Oczyszczacz powietrza

Sharp KI-G75EUW

Cena: 4 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 56 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-52 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 18 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - 24 godziny
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry Sharp KI-G75EUW

Sharp KI-G75EU-W zachwyca absolutnie doskonałymi parametrami w zakresie wydajności oczyszczania i nawilżania powietrza. Kluczem do jego skuteczności jest pięciostopniowy proces filtrowania odbywający się z wydajnością nawet 450 m3/ godz., przy wyjątkowo cichej pracy (18 dB+). Urządzenie jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 58 m2. Dodatkowo zastosowano tutaj najwydajniejszy z jonizatorów Plasmacluster, a także liczne dodatkowe tryby automatyzujące pracę oczyszczacza.

Oddychaj rześkim i czystym powietrzem

Jeżeli Ty i Twoi bliscy odczuwacie wiele nieprzyjemnych dolegliwości związanych ze złą jakością powietrza, to warto zainwestować w wydajny oczyszczacz i/lub jonizator. Takim oczyszczaczem jest Sharp KI-G75EUW. Wychwytuje on nie tylko składniki smogu i szkodliwe wirusy i alergeny, ale również zadba o odpowiednią wilgotność w Twoim domu.

 

Czyste powietrze - Sharp KI-G75EUW

Najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster

W oczyszczaczu Sharp KI-G75EUW zastosowano ultrawydajny generator jonów High Density 25000 (model - PCI25000), która zachwyca szybkością i skutecznością działania. Dla porównania, w zdecydowanej większości modeli, Sharp wykorzystuje generator jonów High Density 7000.

 

Skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 25000

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Alergia na pyłki lub roztocza to nie jedyny kłopot, który się z nimi wiąże. Jeśli zauważasz u siebie problemy ze snem i koncentracją, przyczyną również mogą być alergeny zawieszone w powietrzu! W okresie jesienno-zimowym natomiast właśnie tą drogą roznoszą się wirusy powodujące grypę i przeziębienie. Jak sobie z tym radzić? Kompleksowym rozwiązaniem na cały rok z pewnością okaże się skuteczna jonizacja powietrza

 

Jonizacja Plasmacluster to przede wszystkim emisja jonów dodatnich i ujemnych, które hamują rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń i sukcesywnie je neutralizują. Skuteczność tej technologii sięga 99,9%, co potwierdzają badania. Musisz wiedzieć, że proces jonizacji Plasmacluster został zaczerpnięty z natury i jest zupełnie bezpieczny dla Twojego zdrowia. Równowaga jonowa występuje przede wszystkim w lesie - właśnie dlatego tak dobrze się w nim czujesz. Na co dzień trudno się w nim zaszyć, dlatego technologia Plasmacluster to najlepsze rozwiązanie dla alergików. Oddychaj powietrzem wolnym od wirusów i pyłów!

 

Produkt z atestem - KI-G75EUW

 

Potwierdzeniem doskonałej jakości technologii Plasmacluster są atesty PZH oraz Certyfikat Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej. Jeżeli założymy korzystanie z generatora jonów High Density 25000 codziennie przez 24 godziny, wówczas producent rekomenduje jego wymianę co 2 lata.

 

Jonizacja - Sharp KI-G75EUW

Automatyczny tryb jonizacji ION SPOT

Niezwykle pomocny w usuwaniu brzydkich zapachów jest nowy Plasmacluster Ion Spot. W trybie tym uruchamia się silny strumień jonów, który trafia punktowo na konkretną powierzchnię np. zasłon, dywanu, ubrań czy pościeli. Strumień jonów wydostaje się tylko przez jeden przedni wywiew, który ustawiany jest automatycznie dzięki funkcji SWING. W ten sposób szybko i skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Czas trwania to 8 godzin, po czym urządzenie wraca do wcześniejszego trybu pracy.

 

Technologia Plasmacluster
Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp KI-G75EUW.

 

Innowacyjne rozwiązania w oczyszczaniu powietrza

Oczyszczacz Sharp KI-G75EUW wykorzystuje zasadę działania cyrkulatora powietrza. Jeżeli więc ustawimy go pod ścianą, to dzięki wywołaniu wewnętrznego obiegu powietrza, urządzenie cały czas będzie zbierało brud. Wypuszczane górą z ogromną siłą powietrze cały czas krąży w przestrzeni, wychwytując osadzone nawet w głębszych zakamarkach drobiny kurzu.

 

W modelu tym zastosowano także liczne udoskonalenia w filtracji. Pierwszą nowością jest automatyczne czyszczenie filtra wstępnego, które polega na wychwyceniu wszystkich zanieczyszczeń i umiejscowieniu ich w pojemniku pod filtrem. Oczyszczacz automatycznie uruchamia tryb czyszczenia co dwa dni, który trwa 8 minut. Oczywiście użytkownik może wyłączyć automatyczne czyszczenie i wtedy oczyszczacz będzie korzystał z tego trybu tylko ok. 1 raz w miesiącu.

 

Kolejną nowością jest udoskonalony filtr z aktywnym węglem i dodatkiem nieorganicznego sorbentu (SiO2). Takie rozwiązanie poprawia nawet trzykrotnie adsorpcję i sprawia, że lepiej radzi sobie z usuwaniem brzydkich zapachów. A dzięki obecności żelu krzemionkowego,  skuteczniej pochłania także tlenki azotu i tlenki siarki, które szczególnie uciążliwe są na obszarach o intensywnym ruchu drogowym.

 

Bardzo praktyczną funkcjonalnością, której nie było w poprzednich modelach Sharpa jest nowy tryb Cleaning Assist Mode. Urządzenie w tym trybie bardzo szybko i skutecznie radzi sobie z pochłanianiem pyłu powstającego po użyciu odkurzacza.

