
Darmowa wysyłka - brak towaru

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry oczyszczacza Sharp

Sharp KC-G50EU-H to inteligentne urządzenie gospodarstwa domowego wyposażone w zestaw 6 czujników, które monitorują jakość powietrza i umożliwiają korzystanie z automatycznych trybów pracy oczyszczacza. Cicha praca (19 dB+), skuteczne nawilżanie powietrza (450 ml/h) i technologia Plasmacluster to najbardziej rozpoznawalne cechy oczyszczacza marki Sharp. W modelu KC-G50EU-H zastosowano liczne udogodnienia i nowe funkcjonalności. 

Dzięki swojej dużej wydajności (przepływ powietrza 306 m3) opisywany model pozwala na utrzymanie wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniach o powierzchni 38 m2. Uwagę przykuwają także nowe, mniejsze rozmiary urządzenia. Czarna matowa obudowa i delikatnie trapezowy front odpowiadają za nowoczesny kształt oczyszczacza.

Nieskazitelnie czyste powietrze

Jeżeli szukasz oczyszczacza o sporej wydajności, który zapewni Tobie i Twojej rodzinie bardzo dobrą jakość powietrza, to Sharp KC-G50EUH na pewno spełni te oczekiwania. Model ten został wyposażony w ulepszony system filtracji. Dodatkowo posiada aż sześć sensorów, dzięki którym będziesz mógł kontrolować jakość powietrza w Twoim domu. Postaw na markę Sharp i ciesz się powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń!

 

Czyste powietrze - Sharp KC-G50EUH

Udoskonalona filtracja

Aby oczyszczacz jeszcze wydajniej i trwalej usuwał z powietrza zanieczyszczenia, wprowadzono udoskonalenia w systemie filtracji. Nowa wersja filtru wstępnego posiada gęstszą siateczkę, która zapewnia mu większą trwałość i zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo zyskała zdolność do wychwytywania także zdecydowanie mniejszych zanieczyszczeń o wielkości do 240 mikronów.

 

Filtr węglowy w KC-G50EUH został wzbogacony o nieorganiczny sorbent. Dodatek żelu krzemionkowego pozwolił na jeszcze skuteczniejsze wychwytywanie bardzo szkodliwych dla zdrowia tlenków azotu i siarki. Zanieczyszczenia te szczególnie zagrażają nam w obszarach dużego natężenia ruchu samochodowego. Nowy filtr z węglem aktywnym to prawie 3-krotnie większa zdolność absorpcji!

 

Produkt z atestem - KCG50EUH

Zmiany na zewnątrz

Seria KC-G to cała linia udogodnień i nowych funkcjonalności. Zmianom została poddana sama obudowa i wygląd zewnętrzny – dodano kółka z blokadą ruchu, nawiew ustawiany ręcznie oraz nowy wyświetlacz. Drugi dodatkowy wywiew czystego powietrza, który znajduje się z przodu oczyszczacza, jest sterowany manualnie. Dzięki temu możemy samodzielnie ustawić pożądany kierunek strumienia powietrza. Uwagę przykuwa także nowy, srebrny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia. Panel wyświetlacza pozwala nam odczytać dane z czujników temperatury, wilgotności, czasu timera oraz dane dot. bieżącego zużycia energii. Prezentacja danych dot. stanu zanieczyszczenia powietrza odbywa się w sposób bardzo atrakcyjny wizualnie. Wykorzystano do tego celu 7-kolorową skalę jakości powietrza. Kolor niebieski poinformuje nas o braku zanieczyszczeń, a czerwony kolor alarmuje o bardzo niskiej jakości powietrza.

 

sharp kc g50euh - nowy wyświetlacz
nowy, srebrny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia

Nowe czujniki i tryby pracy automatycznej

Automatyczna praca modelu KC-G50EUH możliwa jest dzięki zamontowanym tu czujnikom:

 1. Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu - producent umieścił go w tylnej części urządzenia. Odpowiada za monitoring jakości powietrza. Nadmierne zanieczyszczenie pyłami, PM2.5, kurzem, roztoczami włączy intensywniejszy tryb oczyszczania.
 2. Czujnik temperatury - jego zadaniem jest dostosowanie poziomu wilgotności powietrza do temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%).
 3. Czujnik wilgotności - monitoruje poziom nawilżenia powietrza. I jeżeli przekroczy ona niebezpieczny próg 80%, wtedy oczyszczacz automatycznie włączy wyższy tryb jonizacji, by nie doprowadzić do rozwijania się pleśni.
 4. Czujniki zapachów - wykrywa brzydkie zapachy (dym papierosowy, zapach zwierząt, spaleniznę itp.) i uruchamia odpowiednio intensywny tryb oczyszczania powietrza.
 5. Czujnik światła - dostosowuje tryb pracy urządzenia (wydajność i jasność wyświetlacza) zależnie od tego, czy w pomieszczeniu jest ciemno, czy jasno.
 6. Czujnik ruchu - to całkiem nowe rozwiązanie, które pozwala na mniejsze zużycie energii. Jeżeli czujnik nie wykryje ruchu w określonym obszarze (zasięg dł. - 2 m, wys. - 1,6 m oraz rozpiętość lewo-prawo - 2,3 m), wtedy włączy tryb minimalnego nawiewu.

