Sharp UA-HG50E-L - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HG50E-L
Ilość: -+
2 499,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG50E-L

Cena: 2 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dużo
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-HG50E-L

Sharp UA-HG50E-L to oczyszczacz, czerpiący z japońskiego podejścia do projektowania wszystko, co najlepsze. Wydajna funkcja oczyszczania, jonizacja Plasmacluster i przepływ powietrza 306 m3/h czynią z niego perfekcyjny wybór do pomieszczeń do 38 m2. Zwłaszcza tych, które wymagają utrzymania ciszy, takich jak sypialnie, biura i pokoje dziecięce – model ten charakteryzuje wyjątkowo niski poziom hałasu od 19 dB, niezaburzający snu i skupienia, nawet u osób wyczulonych na dźwięki. 

Obawy o rachunki za prąd? Całkowicie bezzasadne. W najsłabszym trybie pracy Sharp UA-HG50E-L potrzebuje zaledwie 5 W energii elektrycznej, by zapewnić ci powietrze niemal w stu procentach wolne od zanieczyszczeń. Wszystko to, w połączeniu z niezwykle trwałymi filtrami, których żywotność może sięgać 10 lat, przełożyło się na zdobycie złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2020. I niesłabnące zainteresowanie zarówno w przestrzeniach domowych, jak i biurowych.

 

Oczyszczacz Sharp i gratis wywabiacz plam

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Remedium na alergie i smog

Krytycznie niska jakość powietrza w Polsce, która dotyka nas szczególnie w sezonie grzewczym, to realny problem, pociągający za sobą tysiące przedwczesnych zgonów rocznie. Jest to także jedna z głównych przyczyn rozwoju i pogłębiania się objawów schorzeń układu oddechowego i nerwowego, z którymi muszą mierzyć się coraz młodsi mieszkańcy naszego kraju.  

 

W nie lepszej sytuacji znajdują się alergicy. Gęste i suche powietrze to wprost idealne środowisko dla rozwoju roztoczy. Do tego coroczne pylenie kwiatów i drzew, wywołujące niezwykle uciążliwe dla alergików dolegliwości. Sharp UA-HG50E-L to doskonałe remedium na tego typu zanieczyszczenia. Nowoczesne technologie zastosowane w tym modelu zapewniają wysoką skuteczność w walce z alergizującymi cząsteczkami i co za tym idzie – ogromną ulgę w okresie intensywnego pylenia roślin, czy też sezonie grzewczym.

 

Sharp UA-HG50E-L - skuteczne usuwanie alergenów i bakterii

 

Najwyższa skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń

Najnowszy 5-stopniowy system filtracyjny, zastosowany w UA-HG50E-L, cechuje nawet 10-letni okres żywotności. Taka trwałość niesie ze sobą o wiele niższe koszty eksploatacyjne niż w przypadku większości modeli dostępnych na rynku.

 

Sharp UA-HG50E-L został wyposażony w nowy filtr wstępny o zwiększonej odporności na uszkodzenia fizyczne, zatrzymujący zanieczyszczenia, takie jak kurz, pył, sierść, włosy, okruchy i wszystkie inne o wielkości do 240 mikronów.

 

W modelu tym znajdziemy również filtr węglowy, wychwytujący nieprzyjemne zapachy, gazy i lotne związki organiczne, pokryty dodatkowo żelem krzemionkowym, zwiększającym zdolność do adsorpcji. Dzięki temu inżynierowie marki sprawili, że jest on w stanie neutralizować także tlenki azotu (NOx) i siarki (SOx), trafiające do powietrza w wyniku spalania paliw. To innowacyjne rozwiązanie docenią w szczególności osoby, mieszkające na obszarach występowania intensywnego ruchu drogowego.

 

Podstawę każdego oczyszczacza stanowi jednak filtr HEPA – w przypadku UA-HG50E-L klasy H13 – o powierzchni 1 m2. Dzięki niemu pozbędziesz się 99,97% znajdujących się w powietrzu bakterii, wirusów, roztoczy, zarodników pleśni i grzybów oraz pyłów PM2.5 i PM10.

