Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G60EUW

Cena: 2 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza24-53 dB
 • Koszt filtrów 270 zł/rok
 • Koszt energii 17 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - 24 godziny
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
Parametry oczyszczacza Sharp

Sharp KC-G60EU-W to jeden z topowych modeli japońskiego producenta. Urządzenie dedykowane jest do dużych powierzchni do 50 m2. Pojemny 3-litrowy zbiornik na wodę oraz wysoka wydajność (630 ml/h) zapewniają efektywną funkcję nawilżania. Dzięki technologii Plasmacluster oczyszczacz skutecznie jonizuje powietrze i usuwa z niego bakterie, wirusy i grzyby. Z kolei 5-stopniowa filtracja oraz wysoka efektywność (do 408 m3/h) umożliwiają eliminację różnego typu zanieczyszczeń. 

Szczególnie warto jednak podkreślić liczne ulepszenia, które zostały wprowadzone do serii KC-G. Oczyszczacz wyposażony jest w aż 6 czujników, które nie tylko informują o stanie powietrza, ale umożliwiają korzystanie z praktycznych trybów pracy automatycznej. Z kolei udoskonalone filtry gwarantują jeszcze skuteczniejszą neutralizację zanieczyszczeń.

Powietrze pozbawione zanieczyszczeń

Krytycznie niska jakość powietrza to problem, z którym zmagamy się od lat. Wiele polskich miast klasyfikowanych jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Niestety długotrwałe wdychanie smogu niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, osłabiona odporność, problemy ze snem i koncentracją, to tylko niektóre z nich. Pamiętaj, że masz wpływ na jakość powietrza, którym oddychasz. Korzystając z oczyszczacza powietrza Sharp KC-G60EUW, możesz usunąć nawet 99,97% niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń.

 

Oddychaj powietrzem wolnym od pyłów i szkodliwych substancji. Zadbaj o zdrowie swoich najbliższych!

 

Czyste powietrze - Sharp KC-G60EUW

Jeszcze skuteczniejsze filtry powietrza

Sharp wprowadził do serii KC-G udoskonalenia w filtrach powietrza. Filtr wstępny został wyposażony w gęstszą siatkę, która dzięki temu radzi sobie z zatrzymywaniem nawet mniejszych pyłów o wielkości do 240 mikronów. Dodatkowo mocniejsza i wytrzymalsza siateczka lepiej chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

 

Filtr węglowy został wzbogacony o nieorganiczny sorbent (SiO2). Obecność żelu krzemionkowego w filtrze z węglem aktywnym pozwala lepiej wychwytywać tlenki azotu i tlenki siarki. To właśnie te zanieczyszczenia mogą być szczególnie uciążliwe w centrach miast i przy zatłoczonych szlakach transportowych, ponieważ ich głównym źródłem jest ruch samochodowy. Nowa formuła filtra węglowego to aż 3-krotnie wyższa absorpcja zabrudzeń. Dzięki temu szybko pozbędziesz się brzydkich zapachów i szkodliwych zabrudzeń.

 

Zmianom uległa także konstrukcja filtru zastosowanego w nawilżaczu powietrza. W nowej wersji jest on bardzo łatwy w eksploatacji i czyszczeniu.

 

Sharp KC-G60EUW - udoskonalony filtr powietrza
Udoskonalony filtr wstępny

Aż 6 czujników i nowe tryby pracy automatycznej

Model KC-G60EUW posiada aż 6 czujników, które dokonują 7 różnych pomiarów. Na tej podstawie możliwe jest włączenie kilku nowych trybów automatycznej pracy oczyszczacza.

 • Czujnik PM2.5 i kurzu - jego zadaniem jest monitorowanie poziomu jakości powietrza (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza, pleśnie, pyłki). Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego stężenia tych zanieczyszczeń, urządzenie może automatycznie przejść na wyższe obroty.
 • Czujnik zapachu - umożliwia szybkie wykrycie nieprzyjemnych zapachów oraz lotnych związków organicznych. Oczyszczacz może automatycznie zwiększyć obroty wentylatora i przejść na wydajniejszą pracę, by szybko pozbyć się niepożądanych zapachów.
 • Czujnik temperatury - na podstawie stwierdzonej temperatury w pomieszczeniu, sensor automatycznie dobiera właściwy poziom wilgotności (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%).
 • Czujnik wilgotności - nadmierna wilgotność w pomieszczeniu (powyżej 80%) automatycznie włącza intensywną pracę jonizatora Plasmacluster, by nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzybów.
 • Czujnik światła - wykrywa brak światła w pokoju i automatycznie uruchamia nocny tryb pracy.
 • Czujnik ruchu (zasięg dł. - 2 m, wys. - 1,6 m, rozpiętość lewo-prawo - 2,3 m) - czujnik ma za zadanie wychwycić w określonym promieniu. Brak ruchu uruchamia niższy, energooszczędny tryb pracy oczyszczacza.

Produkt z atestem - KC-G60EUW

Jonizacja Plasmacluster z nowymi trybami

Jak w każdym topowym modelu Sharp, tak i tutaj nie mogło zabraknąć technologii jonizacji powietrza. Musisz pamiętać, że Plasmacluster to proces zaczerpnięty z natury, który spotykamy np. w lasach i parkach. Poprzez emisję jonów dodatnich i ujemnych pozwala uzyskać równowagę jonową w pomieszczeniu. Co ważniejsze, pomaga zwalczyć znajdujące się w Twoim otoczeniu wirusy, alergeny i bakterie.

 

Oczyszczacz powietrza KC-G60EUW wyposażony jest w niezwykle wydajny generator HIGH DENSITY 7000, który w bardzo krótkim czasie dezaktywuje pleśnie, wirusy, alergeny i mikroby.