Warto wspomnieć także o kilku nowych trybach pracy. Tryb SLEEP automatycznie dostosuje prędkość pracy wentylatora oraz jasność wyświetlacza, tak aby nic nie zakłócało naszego snu. Tryb POLLEN po wykryciu pyłków roślin włączy odpowiednią konfigurację oczyszczania, tak by pozbyć się ich możliwie najszybciej i najwydajniej. Z kolei programator czasowy odpowiednio wcześniej przez nas ustawiony, samodzielnie wyłączy (2/4/6/8/10/12/14h) lub włączy oczyszczacz (1/2/4/8h ).

 

sharp-kc-g50euh - programator czasowy
programator czasowy

Jonizacja Plasmacluster – jeszcze szybciej i wydajniej

Zamontowany w oczyszczaczu jonizator powietrza Plasmacluster pomoże w usuwaniu najdrobniejszych pyłów oraz w unieszkodliwianiu patogenów i alergenów. Jak to działa? Mieszanina dodatnich i ujemnych jonów przylega do pyłów mniejszych niż 1 mikron, co powoduje ich wytrącenie z powietrza. Jony te są aktywne chemicznie, dlatego łącząc się z alergenami, bakteriami i wirusami, powodują ich rozkład. Dzięki temu zmniejszają niebezpieczeństwo kontaktu z aktywnym patogenem.

 

 

Jonizacja - Sharp KC-G50EUH

 

Model KC-G50EUH posiada specjalne tryby pracy Ion Clean Shower i Plasmacluster Spot umożliwiające wysoce wydajną jonizacją całego pomieszczenia lub konkretnych przedmiotów.

 

Tryb Plasmacluster Spot to prawdziwa rewolucja w usuwaniu brzydkich zapachów z powierzchni ubrań, dywanów, pościeli czy zasłon. Umożliwia ona emisję bardzo intensywnego strumienia jonów (70 000 na cm3), które nakierowane są punktowo na wybrany przedmiot. Strumień powietrza możemy samodzielnie ustawić pod odpowiednim kątem (góra 20° góra / 20° dół) korzystając z drugiego nawiewu. Automatyczna praca trybu wynosi 8 godzin, po czym oczyszczacz uruchamia poprzednio włączony tryb pracy.

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

Nawilżanie ewaporacyjne – także w wersji automatycznej

Wilgoć jest niezbędnym elementem atmosfery w zamkniętych przestrzeniach. Zbyt wysokie lub zbyt niskie jej wartości powodują dyskomfort,  mogą prowadzić do chorób oraz negatywnie wpływają na stan samych pomieszczeń. Właśnie dlatego oczyszczacz KC-G50EUH został wyposażony w specjalne czujniki wilgoci, które pomagają w utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu przekroczy próg 80%, automatycznie włączy się intensywna jonizacja, która zapobiega rozwojowi pleśni.

 

Nawilżanie ewaporacyjne jest w pełni bezpieczne dla Twoich mebli i sprzętów RTV. Nie pozostawia mokrych plam ani białego osadu na ich powierzchniach. Dodatkowo latem nawilżanie ewaporacyjne może schładzać pomieszczenie (funkcjonalność klimatyzera ewaporacyjnego), jeżeli do zbiornika z wodą dodamy kostki lodu. Brak wody w zbiorniku zostanie zakomunikowany alarmem dźwiękowym. Oczyszczacz KC-G50EUH zyskał także nową konstrukcję filtru nawilżacza, która ułatwia jego bieżącą konserwację.

Pięć stopni udoskonalonej filtracji

Najważniejszą funkcją urządzenia Sharp KC-G50EUHjest oczyszczanie powietrza. Usuwanie zanieczyszczeń z powietrza to zaprojektowany przez firmę Sharp pięciostopniowy proces:

 1. Filtracja wstępna - wychwytująca duże zanieczyszczenia jak sierść i włosy, kurz, pył oraz okruchy. Wersja udoskonalona filtru wstępnego zatrzymuje także mniejsze zanieczyszczenia do 240 mikronów.
 2. Filtracja węglowo-krzemionkowa - wysokowydajny filtr z węglem aktywnym pochłania nieprzyjemne zapachy, substancje z dymu papierosowego, tlenki siarki i azotu oraz lotne substancje.
 3. Filtracja HEPA - wysokowydajny filtr HEPA H13, który usuwa szczególnie niebezpieczne dla zdrowia pyłki o niewielkich rozmiarach (PM2,5). Jego skuteczność ocenia się na nawet 99,97%! Doskonale radzi sobie z usuwaniem roztoczy, pyłów zawieszonych, a także większością bakterii i wirusów. Powierzchnia filtra H13 to aż 1 m2.
 4. Filtr nawilżacza - udoskonalona konstrukcja filtru ułatwia zachowanie go w czystości.
 5. Jonizacja Plasmacluster - zaczerpnięta z natury technologia neutralizacji wszelkich drobin, nawet tych o rozmiarze zaledwie 0,01 mikrona.
Sharp KC-G50EUH - pięć stopni filtracji
5-stopniowy system filtracji

 


 

Sharp KC-G50EUH - Cechy kluczowe

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Ulepszony filtr węgla aktywnego z żelem krzemionkowym
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster SPOT
 • 6 czujników
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Auto Restart
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Air Outlet LED
 • Sygnał dźwiękowy informujący o pustym zbiorniku na wodę
 • Tryby pracy automatycznej
 • Blokada rodzicielska
 • 7-kolorowa skala jakości powietrza
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne z blokadą i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G50EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Instrukcja obsługi Sharp KC-G50EUH

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUH

Ilość: -+
449,00
kup teraz
Ilość: -+
249,00
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.