Sharp UA-HG40E-T - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HG40E-T
Ilość: -+
1 999,00 1 699,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG40E-T

Cena: 1 999,00 1 699,00
promocja
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dużo
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-HG40E-T

Sharp UA-HG40E-T to wysokowydajny oczyszczacz z funkcją jonizacji Plasmacluster i nawilżania. Sprzęt generujący przepływ powietrza na poziomie 240 m3/h, posiada specjalnie zaprojektowany wylot, który zapewnia najlepszą formę cyrkulacji. Cichy (19 dB+) i zarazem bardzo ekonomiczny (5-31 W) bez problemu obsłuży średniej wielkości powierzchnie do 28 m2. Świetnie zaprojektowany i dobrze prezentujący się z łatwością wpasuje się w każde domowe i biurowe wnętrze. Wysoką jakość wykonania oczyszczacza potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Skuteczna filtracja na najwyższym poziomie

Chcąc zwiększyć skuteczność filtracji, producent zastosował tu ulepszone, pojemne komponenty o wysokiej żywotności. Zbudowana z bardziej gęstej siateczki warstwa wstępna, zatrzymuje największe zabrudzenia wielkości do 240 mikronów. Chroni tym samym resztę filtrów przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Jest niewymienna, ale wymaga okresowego czyszczenia.

 

Drugą barierę dla zanieczyszczonego powietrza stanowi filtr węglowo-krzemionkowy. Posiadający w swym składzie dwa aktywne komponenty, pochłania nieprzyjemne zapachy (m.in. dym papierosowy, aromaty kuchenne, odór śmieci, zapach zwierząt) i groźne dla zdrowia gazy (w tym formaldehyd, rakotwórczy benzo(a)piren i toulen, ksylen oraz benzen). Dodatek żelu krzemionkowego pozwala neutralizować równie niebezpieczne tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx).

 

Filtracja w oczyszczaczu Sharp UA-HG40E-T
Przekrój filtracji w Sharp UA-HG40E-T

 

W ostatnim etapie powietrze poddawane jest działaniu filtra HEPA H13. Ten zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak smog i jego składowe – pyły zawieszone PM2.5 i PM10, a także wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i alergeny. Wysokiej klasy kompozyt to doskonała opcja dla alergików i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych. 

 

Żywotność filtra węglowego i HEPA producent określa na 10 lat, jednak uzależniona jest ona między innymi od ilości dobowych zanieczyszczeń i użytych trybów. Informację o aktualnej jakości warstw oczyszczających przedstawia wskaźnik konserwacji filtra

 

Wydajny generator jonów Plasmacluster

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-HG40E-T

 

Klasyczne 3-stopniowe oczyszczanie wspomagane jest dodatkowo pracą jonizatora. Działa on w opatentowanej przez Sharp technologii Plasmacluster. Metoda ta przez generowanie silnych strumieni dodatnich i ujemnych jonów wspiera neutralizację wirusów, bakterii i alergenów. Opcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku alergii wziewnych – zapewnia równowagę jonową w pomieszczeniu. 

Wydajność technologii w zakresie dezaktywacji patogennych czynników, redukcji elektryczności statycznej i usuwania zapachów potwierdzają licznie przeprowadzone badania. Skuteczność generatora jonów Plasmacluster HIGH DENSITY 7000 zastosowanego w tym modelu, określona jest aż na 99,9%. 

 

Wydajność generatora jonów High Density 7000 w usuwaniu poszczególnych typów zanieczyszczeń obrazuje poniższa tabelka:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany tu tryb Plasmacluster Spot. Pozwala on na skuteczną redukcję zanieczyszczeń i zapachów, które przedostały się w głąb materiałów i rzeczy codziennego użytku. Silny strumień jonów generowany przez urządzenie jest w stanie zlikwidować zapach papierosów, zwierząt, mokrych ubrań, potu, czy ten pochodzący z gotowania. Dodatkowo może eliminować przylegające do przedmiotów bakterie. Warty uwagi jest także tryb Clean Ion Shower emitujący mocny strumień jonów w silnym nawiewie przez określony czas.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HG40E-T
Technologia Plasmacluster w Sharp UA-HG40E-T

 

Bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne w Sharp UA-HG40E-T

Odpowiednio oczyszczone powietrze poddawane jest także działaniu filtra nawilżającego. Ten łączy suche powietrze z cząsteczkami wody, podnosząc poziom wilgotności w pomieszczeniu. Ewaporacja nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych. Czerpiąca inspirację z procesów zachodzących w naturze, gwarantuje najbezpieczniejszą metodę nawilżania, opartą wyłącznie na działaniu wody. Ta forma podnoszenia poziomu wilgotności może być bez obaw stosowana w otoczeniu małych dzieci, kobiet w ciąży, osób starszych i chorych.

