Sharp UA-HG60E-L - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-HG60E-L
Ilość: -+
2 999,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG60E-L

Cena: 2 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza24-53 dB
 • Koszt filtrów 180 zł/rok
 • Koszt energii 17 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dużo
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-HG60E-L

Sharp UA-HG60E-L to wysokowydajny oczyszczacz powietrza, zaprojektowany z myślą o pomieszczeniach do 50 m2. Elegancki, nowoczesny design skrywa w sobie 5-stopniowy system filtracji z funkcją jonizacji i nawilżania, gotowy niemal w 100% wyeliminować zanieczyszczenia, które możesz spotkać w swoim domu lub biurze. Praca od 24 dB sprawia, że doskonale odnajduje się wszędzie tam, gdzie wymaga się zachowania ciszy.

Wydajność nawilżania do 630 ml, technologia jonizacji Plasmacluster oraz wysokiej klasy filtr HEPA H13 są w stanie zapewnić całkowicie bezpieczne środowisko dla alergików, dzieci i osób zmagających się z chorobami układu oddechowego. Dołożenie do tego wyjątkowo niskiego poboru mocy od zaledwie 5 W przełożyło się na uzyskanie przez UA-HG60E-L złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz Sharp i gratis wywabiacz plam

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Dokładność bliska absolutnej

Niemal stuprocentowa skuteczność usuwania zanieczyszczeń przez UA-HG60E-L nie bierze się znikąd. System filtracji, w połączeniu z energooszczędnym wentylatorem, wspierany jest przez zestaw 6 ultra precyzyjnych czujników, wykonujących w czasie rzeczywistym 7 pomiarów. To dzięki nim urządzenie jest w stanie pracować całkowicie automatycznie, dobierając prędkość działania do potrzeb użytkownika w sposób jak najbardziej wydajny.

 • Czujnik PM2.5 – z 3-stopniową regulacją czułości, reaguje na wszystkie zanieczyszczenia mniejsze niż 2,5 mikrona, będące składowymi kurzu, smogu, wirusów, bakterii czy pleśni. Wykrycie ich nawet w najmniejszym stężeniu powoduje natychmiastowy wzrost prędkości wentylatora.
 • Czujnik zapachów – reaguje na nieprzyjemne wonie związków chemicznych, tytoniu, alkoholu i innych, także zwiększając moc urządzenia po ich wykryciu.
 • Czujnik temperatury i wilgotności – odpowiada za automatyczne dostosowywanie wilgotności do temperatury panującej w pomieszczeniu (do 18oC – 65%, 18-24oC – 60%, od 24oC – 55%). Dba o to, by nie przekroczyła 80% poprzez zwiększanie intensywności generowania jonów, zapobiegając tym samym rozwojowi pleśni. 
 • Czujnik światła – po wykryciu zgaszenia światła w pomieszczeniu, oczyszczacz przełączy się w najniższy tryb pracy.
 • Czujnik ruchu – jeśli w obszarze 2 x 1,6 x 2,3 m nie wykryje ruchu, samoczynnie wyłączy wyświetlacz, monitor czystości i wskaźnik powietrza, zatrzyma tryb nawilżania i zmniejszy siłę nawiewu powietrza, by obniżyć zużycie energii.

 

Sharp UA-HG60E-L - skuteczne usuwanie alergenów i bakterii

 

Technologia jonizacji Plasmacluster

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-HG60E-L

 

Jonizacja Plasmacluster to autorskie rozwiązanie japońskiej marki, opierające się na emisji jonów dodatnich i ujemnych w odpowiednich proporcjach. Zastosowany generator High Density 7000 umożliwia pozbycie się w ten sposób wirusów z pomieszczenia w zaledwie 18 minut, nawilżając jednocześnie naszą skórę i poprawiając samopoczucie. Nawet 99,9% skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami, przeprowadzanymi w niezależnych ośrodkach.

Zastosowana w tym modelu funkcja jonizacji to także doskonałe wsparcie dla alergików. Plasmacluster z powodzeniem neutralizuje uczulające cząsteczki unoszące się w powietrzu. Zapomnij o uciążliwych dolegliwościach alergicznych, wybierz Sharp UA-HG60E-L.

 

Skuteczność generatora jonów High Density 7000 w przypadku poszczególnych typów zanieczyszczeń przedstawia się następująco:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Punktowe usuwanie zanieczyszczeń dzięki Plasmacluster Spot

Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L został wyposażony w tryb Plasmacluster Spot, mający za zadanie usunąć wszelkie nieprzyjemne zapachy z pościeli, poduszek, kasków i innych przedmiotów. Po jego włączeniu urządzenie będzie emitowało punktowo nawet 70 000 jonów na cm3, usuwając zapach dymu papierosowego w zaledwie 30 minut.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HG60E-L
Technologia Plasmacluster w Sharp UA-HG60E-L

 

Funkcja Plasmacluster Ion Shower umożliwia zaś ekspresowe oczyszczenie silnie zanieczyszczonych pomieszczeń. Po jej włączeniu urządzenie emituje bardzo silny strumień jonów przez 10 minut, by przejść następnie w 50-minutowy tryb szybkiej pracy. 