 

Filtracja w oczyszczaczu Sharp KI-G75EUW
5-stopniowy system filtracji

Funkcjonalności i tryby na miarę doskonałego oczyszczacza

Nowością w tej serii oczyszczaczy jest obecność czujników, które pozwalają na monitorowanie stanu powietrza, ale także na inteligentną automatyzację pracy urządzenia.

 

Oczyszczacz wykorzystuje 5 czujników:

 • Czujnik wysokiej czułości czujnik pyłu (PM2.5): monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami (brud, odchody i martwe ciała roztoczy, zarodniki pleśni, pyłki roślinne), PM2.5. Czujnik wykrywa nawet najmniejsze cząstki (0,5 μm). Stopień zanieczyszczenia powietrza prezentowany jest za pomocą 4-kolorowej skali (niebieski – czysto; zielony – lekkie zanieczyszczenie; pomarańczowy – średnie zanieczyszczenie; czerwony – silnie zanieczyszczone powietrze). Szybkość migania diody odpowiada aktualnej prędkości pracy wentylatora.
 • Czujnik zapachu: wykrywa mocne zapachy (kadzidło, dym papierosowy, kosmetyki, alkohol lub środki czystości w sprayu) i automatycznie uruchamia wyższy tryb pracy, by skutecznie je usunąć.
 • Czujnik temperatury i wilgotności: na podstawie aktualnej temperatury, oczyszczacz dobiera optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu.
 • Czujnik światła: w przypadku zgaszenia światła, oczyszczacz włączy niższy tryb pracy, by zapewnić komfortowy sen lub odpoczynek.

Wprowadzono także kilka zmian w budowie urządzenia. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie organicznika, który pozwala na precyzyjne zablokowanie oczyszczacza i zapobiega jego przesuwaniu. Dodano obrotowe kółka, które umożliwiają wygodne przemieszanie oczyszczacza w dowolnym kierunku.

 

Oczyszczacz Sharp KI-G75EUW
Oczyszczacz Sharp KI-G75EUW.

 

Wydajniejsze nawilżanie

Mata ewaporacyjna zamontowana w Sharp KI-G75EUW to jedno z najwydajniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Oczyszczacz nawilża powietrze z wydajnością nawet 750 ml/godz. Dodatkowo bardzo duży 4-litrowy pojemnik wystarcza na długie godziny intensywnego nawilżania. Zbiornik wyposażony jest w wygodną rączkę, a jego konstrukcja umożliwia bardzo łatwe utrzymanie go w czystości. Metoda ewaporacyjna nie tworzy zawiesiny kropel, więc jest bezpieczna dla delikatnej elektroniki i mebli.

 

Oczywiście urządzenie może pracować jako niezależny oczyszczacz. Jeśli jednak włączona jest funkcja nawilżania, wskaźnik nawilżacza umiejscowiony na wyświetlaczu zaświeci się na biało. Czerwone migające światło wskaźnika oznacza pusty zbiornik na wodę i wtedy też nawilżanie nie jest aktywne.

 

Pięć stopni filtracji

Najważniejszą funkcją urządzenia Sharp KI-G75EUW jest oczyszczanie powietrza. Usuwanie zanieczyszczeń z powietrza to zaprojektowany przez firmę Sharp pięciostopniowy proces:

 1. Filtracja wstępna – wychwytująca duże zanieczyszczenia jak sierść i włosy, kurz, pył. W tym modelu po raz pierwszy mamy także automatyczne czyszczenie filtru wstępnego.
 2. Filtracja węglem aktywnym z dodatkiem nieorganicznego sorbentu – wysokowydajny filtr pochłania brzydkie zapachy
 3. Filtracja HEPA H13 – gwarantuje najwyższą ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem (99,97%). Usuwa szczególnie szkodliwe dla zdrowia składniki smogu (PM2.5, PM 10).
 4. Filtracja nawilżacza – wychwytuje osad, a jednocześnie działa jako mata ewaporacyjna, która nawilża powietrze.
 5. Jonizacja Plasmacluster – w pełni bezpieczna i naturalna technologia jonowa, która usuwa drobiny, wirusy i alergeny nawet te o wielkości nawet 0,01 mikrona.

 


 

Cechy kluczowe

 • 5 czujników
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik poziomu kurzu
 • Clean Ion Shower
 • Auto restart
 • Wskaźnik napełnienia wodą
 • Tryb Sleep
 • Tryb Pollen
 • Blokada rodzicielska
 • Automatyczna praca
 • 3 prędkości wentylatora
 • Regulacja czułości czujników
 • Sterowanie oświetleniem
 • 2 automatyczne wywiewy
 • Kółka obrotowe z ogranicznikiem
 • Timer
 • 5 czujników: kurzu i PM2.5, temperatury, wilgotności, zapachu, światła
 • Autoczyszczenie filtra wstępnego

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EUW

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KI-G75EUW
kolor: biały
wymiary: 405x316x666 mm
waga: 12 kg
pobór prądu/moc*: 7, 26, 80 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 28, 55 W
zbiornik: 4 L
przepływ powietrza*: 90, 258, 450 m3/h
nawilżanie*: 270, 600, 750 ml/h
głośność*: 18, 42, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 42, 49 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 56 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Instrukcja obsługi Sharp Ki-G75EUW

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KI-G75EUW

Sharp KI-G75EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KI-G75EUW

Ilość: -+
499,00
kup teraz
Ilość: -+
279,00
kup teraz
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Akcesorium
Sharp IZ-C75SE
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.