Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUW

Cena: 2 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - 24 godziny
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry oczyszczacza Sharp

Sharp KC-G50EU-W to jeden z najczęściej wybieranych oczyszczaczy do powierzchni max. 38 m2, który poza doskonałą wydajnością pracy może wykorzystywać także wiele trybów automatycznych. Biała obudowa wykonana z trwałego tworzywa ABS oraz nowoczesna smukła sylwetka nawiązują do nowoczesnego designu. Model KC-G50EUW to przede wszystkim jednak doskonałe parametry w zakresie przepływu powietrza (do 306 m3/h), wydajnego nawilżania (450 ml/h) i cichej pracy (19 dB+). Jonizacja Plasmacluster gwarantuje czyste i świeże powietrze, pozbawione roztoczy, pleśni, grzybów i wirusów. A wszystko to w bardzo energooszczędnym wydaniu - średnie zużycie energii wynosi jedyne 14 W.

Jeszcze skuteczniejsza filtracja powietrza

Jedną z ważniejszych zmian wprowadzonych do serii KC-G jest ulepszenie systemu filtracji powietrza. Wzmocniona i gęstsza siateczka filtru wstępnego pozwala na wychwytywanie jeszcze mniejszych zanieczyszczeń o wielkości 240 mikrona. Poza tym filtr jest trwalszy. Możemy go myć ręcznie lub odkurzać tak często, jak tylko jest to potrzebne, bez obawy o jego mechaniczne uszkodzenie. 

 

Produkt z atestem - Sharp KC-G50EUW

 

Nie wszystkie zabrudzenia mają postać stałą. Bardzo dużą grupę, także o działaniu rakotwórczym stanowią rozpuszczone gazy i ciecze. Przykładami są benzeno(a)piren oraz tlenki siarki i azotu. Usuwaniem ich z powietrza zajmuje się filtr z węglem aktywnym wzbogacony o absorbujące granulki żelu krzemionkowego. Pozwala on na usunięcie niebezpiecznych substancji oraz absorbuje inne lotne frakcje odpowiadające za nieprzyjemny zapach pozostający po zwierzętach, paleniu tytoniu lub przygotowywaniu jedzenia. Obecność żelu krzemionkowego to także dodatkowe wsparcie w usuwaniu zanieczyszczeń generowanych przez samochody. Dzięki temu Ty i Twoi bliscy możecie oddychać jeszcze czystszym powietrzem.

 

Czyste powietrze w Sharp KC-G50EUW

Intensywna jonizacja Plasmacluster

Alergia to dolegliwość, która  najczęściej wpływa bardzo negatywnie na nasze samopoczucie i koncentrację. Co więcej, może pogarszać odporność organizmu i powodować problemy ze snem. Jak sobie z tym radzić? Świetnym rozwiązaniem jest oczyszczacz Sharp KC-G50EUW wyposażony w jonizator Plasmacluster. Jego działanie polega na emisji strumienia jonów dodatnich i ujemnych, w taki sam sposób, w jaki odbywa się to w środowisku naturalnym. W procesie jonizacji Plasmacluster nie powstaje niebezpieczny dla zdrowia ozon. Dzięki temu urządzenie może pracować bez przerw, unieszkodliwiając zawieszone w powietrzu alergeny, zarodniki pleśni, bakterie i wirusy.

 

Dodatkowo oczyszczacz Sharp KC-G50EUW posiada dedykowany dla alergików tryb pracy Pollen. Korzystając z tego automatycznego trybu, urządzenie będzie ze szczególną dokładnością wyłapywać i neutralizować alergizujące pyłki.

