Sharp UA-HD40E-L - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HD40E-L
Ilość: -+
1 499,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD40E-L

Cena: 1 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dużo
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-HD40E-L

Sharp UA-HD40E-L jest kompaktowym oczyszczaczem, zaprojektowanym do zapewnienia jak najzdrowszych warunków do oddychania na przestrzeniach do 26 m2. Perfekcyjna metoda nawilżania ewaporacyjnego, jonizacja Plasmacluster, znana z droższych urządzeń marki oraz wyjątkowo niski pobór energii, przekłada się na niezrównaną skuteczność usuwania zanieczyszczeń. I oszczędności, widoczne w portfelu gołym okiem. 

Sharp UA-HD40E-L generuje zaledwie od 23 dB hałasu, co czyni go idealnym rozwiązaniem do miejsc, w których wymagane jest zachowanie pełnego spokoju lub skupienia, takich jak sypialnie, biblioteki, pokoje dziecięce i przestrzenie biurowe. Model ten polecany jest osobom, zmagającym się z alergiami, dla których stworzono tryb pollen, wszystkim cierpiącym na choroby układu oddechowego oraz rodzicom, pragnącym zapewnić zdrowe warunki do oddychania swoim pociechom. Skuteczność rozwiązań japońskiej marki potwierdza nagroda złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Zapomnij o smogu dzięki Sharp UA-HD40E-L

Szacuje się, że silne zanieczyszczenie powietrza, powodowane spalaniem paliw w nieekologicznych piecach oraz intensywnym ruchem drogowym, doprowadziły w 2019 do 43 tys. przedwczesnych zgonów na terenie całej Polski (dane Polskiego Instytutu Ekonomicznego). Wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy stężenie benzo(a)pirenu oraz pyłów PM2.5 i PM10 stanowi dla nas wszystkich realne zagrożenie, którego – zwłaszcza w trosce o zdrowie dzieci i chorych – nie sposób zignorować.

 

Podjęcie indywidualnych środków ochrony i przejście na bardziej ekologiczne systemy grzewcze wydaje się w dobie takiej sytuacji bardziej niż tylko konieczne. Noszenie maseczek antysmogowych, ograniczenie czasu spędzanego na zewnątrz oraz zapewnienie zdrowych warunków w domu i miejscu pracy to podstawowe sposoby walki z zanieczyszczeniami. Walki, w której Sharp UA-HD40E-L będzie twoim idealnym towarzyszem.

 

Sharp UA-HD40E-L - skuteczne usuwanie alergenów i bakterii

 

Skuteczność oczyszczania gwarantowana

Sharp UA-HD40E-L cechuje 5-stopniowy system filtracyjny, zamknięty w szczelnej obudowie, na który składa się:

 • filtr wstępny – w formie siateczki, zatrzymującej kurz, sierść i włosy,
 • filtr HEPA H13 – o powierzchni 1 m2, zatrzymujący co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak bakterie, wirusy, alergeny oraz pył PM2.5 i PM10,
 • filtr węglowy – składający się z 170 g węgla aktywnego, posiadającego zdolność do adsorpcji, czyli przyciągania i neutralizowania na swej powierzchni nieprzyjemnych zapachów, gazów i lotnych związków organicznych (LZO),
 • filtr nawilżacza – zapobiegający przedostawaniu się zanieczyszczeń z wody znajdującej się w zbiorniku,
 • jonizator Plasmacluster – emitujący jony dodatnie i ujemne, niszcząc 99,9% pozostałych w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów.

Skuteczność oczyszczacza Sharp UA-HD40E-L maksymalizuje ulepszony przepływ powietrza, wykorzystujący efekt Coandy. Dodatkowy wywiew, ustawiony pod kątem 20o, stabilizuje główny strumień, by następnie skierować zanieczyszczenia ku podłodze w celu ich efektywnego wychwycenia. Na uwagę zasługuje również automatycznie zamykana osłona wywiewu, która chroni wnętrze urządzenia w stanie spoczynku przed kurzem.

 

System filtracji w oczyszczaczu Sharp UA-HD40E-L
Przekrój filtracji w Sharp UA-HD40E-L

 

Nawilżanie skuteczniejsze niż kiedykolwiek

Problemy z suchym powietrzem – zwłaszcza w okresie grzewczym – dotykają domów i mieszkań niemal wszystkich z nas. Kaszel, katar, ból gardła, chroniczne przemęczenie czy problemy ze snem to jedynie kilka z objawów, będących bezpośrednią przyczyną spadku wilgotności poniżej optymalnych 40%.

 

Na szczęście funkcja nawilżania ewaporacyjnego, w którą konstruktorzy wyposażyli Sharp UA-HD40E-L, jest w stanie całkowicie zaradzić sytuacji, utrzymując optymalny poziom wilgotności, dopasowując go do temperatury (18oC – 65%, 18-24oC – 60%, powyżej 24oC – 55%) dzięki precyzyjnym czujnikom. Co więcej, jest to zdecydowanie najbezpieczniejsza i najbardziej ekologiczna metoda nawilżania, z miejsca deklasująca swe parowe i ultradźwiękowe odpowiedniki pod kątem wygody użytkowania.