 

Podstawowy układ 3 filtrów wspiera jonizator powietrza HIGH DENSITY 7000. Jego zadaniem jest emitowanie jonów dodatnich i ujemnych, które w odpowiednich proporcjach usuwają bakterie, wirusy i alergeny obecne w naszym otoczeniu. Poza 99,9% skutecznością w ich neutralizacji, zauważymy także znaczną poprawę samopoczucia i nawilżenia skóry.

 

Całość wieńczy filtr nawilżacza w formie maty ewaporacyjnej, który zapobiega przedostawaniu się do powietrza minerałów i kamienia, znajdujących się w wodzie.

 

System filtracji w Sharp UA-HG50E-L
Przekrój filtracji w Sharp UA-HG50E-L

 

Inteligentna praca kluczem do czystego powietrza

Inteligentna i niewymagająca od nas niczego więcej, poza kilkoma naciśnięciami na panelu sterowania. Oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L został wyposażony w 6 czujników, przeprowadzających w czasie rzeczywistym siedem pomiarów. Taki zestaw przekłada się na w pełni automatyczną pracę, dostosowującą prędkość działania do poziomu zanieczyszczeń, oszczędzając energię elektryczną.

 • Czujnik PM2.5 i kurzu – z trójstopniową regulacją czułości. Wykrywa pojawienie się wszystkich cząstek mniejszych niż 2,5 mikrona nawet w najniższym stężeniu. Najważniejszy element sterujący oczyszczacza, przełączający się między poszczególnymi prędkościami wentylatora w trybie automatycznym.
 • Czujnik zapachów – wykrywa m.in. dym tytoniowy, zapach alkoholu i woń lakieru do paznokci. Po zlokalizowaniu ich zadziała podobnie jak czujnik kurzu, zwiększając prędkość działania wentylatora.
 • Czujniki temperatury i wilgotności – technologia automatycznego nawilżania w UA-HG50E-L opiera się na jednoczesnym pomiarze temperatury i wilgotności, by następnie dopasować je do siebie (do 18oC – 65%, 18-24oC – 60%, od 24oC – 55%). Dodatkowo w przypadku, gdy poziom wilgotności przekroczy 80%, oczyszczacz zwiększy ilość generowanych jonów, by zapobiec rozwojowi pleśni.
 • Czujnik światła – odpowiada za regulowanie jasności czujników w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu. W przypadku jego zgaszenia oczyszczacz przełączy się w tryb nocny.
 • Czujnik ruchu – jeśli w obszarze 2 x 1,6 x 2,3 m nie zostanie wykryta żadna aktywność, samoczynnie wyłączy się wyświetlacz przedni, panel sterowania i wskaźnik powietrza. Zatrzymaniu ulegnie również tryb nawilżania, po czym urządzenie przełączy się w najwolniejszy tryb pracy celem oszczędzania energii.

 

Jonizacja Plasmacluster z nowymi trybami

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-HG50E-L

 

Opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster to jedno z głównych rozwiązań, będących znakiem rozpoznawczym modeli sygnowanych logo Sharp. Oczyszczacz UA-HG50E-L został wyposażony w generator jonów HIGH DENSITY 7000. Idealnie skoncentrowane jony dodatnie i ujemne wiążą się z łatwością z kurzem, bakteriami i wirusami, skutecznie je neutralizując i przywracając jednocześnie równowagę jonową. Potwierdzona w wyniku badań skuteczność generatora pozwoli ci pozbyć się wirusów z powietrza w 18 minut

Wysoka skuteczność w eliminowaniu rozmaitych alergenów sprawia, że urządzenie to poleca się osobom zmagającym się z uciążliwymi objawami uczuleniowymi. Szukasz niezawodnego oczyszczacza, który zagwarantuje zdrowe, pozbawione zanieczyszczeń powietrze tobie i twoim bliskim? Postaw na Sharp UA-HG50E-L!

