Sharp UA-HD40E-T - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HD40E-T
Ilość: -+
1 499,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD40E-T

Cena: 1 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dużo
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-HD40E-T

Sharp UA-HD40E-T to oczyszczacz powietrza, zaprojektowany z myślą o mniejszych pomieszczeniach do 26 m2, łączący w sobie technologie, znane z wyższych modeli, z atrakcyjną ceną. Model ten oferuje zaawansowany, 4-stopniowy system filtracji, wspierany przez jonizator Plasmacluster, a także funkcję nawilżania oraz szereg innych udogodnień, gotowych wspierać cię w walce z zanieczyszczeniami. Niezależnie, czy będą to alergeny, czy szkodliwe dla zdrowia składniki smogu atmosferycznego.

Elegancka obudowa w kolorze połyskującego brązu skrywa w sobie zaawansowany wentylator, który w połączeniu z 3 precyzyjnymi czujnikami przekłada się na cichą pracę – od 23 dB – oraz rekordowo niskie zużycie energii od 5 W na najniższych obrotach. Rozwiązania japońskiej marki Sharp z powodzeniem odnalazły się w domach tysięcy zadowolonych klientów, co zaowocowało m.in. zdobyciem prestiżowej nagrody złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Powietrze bez alergenów i smogu? To możliwe

Blisko stuprocentową czystość powietrza w pomieszczeniu gwarantuje zestaw 4 filtrów, wspieranych przez kultową już jonizację Plasmacluster. Bez kompromisów, z japońską dbałością o każdy detal i skutecznością, godną pozazdroszczenia przez konkurencję.

 

Na system filtracji w Sharp UA-HD40E-T składają się:

 • filtr wstępny – w formie drobnej siateczki, tworzącej tylny panel. Zatrzymuje kurz, włosy, sierść i inne zanieczyszczenia o większej średnicy,
 • filtr HEPA H13 – wysokoskuteczny filtr cząsteczkowy powietrza o powierzchni 1 m2, który wykazuje się 99,97% skutecznością w usuwaniu wirusów, bakterii, alergenów oraz pyłów PM2.5 i PM10, składających się na smog atmosferyczny,
 • filtr węglowy – zawierający ok. 170 g węgla aktywnego, pochłaniającego szkodliwe gazy, nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne (LZO), wykazujące się szczególnie destrukcyjnym wpływem na ludzki organizm,
 • filtr nawilżacza – w formie maty ewaporacyjnej, zabezpieczającej przed rozwojem mikroorganizmów w wodzie, które mogłyby stać się źródłem nieprzyjemnych zapachów.

 

System filtracji w Sharp UA-HD40E-T
Przekrój filtracji w Sharp UA-HD40E-T

 

Nowa konstrukcja. Jeszcze bardziej skuteczna

Proces projektowy Sharpa cechuje ciągłe doskonalenie opracowanych rozwiązań. Dlatego w UA-HD40E-T znajdziemy ulepszoną konstrukcję nawiewu, wykorzystującą tzw. efekt Coandy. W celu uzyskania możliwie jak najbardziej wydajnego przepływu powietrza, inżynierowie marki zdecydowali się na umieszczenie drugiego wywiewu, ustawionego pod kątem 20o. Takie rozwiązanie pozwala ustabilizować główny strumień, kierując powietrze w stronę podłogi, skąd pobierane jest w sposób zdecydowanie bardziej efektywny.

 

Co więcej, Sharp UA-HD40E-T został wyposażony w automatycznie zamykaną osłonę wywiewu. Jej zadaniem jest kierowanie strumieniem oczyszczonego powietrza podczas normalnej pracy oraz ochrona przed gromadzeniem się kurzu w jego wnętrzu w czasie spoczynku. To wszystko dla twojej wygody, by wyeliminować potrzebę częstego czyszczenia.

 

Sharp UA-HD40E-T - skuteczne usuwanie alergenów i bakterii

 

Jonizacja powietrza w Sharp UA-HD40E-T

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-HD40E-T

 

Efekt oczyszczania powietrza przez zestaw filtracyjny potęgowany jest za sprawą zastosowanej w modelu technologii Plasmacluster, a konkretnie generatora High Density 7000. Ma on za zadanie utrzymać równowagę jonową w pomieszczeniu poprzez emisję jonów ujemnych i dodatnich w odpowiednich proporcjach.

Co dzięki temu zyskujemy? Usunięcie reszty wirusów, bakterii i roztoczy z 99,9% skutecznością. Mało? Dokładamy znacznie lepsze samopoczucie. Przebywanie w pomieszczeniach z powietrzem silnie naładowanym jonami ujemnymi wpływa pozytywnie na skupienie, sen, nawilżenie oczu i skóry oraz ogólną kondycję zdrowotną. Niczym krótki urlop nad morzem czy w górach, gdzie stężenie jonów ujemnych osiąga najwyższe wartości.