 

A co w przypadku zbyt wysokiej wilgotności? O to też nie musisz się martwić. Za sprawą funkcji Advanced Auto oczyszczacz samoczynnie włączy jonizację i przyspieszy pracę wentylatora, gdy ta przekroczy 70%. Przywracając jej normalny poziom i zapobiegając rozwojowi pleśni oraz grzybów.

 

Trudny do zniesienia upał? Po dodaniu kilkunastu kostek lodu do 2,5-litrowego zbiornika na wodę, Sharp UA-HD40E-L może pracować jako klimatyzer ewaporacyjny, obniżając temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. Pozwalając przetrwać nawet najgorętsze dni w roku.

 

Jonizacja Plasmacluster - wsparcie dla alergików i nie tylko

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-HD40E-L

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-L został wyposażony w generator jonów High Density 7000, wykorzystujący opatentowaną przez producenta technologię Plasmacluster. Jej zasada działania opiera się na generowaniu jonów dodatnich i ujemnych w odpowiednich proporcjach, które po zetknięciu się z cząsteczkami bakterii, wirusów czy kurzu, skuteczne je neutralizują. Potwierdzona badaniami 99,9% skuteczność przekłada się – w połączeniu z zestawem filtracyjnym – na uzyskanie niemal higienicznie czystego powietrza. Poprawiając dodatkowo twoje samopoczucie i jakość snu.

 

Jaka jest skuteczność technologii Plasmacluster? W poniższej tabelce znajdziesz informacje o wydajności generatora jonów High Density 7000 w zależności od konkretnego typu zanieczyszczeń:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Urządzenie oferuje również tryb Plasmacluster Ion Shower, w którym oczyszczacz emituje jony w bardzo wysokim stężeniu przy maksymalnej prędkości wentylatora, by efektywnie oczyścić silnie zanieczyszczone pomieszczenia.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HD40E-L
Technologia Plasmacluster w Sharp UA-HD40E-L

 

Tryby pracy i funkcje dodatkowe

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-L wyposażony jest w trzy czujniki – pyłów, temperatury i wilgotności, sterujące pracą oczyszczacza w trybie automatycznym tak, by dopasować prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczeń. Siła wydmuchu dobierana jest w taki sposób, by zapewnić błyskawicznie usunięcie wszelkich pyłów, zachowując przy tym jak najwyższy stopień energooszczędności.

Sharp UA-HD40E-L oferuje użytkownikowi trzy tryby pracy manualnej oraz opcję pollen, stworzoną specjalnie na potrzeby alergików, który samoczynnie zwiększa czułość czujnika pyłów i prędkość pracy wentylatora.

 

Pracą oczyszczacza sterujemy za pomocą łatwego w obsłudze panelu sterowania, umieszczonego na górnej krawędzi obudowy. Z jego poziomu otrzymujemy dostęp do poszczególnych funkcji, takich jak programator czasowy, umożliwiający ustawienie czasu samoczynnego włączenia i wyłączenia urządzenia. Nad nim umieszczony został wyświetlacz ze wskaźnikiem jakości powietrza, informujący o panującym w pomieszczeniu poziomie zanieczyszczeń za pośrednictwem skali kolorystycznej oraz wskaźnik wilgotności.

 

Elegancka i kompaktowa obudowa, gotowa wpasować się w charakter każdego pomieszczenia wyposażona została w ergonomiczny uchwyt i kółka z blokadą, pozwalające wygodnie przenosić oczyszczacz pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Tak, by służył ci wszędzie tam, gdzie go potrzebujesz.

 

Aranżacja oczyszczacza Sharp UA-HD40E-L w salonie
Sharp UA-HD40E-L - aranżacja w pokoju dziennym

 


 

Sharp UA-HD40E-L - cechy kluczowe 

 • 4 zaawansowane filtry
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Funkcja nawilżania powietrza
 • Automatyczna praca
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Tryb pollen dla alergików
 • Plasmacluster Ion Shower
 • Wskaźnik jakości powietrza i nawilżenia
 • Czujniki pyłów, temperatury i wilgotności
 • Advanced Auto
 • Programator czasowy
 • Pojemny zbiornik na wodę
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Blokada rodzicielska
 • Kompaktowe wymiary
 • Uchwyt i kółka transportowe

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-L

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD40E-L
kolor: jasnoszary
wymiary: 399 x 615 x 230 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 14, 19 W
zbiornik: 2,5 l
przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h
nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h
głośność*:

23, 37, 47 dB

głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-HD40E-L

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD40E-L

Sharp UA-HD40E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HD40E-L

Ilość: -+
199,00
Ilość: -+
299,00
Ilość: -+
149,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.