 

Jonizacja w Sharp KC-G50EUW

 

Funkcja Pollen to nie wszystko. Oczyszczacz Sharp KC-G50EUW posiada dwa kolejne, wyjątkowo praktyczne tryby: Ion Clean Shower i Plasmacluster Spot. Włączenie tych trybów zwiększa produkowaną ilość jonów i pozwala na skuteczne usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

 

Plasmacluster SPOT to całkowita nowość. W trybie tym urządzenie generuje wąski strumień powietrza, który zawiera ogromną ilość jonów sięgającą 70 000 jonów/cm3. Dodatkowo strumień ten możemy samodzielnie ukierunkować, tak aby padał on punktowo na konkretną płaszczyznę. Dzięki temu możemy usunąć z powierzchni konkretnego przedmiotu nieprzyjemne zapachy. Z trybu warto skorzystać, w celu eliminacji dymu papierosowego, czy też zapachów zwierząt, spalenizny, potu oraz pleśni (np. z pościeli, dywanu, firan, ubrań, czy wkładek do butów).

 

Skuteczność jonizacji Plasmacluster

 Skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Ewaporacyjne nawilżanie i chłodzenie

Każda osoba mająca wrażliwe gardło lub skórę narażoną na przesuszenie wie, jak wiele może być negatywnych konsekwencji suchego powietrza. Niestety w warunkach domowych trudno jest utrzymać optymalną wilgotność. Dlatego szczególnie w okresie grzewczym polecamy zastosowaną przez inżynierów Sharpa technologię nawilżania ewaporacyjnego. W Sharp KC-G50EUW możemy skorzystać z automatycznego trybu nawilżania. Inteligentny system sterowany czujnikami reguluje ilość odparowywanej wody, która już w postaci gazowej zostaje rozprowadzona w pomieszczeniu. Dzięki temu zyskujemy optymalnie nawilżone powietrze. A jednocześnie zapobiegamy powstawaniu negatywnego efektu gromadzenia się wilgoci na ścianach i na powierzchniach mebli, który pojawia się przy tradycyjnym nawilżaniu.

 

Sharp KC-G50EUW posiada zbiornik o pojemności 2,5 l, który łatwo utrzymamy w czystości. O braku wody w zbiorniku zostaniemy poinformowani alarmem dźwiękowym. Aby schłodzić powietrze o kilka stopni, wystarczy napełnić pojemnik kostkami lodu. Zyskujemy wtedy funkcjonalność klimatyzera ewaporacyjnego.

 

Precyzyjny pomiar jakości powietrza

W oczyszczaczu Sharp KC-G50EUW zastosowano aż 6 czujników, które nie tylko monitorują jakość powietrza, ale także umożliwiają korzystanie z licznych trybów pracy automatycznej.

 1. Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu - znajdujący się w tylnej części urządzenia, czujnik monitoruje stan zabrudzenia. W przypadku wykrycia nadmiernego stężenia pyłów PM2.5, kurzu, roztoczy, pyłków czy zarodników oczyszczacz w trybie automatycznym uruchomi intensywniejszą pracę.
 2. Czujnik temperatury - dostosowuje poziom wilgotności powietrza do temperatury panującej w pomieszczeniu (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%).
 3. Czujnik wilgotności - jeśli wilgotność przekroczy 80%, wówczas zwiększona zostanie intensywność pracy jonizatora, który zapobiegnie powstawaniu pleśni.
 4. Czujniki zapachów - po wykryciu niepożądanych zapachów urządzenie aktywuje wyższy tryb pracy.
 5. Czujnik światła - jeśli w Twoim domu zrobi się ciemno, oczyszczacz przełączy się na tryb sleep.
 6. Czujnik ruchu - to nowość! Jeżeli czujnik nie wykryje ruchu (zasięg dł. - 2 m, wys. - 1,6 m oraz rozpiętość lewo-prawo - 2,3 m), wówczas włączy tryb minimalnego nawiewu. Dzięki temu dany model będzie zużywał mniej energii.
oczyszczacz powietrza włączony
nowy, srebrny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia

Inteligentne tryby pracy i nowe funkcjonalności

Wydajność pracy opisywanego modelu została udoskonalona dzięki obecności dwóch wlotów czystego powietrza. Górny jest sterowany w pełni automatycznie, z kolei drugi dodatkowy wlot przedni może być sterowany ręcznie.