 

W poniższej tabelce znajdziesz szczegółowe informacje o skuteczności generatora jonów Plasmacluster High Density 7000:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Urządzenie oferuje również tryb Plasmacluster Ion Shower, w którym oczyszczacz generuje jony o wysokim stężeniu przy bardzo silnym strumieniu powietrza. Dzięki niemu możemy w szybki sposób oczyścić silnie zanieczyszczone pomieszczenie.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HD40E-T
Technologia Plasmacluster w Sharp UA-HD40E-T

 

Remedium na zbyt suche powietrze

Sharp UA-HD40E-T oferuje także funkcję wydajnego nawilżania powietrza metodą ewaporacyjną (do 440 ml/h), w której jego wilgotność podnoszona jest poprzez kontakt ze specjalną matą. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko powstawania białego nalotu i mokrych plam na meblach. Delikatna mgiełka, emitowana przez oczyszczacz w tym trybie, jest w pełni bezpieczna w kontakcie z ludzką skórą. 2,5-litrowy zbiornik pozwala na pracę przez całą noc bez potrzeby napełniania.

 

Dzięki specjalnej budowie zbiornika na wodę oczyszczacz może pracować również jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni w najbardziej upalne dni lata.

 

Efektywność nawilżania ewaporacyjnego w UA-HD40E-T potęgują zaawansowane czujniki, dopasowujące wilgotność w pomieszczeniu do panującej w nim temperatury (poniżej 18oC – 65%, 18-24oC – 60%, powyżej 24oC – 55%).

 

O wzrost wilgotności ponad normę również nie musimy się martwić. Funkcja Advanced Auto kontroluje parametry powietrza, by uruchomić tryb Ion Shower w przypadku, gdy poziom nawilżenia w pomieszczeniu przekroczy 70%.

 

Aranżacja oczyszczacza Sharp UA-HD40E-T w salonie
Aranżacja Sharp UA-HD40E-T w pokoju dziennym

 

Funkcjonalność i radość z użytkowania

3 zaawansowane czujniki – pyłów, wilgotności i temperatury – bez przerwy monitorują stan powietrza, sterując pracą oczyszczacza w sposób automatyczny, tak, by dostosować ją do poziomu zanieczyszczeń, oszczędzając energię elektryczną.

 

Do dyspozycji użytkownika oddano również 3 tryby pracy manualnej – niski średni i wysoki oraz funkcję pollen, w której czujnik pyłu przechodzi w tryb najwyższej czułości, by w jak najszybszym czasie zareagować na pojawiające się w pomieszczeniu alergeny. 

 

Model UA-HD40E-T posiada intuicyjny panel sterowania, umieszczony na górnej krawędzi obudowy. To z jego poziomu możemy m.in. zmienić tryb pracy, ustawić blokadę rodzicielską lub nastawić programator czasowy (uruchomienie po 2/4/6/8/10/12/14 godzinach lub wyłączenie po 1/2/4/8 godzinach). Czytelny i wytrzymały wyświetlacz został wyposażony zaś we wskaźnik jakości powietrza (w skali kolorystycznej) oraz wskaźnik wilgotności powietrza (w skali numerycznej).

 

Producent nie zapomniał też o możliwej potrzebie sprawnego przenoszenia oczyszczacza pomiędzy pomieszczeniami. Ergonomiczny uchwyt i kółka z blokadą nadają oczyszczaczowi UA-HD40E-T niezbędnej mobilności, pomagającej bez problemu transportować go między salonem, kuchnią a sypialnią.

 


 

Sharp UA-HD40E-T - cechy kluczowe 

 • Jonizacja Plasmacluster
 • Nawilżanie powietrza
 • Automatyczna praca
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Tryb pollen dla alergików
 • Funkcja Ion Shower
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Funkcja Advanced Auto
 • Auto Restart
 • Wskaźnik konserwacji filtrów
 • Atrakcyjny design
 • Wbudowany timer
 • Blokada rodzicielska
 • Uchwyt i kółka transportowe

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD40E-T
kolor: brązowy
wymiary: 399 x 615 x 230 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 14, 19 W
zbiornik: 2,5 l
przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h
nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h
głośność*:

23, 37, 47 dB

głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-HD40E-T

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD40E-T

Sharp UA-HD40E-T

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HD40E-T

Ilość: -+
199,00
Ilość: -+
299,00
Ilość: -+
149,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.