 

Jak skuteczna jest jonizacja Plasmacluster zastosowana w prezentowanym oczyszczaczu? Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o wydajności generatora jonów High Density 7000:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Sharp UA-HG50E-L oferuje również tryb Plasmacluster Spot, pozwalający usunąć zapachy z pościeli, poduszek, ubrań i innych przedmiotów, poprzez punktową emisję jonów powietrza w stężeniu nawet 70 000/cm3 przez 8 godzin. Drażniąca woń dymu tytoniowego z kurtki, którą ubrałeś na wieczorne wyjście, zniknie w zaledwie ok. 30 minut!

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HG50E-L
Technologia Plasmacluster w Sharp UA-HG50E-L

 

Intuicyjna obsługa, niezrównana wygoda

Podstawowym założeniem – poza zapewnieniem blisko 100-procentowej czystości powietrza – które kierowało inżynierami Sharpa przy projektowaniu UA-HG50E-L, była maksymalizacja wygody użytkownika. Poza zaawansowanym, bezobsługowym trybem automatycznym model ten oferuje 3 tryby pracy manualnej, funkcję pollen, zwiększającą czułość oczyszczacza na alergeny oraz ultra cichy tryb nocny.

 

Obsługa oczyszczacza odbywa się za pośrednictwem wytrzymałego i prostego w użyciu panelu sterowania, umieszczonego w górnej części urządzenia. Z jego poziomu otrzymujesz m.in. możliwość skorzystania ze wbudowanego timera, a także sprawdzenia zużycia energii i stężenia zanieczyszczeń.

Dodatkowy wskaźnik jakości powietrza poinformuje cię o poziomie zanieczyszczeń za pomocą kolorowej skali. Mieszkańcy regionów, w których występują problemy z dostawami energii, z pewnością docenią zaś funkcję auto restartu, która po przywróceniu zasilania automatycznie włącza oczyszczacz w ostatnim trybie pracy.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L w pokoju dziennym
Aranżacja Sharp UA-HG50E-L w pokoju dziennym

 

Nawilżanie powietrza w Sharp UA-HG50E-L 

Bóle głowy, wysuszona skóra i oczy oraz inne problemy, związane z suchym powietrzem? Skorzystaj z funkcji nawilżania ewaporacyjnego. To zdecydowanie najskuteczniejszy, najtańszy i najbardziej ekologiczny sposób walki z tym problemem. Sposób, od którego dzieli cię wciśnięcie zaledwie jednego przycisku na panelu sterowania.

 

Co więcej, dzięki macie ewaporacyjnej oczyszczacz może pełnić także rolę klimatyzera, chłodzącego powietrze w najgorętsze dni. Wystarczy, że wsypiesz do pojemnika na wodę kilkanaście kostek lodu. Sharp UA-HG50E-L to odpowiedź na wszystkie problemy z powietrzem, występujące w twoim domu lub biurze. Bez żadnych kompromisów.

 


 

Sharp UA-HG50E-L - cechy kluczowe 

 • Ulepszony filtr wstępny
 • Filtr węglowy z żelem krzemionkowym
 • 6 precyzyjnych czujników
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Tryb Plasmacluster Spot
 • Programator czasowy
 • Tryb pollen dla alergików
 • Funkcja nawilżania powietrza
 • Cicha praca od 19 dB
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Intuicyjny panel sterowania
 • Wbudowany timer
 • Auto Restart 
 • Nowoczesny design
 • Kółka i uchwyt do przenoszenia

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG50E-L
kolor: jasnoszary
wymiary: 345 x 262 x 631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 l
przepływ powietrza*: 90, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-HG50E-L

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG50E-L

Sharp UA-HG50E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HG50E-L

Ilość: -+
299,00
Ilość: -+
229,00
Ilość: -+
139,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.