 

Funkcjonalność godna pozazdroszczenia

Sharp UA-HG60E-L oferuje swym użytkownikom domyślny tryb automatyczny i 3 tryby pracy manualnej, pozwalając dobrać prędkość wentylatora do własnych potrzeb.

 

Istotną funkcjonalność stanowi tryb pollen, po którego włączeniu czujnik pyłu PM2.5 znacznie zwiększa swą czułość na wszelkiego rodzaju pyłki oraz zarodniki pleśni i grzybów. Funkcja Sleep będzie z kolei doskonałym udogodnieniem, jeśli zamierzamy korzystać z oczyszczacza w sypialni lub pokoju dziecięcym.

 

Sharp UA-HG60E-L - panel sterowania
Intuicyjny panel sterowania w Sharp UA-HG60E-L

 

Pracą urządzenia sterujemy za pomocą umieszczonego w górnej części obudowy panelu sterowania. Parametry powietrza możemy śledzić za pośrednictwem czytelnego wyświetlacza, wyposażonego w 7-stopniowy, kolorowy wskaźnik zanieczyszczeń. Z jego poziomu sprawdzisz m.in. temperaturę, wilgotność i aktualne zużycie energii przez urządzenie.

 

Dzięki nowej konstrukcji 3-litrowego zbiornika na wodę UA-HG60E-L może służyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy, że dosypiesz do niego kilkanaście kostek lodu, by cieszyć się przyjemną, chłodną mgiełką w najbardziej upalne dni lata.

 

5-stopniowa filtracja w UA-HG60E-L

System filtracyjny w Sharp UA-HG60E-L jest doskonałym przykładem japońskiej dbałości o każdy szczegół. To drobiazgowe podejście do projektowania przekłada się na nawet 10-letnią trwałość poszczególnych elementów zestawu, w skład którego wchodzi:  

 • filtr wstępny – w tym modelu specjalnie wzmocniony, by zmniejszyć ryzyko uszkodzenia do minimum. Zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia o wielkości do 240 mikronów, takie jak kurz, pył, sierść, okruchy czy włosy,
 • filtr HEPA H13 – o powierzchni 1,2 m2, wykazujący się 99,97% skutecznością w usuwaniu bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów oraz pyłów PM2.5 i PM10, będących dwoma najbardziej niebezpiecznymi składnikami smogu atmosferycznego,
 • filtr węglowy – zbudowany z dużej ilości węgla aktywnego, posiadającego zdolność do adsorpcji, czyli związywania na swojej powierzchni cząstek nieprzyjemnych zapachów, gazów i lotnych związków organicznych. Jako jedyny producent na rynku Sharp pokrywa go żelem krzemionkowym, który posiada zdolność do pochłaniania tlenków azotu (NOx) i siarki (SOx), znajdujących się w spalinach,
 • jonizator Plasmacluster – emitujący jony ujemne, wiążące się z obecnymi w powietrzu wirusami i bakteriami, usuwając je z 99,9% skutecznością,
 • filtr nawilżacza – zapobiega przedostawaniu się do powietrza minerałów i kamienia, znajdujących się w wodzie.

 

Filtracja w oczyszczaczu Sharp UA-HG60E-L
Przekrój filtracji w Sharp UA-HG60E-L

 


 

Sharp UA-HG60E-L - cechy kluczowe 

 • 5-stopniowa filtracja powietrza
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Funkcja nawilżania powietrza
 • 6 precyzyjnych czujników
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Energooszczędność
 • Niski pobór energii
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Tryb Plasmacluster Spot
 • 3 tryby pracy manualnej
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Tryb sleep
 • Blokada rodzicielska
 • Auto Restart
 • Podświetlenie wylotu powietrza

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG60E-L
kolor: jasnoszary
wymiary: 362 x 370 x 660 mm
waga: 10,5 kg
pobór prądu/moc*: 5, 8, 72 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 40, 55 W
zbiornik: 3 l
przepływ powietrza*: 72, 240, 408 m3/h
nawilżanie*: 200, 470, 630 ml/h
głośność*: 24, 48, 53 dB
głośność z nawilżaniem*: 24, 48, 49 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 50 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 180 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-HG60E-L

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG60E-L

Sharp UA-HG60E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HG60E-L

Ilość: -+
329,00
Ilość: -+
249,00
kup teraz
Ilość: -+
139,00
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.