 

Jonizacja Plasmacluster - Sharp KC-G60EUW

 

Skuteczność generatora Plasmacluster HIGH DENSITY 7000

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Wydajny generator jonów to nie wszystko. Oczyszczacz KC-G60EUW wyposażony jest w dwa automatyczne tryby jonizacji: Clean Ion Shower i Plasmacluster SPOT.

 

Plasmacluster SPOT to tryb jonizacji ukierunkowanej punktowo na wybrany przedmiot. Dzięki temu możliwe jest usunięcie brzydkiego zapachu z wybranej powierzchni dywanu, zasłon, pościeli czy ubrań. Wybierając tryb SPOT, uruchamia się nawiew tylko z przedniego nawiewu. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia kierunku nawiewu (20° góra i 20° dół), przez co jony osadzają się na konkretnej powierzchni. Gęstość emisji jonów w tym trybie jest nawet 10 razy większa niż w klasycznej jonizacji. Jedna pełna praca trybu wynosi 8 godzin, po czym urządzenie przełącza się na poprzednie ustawienia.

Nowości w KC-G60EUW

Zaczynając od wizualnych zmian, na pewno warto podkreślić nowy wygląd panelu sterowania. Z poziomu panelu, odczytamy m.in. aktualną temperaturę, wilgotność powietrza, czas timera, bieżące zużycie energii dla danego trybu. Nowoczesny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia dodaje urządzeniu elegancji. W modelu tym zastosowano 7-kolorową skalę jakości powietrza. Rozpoczyna ją kolor niebieski informujący o niskim poziomie zanieczyszczenia, a kończy kolor czerwony, alarmujący o jego wysokim poziomie.

 

Producent dodał kółka z blokadą ruchu, które ułatwiają przemieszczenia urządzenia. A także wygodne uchwyty znajdujące się po bokach urządzenia.

 

Warto wspomnieć o nowościach w zakresie automatycznej, inteligentnej pracy oczyszczacza. KC-G60EUW został wyposażony w programator czasowy, który może automatycznie go włączyć (2/4/6/8/10/12/14h) lub wyłączyć (1/2/4/8h). Wprowadzono także funkcję Auto Restart, która w przypadku braku prądu, przywraca ostatni aktywny tryb pracy po automatycznym włączeniu urządzenia.

 

Aby zwiększyć przyjemność z korzystania z urządzenia w trybie nocnym, wyświetlacz został wzbogacony o funkcję przyciemniania. Bardzo praktyczny jest nowy tryb SLEEP, który odznacza się cichą pracą oraz automatycznym dostosowaniem pracy wentylatora do poziomu zanieczyszczenia powietrza.

 

Sharp KC-G60UEW - nowoczesny wyświetlacz
Nowoczesny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia

5-stopniowa filtracja powietrza

W oczyszczaczu Sharp KC-G60EU zastosowano 5-stopniową filtrację, na którą składają się:

 1. Filtr wstępny - wychwytuje większe zanieczyszczenia (np. włosy, okruchy, sierść, kurz), a dzięki gęstszej siateczce, filtr ten dobrze radzi sobie z zatrzymywaniem mniejszych pyłów do 240 mikronów.
 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym - odpowiada za usuwanie brzydkich zapachów i związków lotnych (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).
 3. Filtr HEPA H13 - zastosowanie HEPA o wysokiej klasie H13 pozwala na usuwanie bardzo szkodliwych zanieczyszczeń (PM2.5 i PM10), a jednocześnie gwarantuje wysoką skuteczność - 99,97%.
 4. Filtr nawilżacza - mata ewaporacyjna jednocześnie nawilża powietrze i zapobiega powstawaniu osadów.
 5. Jonizator Plasmacluster - w pełni bezpieczna dla zdrowia jonizacja pozwala na wychwytywanie i neutralizowanie drobin, wirusów i alergenów o wielkości nawet 0,01 mikrona.
Sharp KC-G60EUW - rozłożony filtr oczyszczacza
5-stopniowy system filtracji odpis

Nawilżanie powietrza

Poza doskonałymi parametrami w zakresie oczyszczania powietrza, Sharp KC-G60EU to także nawilżacz. Zastosowana tutaj metoda nawilżania ewaporacyjnego jest bezpieczna dla zdrowia. Nie powoduje osadzania się mokrych plam na powierzchniach mebli i podłóg. W okresie letnim nawilżacz doskonale sprawdza się jako klimatyzer ewaporacyjny. Dodanie zimnej wody i kostek lodu do zbiornika na wodę powoduje, że z nawiewu rozprowadzane jest chłodniejsze powietrze.

 


 

Sharp KC-G60EUW - cechy kluczowe

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Ulepszony filtr węgla aktywnego z żelem krzemionkowym
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster SPOT
 • 4 czujniki
 • Wskaźnik zużycia filtra
 • Auto Restart
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wyświetlacz z opcją przyciemniania
 • Air Outlet LED
 • Sygnał dźwiękowy informujący o pustym zbiorniku na wodę
 • Tryby pracy automatycznej
 • Blokada rodzicielska
 • 7-kolorowa skala jakości powietrza
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G60EUW
kolor: biały
wymiary: 362x370x660 mm
waga: 10,5 kg
pobór prądu/moc*: 5, 38, 72 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 40, 55 W
zbiornik: 3 L
przepływ powietrza*: 72, 240, 408 m3/h
nawilżanie*: 200, 470, 630 ml/h
głośność*: 24, 48, 53 dB
głośność z nawilżaniem*: 24, 48, 49 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 50 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 270 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Instrukcja obsługi Sharp KC-G60EUW

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G60EUW

Sharp KC-G60EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G60EUW

Ilość: -+
489,00
kup teraz
Ilość: -+
279,00
kup teraz
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.