 

A w upalne dni nawilżacz może posłużyć jako forma klimatyzatera ewaporacyjnego. Dzięki kostkom lodu umieszczonym w pojemnym zbiorniku (2,5 l), oczyszczacz jest w stanie lekko obniżyć temperaturę w otoczeniu.

 

Sharp UA-HG40E-T - skuteczne usuwanie alergenów i bakterii

 

Unikatowy przepływ powietrza z efektem Coandy

Czyste powietrze przedostaje się do pomieszczenia za pomocą specjalnego wywiewu, który generuje efekt Coandy. Dzięki niemu przepływ jest bardziej efektywny, a samo powietrze zyskuje lepszą cyrkulację. Dzięki temu zanieczyszczenia opadające na podłogę są szybko zasysane przez wlot, a następnie ekspresowo poddawane działaniu warstw filtrujących. Osłona wywiewu zamyka się automatycznie w stanie spoczynku, chroniąc wnętrze oczyszczacza przed przedostawaniem się kurzu. 

 

Świetny design z kolorowym wyświetlaczem

Sharp UA-HG40E-T posiada czytelny i bardzo wygodny w użytkowaniu panel obsługi. Wyposażony w proste przyciski, pozwala na szybką zmianę parametrów. Za ich pomocą łatwo zmieniasz prędkość wentylatora w trybie manualnym, a także włączysz lub wyłączysz tryb automatyczny. Ten wspomagany pracą dokładnych czujników, samoczynnie reguluje siłę nawiewu względem występujących zanieczyszczeń.

 

Urządzenie posiada aż 4 precyzyjne kontrolery, które badają w czasie rzeczywistym stan powietrza w pomieszczeniu. Czujniki monitorują jego skład w zakresie występowania pyłów PM2.5/kurzu, poziomu wilgotności i temperatury oraz światła. Dokładne odczyty dają podstawę do określenia jakości powietrza. Ta przedstawiana jest za pomocą specjalnego wskaźnika z kolorystyczną skalą. Barwa niebieska oznacza czyste powietrze, a czerwona bardzo silnie zabrudzone. Na wyświetlaczu w numerycznej skali wyszczególniony jest poziom wilgotności i temperatura. Panel obsługi umożliwia także włączenie/wyłączenie nawilżacza i jonizatora.

 

Sharp UA-HG40E-T w salonie
Sharp UA-HG40E-T - aranżacja w salonie

 

Specjalne tryby dla wymagających

Poza wspomnianymi już trybami Plasmacluster Spot i Clean Ion Shower, ten model od japońskiego producenta posiada także inne udogodnienia dla osób szczególnie wrażliwych na zanieczyszczenia powietrza.

 

Sharp UA-HG40E-T świetnie sprawdzi się w pokoju alergika lub sypialni osoby zmagającej się z chorobami górnych dróg oddechowych. Wyposażony w funkcję Pollen, gwarantuje skuteczną i szybką redukcję alergenów wziewnych. Tryb przeciwpyłkowy pomocny jest także w usuwaniu zanieczyszczeń smogowych.

 

Dla osób, które cenią sobie spokojny sen w komfortowych warunkach, producent stworzył tryb Sleep. Wentylator pracuje w nim wolniej i ciszej, a diody są odpowiednio wygaszone. Oczyszczacz daje do wyboru też po 3 tryby w opcji manualnej i automatycznej

 


 

Sharp UA-HG40E-T – cechy kluczowe 

 • Jonizacja Plasmacluster
 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Kolorowy wskaźnik jakości powietrza
 • Plasmacluster Spot
 • Tryb Sleep
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • 3 tryby automatyczne
 • Intensywna jonizacja z Clean Ion Shower
 • Blokada rodzicielska
 • Programator czasowy
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Tryb Pollen
 • 4 precyzyjne czujniki
 • Auto Restart
 • Alarm dźwiękowy pustego zbiornika na wodę
 • Możliwość autonomicznej pracy oczyszczacza
 • Wygodny wyświetlacz z funkcją przyciemniania
 • Kółka transportowe z blokadą

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG40E-T
kolor: brązowy
wymiary: 345 x 262 x 631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 l
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 230 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-HG40E-T

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG40E-T

Sharp UA-HG40E-T

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HG40E-T

Ilość: -+
299,00
Ilość: -+
229,00
Ilość: -+
139,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.