 

dwa wyloty w oczyszczaczu powietrza
dwa wyloty czystego powietrza

 

W zakresie automatycznej pracy oczyszczacz Sharp KC-G50EUW daje także możliwość korzystania z:

 • Programatora czasowego - urządzenie włączy lub wyłączy się automatycznie w ustawionym przez Ciebie zakresie czasu (włączenie 2/4/6/8/10/12/14h / wyłączenie 1/2/4/8h).
 • 7-kolorowej skali - teraz z łatwością ocenisz jakość powietrza, spoglądając na kolorową skalę. Kolor niebieski to czyste powietrze, a najbardziej niepożądany to kolor czerwony, który oznacza bardzo wysokie zanieczyszczenie.
 • Trybu pollen - czyli szybkie usuwanie szczególnie uciążliwych dla alergików pyłków roślinnych.
 • Praktycznego i eleganckiego wyświetlacza - na panelu wyświetlacza znajdziesz informacje m.in. o temperaturze, wilgotności i aktualnym zużyciu energii. Dodatkowo prezentowane są tu wyniki pracy czujnika pyłu PM2.5 i kurzu, a także czujników ruchu i zapachów. Wyświetlacz jest nie tylko funkcjonalny, ale także dobrze prezentuje za sprawą efektu lustrzanego odbicia.
 • Trybu sleep - automatyzuje prędkość pracy wentylatora, a także podświetlanie przedniego panelu, w taki sposób, aby nie zakłócić komfortu snu.

Pięć stopni filtracji

Najważniejszą funkcją urządzenia Sharp KC-G50EUW jest oczyszczanie powietrza. Usuwanie zanieczyszczeń to zaprojektowany przez firmę Sharp pięciostopniowy proces:

 1. Filtracja wstępna - wychwytuje duże zabrudzenia jak sierść i włosy, kurz, pył oraz okruchy np. papieru czy materiałów. Jest oparta o niewymienialny, łatwy w czyszczeniu odkurzaczem, filtr ochronny.
 2. Filtracja węglowo-krzemionkowa - wysokowydajny filtr pochłania substancje z dymu papierosowego oraz lotne substancje odpowiadające za nieprzyjemne zapachy.
 3. Filtracja HEPA - serce oczyszczacza. Dzięki zastosowaniu filtra o wysokiej klasie H13 możemy usunąć niemal 99,97% zanieczyszczeń powietrza. Doskonale radzi sobie z roztoczami, alergenami, pyłami zawieszonymi PM10 oraz PM2.5 a także większością bakterii i wirusów.
 4. Nawilżanie - mata ewaporacyjna nie tylko dostarcza wilgoci, ale również wychwytuje pozostały po filtracji osad.
 5. Jonizacja Plasmacluster - dzięki strumieniowi jonów (7000/cm3) wychwytywane i neutralizowane są mikrodrobiny, nawet te o wielkości 0,01 mikrona.
stopnie filtracji w oczyszczaczu powietrza
5-stopniowy system filtracji

 


Sharp KC-G50EUW - Cechy kluczowe:

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Ulepszony filtr węgla aktywnego z żelem krzemionkowym
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster SPOT
 • 6 czujników
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Auto Restart
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Air Outlet LED
 • Sygnał dźwiękowy informujący o pustym zbiorniku na wodę
 • Tryby pracy automatycznej
 • Blokada rodzicielska
 • 7-kolorowa skala jakości powietrza
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne z blokadą i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz powietrza Sharp-KC-G50EUW

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUB
kolor: biały
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Instrukcja obsługi Sharp-KC-G50EUW

 

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUW

Ilość: -+
449,00
kup teraz
Ilość: -+
249,00
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.