Sharp UA-KIL60E-W - oczyszczacz powietrza
Sharp UA-KIL60E-W
Ilość: -+
3 999,00
Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL60E-W

Cena: 3 999,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-51 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Dostępny
Darmowa wysyłka - 24 godziny
-+

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W jest jednym z najwyższych modeli, wchodzących w skład oferty japońskiego producenta. Oczyszczacz ten przeznaczony jest do powierzchni do 50 m2. Dzięki wysokowydajnej funkcji nawilżania (660 ml/h) i najlepszemu jonizatorowi Plasmacluster PCI25000 jest w stanie zapewnić idealne warunki powietrza. Ten model sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników, alergików i osób zmagających się z chorobami, wymagającymi zachowania w pełni bezpiecznych warunków do oddychania.

UA-KIL60E-W łączy w sobie wszystkie rozwiązania technologiczne, znane z niższych modeli, poddane znacznym ulepszeniom i wzbogacone o szereg istotnych funkcji. O czyste powietrze w twoim domu, biurze lub salonie zadba zestaw 5 precyzyjnych czujników, gotowych błyskawicznie zareagować na zanieczyszczenia w trybie automatycznym. Bardzo niski poziom hałasu od 20 dB i pobór mocy od zaledwie 5,5 W czynią go jednym z najbardziej wszechstronnych i ekonomicznych rozwiązań, dostępnych na rynku, co potwierdza nagroda złotego godła Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Zapomnij o zanieczyszczeniach

Mimo usilnych starań nasz kraj wciąż znajduje się na szczycie niechlubnej listy państw z największym stężeniem smogu w Europie. Głównej przyczyny takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się w korzystaniu z nieekologicznych metod ogrzewania i transporcie drogowym. W połączeniu z wieloma innymi czynnikami przekłada się to na rokroczne bicie kolejnych rekordów stężenia pyłów PM2.5 i PM10 oraz benzo(a)pirenu – zwłaszcza w sezonie grzewczym.

 

Sharp UA-KIL60E-W - wydajna jonizacja Plasmacluster

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60-E, dzięki pięciostopniowej filtracji powietrza i błyskawicznie reagującym czujnikom, wykazuje się 99,97% skutecznością w walce z zanieczyszczeniami. Efektywnie usuwa nieprzyjemne zapachy, wirusy, bakterie, alergeny i szkodliwe gazy, czyniąc przestrzeń domową lub biurową przyjazną nawet dla najbardziej wrażliwych osób.

 

Mistrzowska skuteczność filtracji Sharp

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W to bezkompromisowa konstrukcja, łącząca w sobie aż 5 filtrów. Zasysane przez wentylator powietrze przechodzi w pierwszej kolejności przez warstwę wstępną, tworzoną przez gęstą siatkę z malutkimi otworami, która zatrzymuje zanieczyszczenia o wielkości do 240 mikronów. W nowym modelu doczekała się znacznego wzmocnienia, które zwiększyło jej wytrzymałość.

 

Filtr węglowy, zastosowany w UA-KIL60E-W, którego zadaniem jest pochłanianie nieprzyjemnych zapachów, gazów i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia lotnych związków organicznych (LZO), został wzbogacony o żel krzemionkowy. Dzięki temu oczyszczacz jest w stanie z powodzeniem neutralizować także tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), powstające w wyniku spalania paliw w samochodach. 

 

Filtr HEPA H13 to zaś rozwiązanie, które za sprawą tworzących go tworzyw sztucznych, wykazuje się 99,97% skutecznością w usuwaniu bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów, alergenów, pyłów PM2.5 i PM10 oraz wszystkich innych zanieczyszczeń o wielkości zaledwie do 0,3 mikrona.

 

Filtracja w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-KIL60E-W
Filtracja w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W

 

5 precyzyjnych czujników w Sharp UA-KIL60E-W

Model UA-KIL60E-W posiada aż 5 czujników, bez przerwy monitorujących parametry powietrza w czasie rzeczywistym i zapewniających skuteczną oraz energooszczędną pracę w trybie automatycznym.

 • Czujnik PM2.5 i kurzu – do jego zadań należy monitorowanie poziomu stężenia pyłu PM2.5, roztoczy i drobnych pyłków. W tym modelu został wzbogacony o trójstopniową regulację czułości.
 • Czujnik zapachu – błyskawicznie wykrywa nieprzyjemne zapachy, takie jak dym tytoniowy, gazy i lotne związki organiczne.
 • Czujniki temperatury i wilgotności – zapewniają optymalne warunki w pomieszczeniu, dostosowując poziom nawilżenia powietrza do temperatury, która w nim panuje (poniżej 18oC – 65%, 18-24oC – 60%, powyżej 24oC – 55%).
 • Czujnik światła – w przypadku wykrycia zgaszenia światła, oczyszczacz samodzielnie przechodzi w tryb sleep, przygaszając diody na panelu sterowania i tworząc komfortowe warunki do wypoczynku.
Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W w salonie
Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W - aranżacja w pokoju dziennym

 

Zebrane przez czujnik PM2.5 odczyty przekazywane są na umieszczony na obudowie czytelny wyświetlacz oraz diodowy wskaźnik czystości powietrza, informujący użytkownika o poziomie zanieczyszczeń za pomocą kolorów:

 • niebieski lub brak światła – czyste powietrze;
 • żółty, pulsujący – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze;
 • czerwony, szybko pulsujący – silnie zanieczyszczone powietrze.

Plasmacluster, czyli jonizacja doskonała

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-KIL60E-W

 

Topowy model wymaga najlepszych rozwiązań. Dlatego oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60-E został wyposażony w najwydajniejszy w ofercie producenta generator jonów Plasmacluster PCI25000, emitujący jony dodatnie i ujemne w idealnych proporcjach. Dzięki temu bakterie, wirusy i alergeny usuwane są z jeszcze większą skutecznością. Przyczyniając się jednocześnie do poprawy wilgotności i twojego samopoczucia.

Zastosowany przez Sharp moduł gwarantuje bardzo wysoką koncentrację jonów. Cechuje go także wyjątkowo długa żywotność, sięgająca nawet 10 lat. Warto również podkreślić, że jonizacja powietrza w technologii Plasmacluster jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu.

 

Różnice w skuteczności między najnowszą wersją generatora jonów High Density 25000 a starszym modelem, obrazuje poniższa tabelka:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt nawilżonej skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

To nie wszystko. UA-KIL60E-W posiada tryb Plasmacluster Spot, umożliwiający szybkie i dokładne usunięcie zapachów i drobnoustrojów z odzieży, pościeli, poduszek i mebli. Oczyszczacz w tym trybie będzie emitował punktowo skierowany, silny strumień jonów przez 8 godzin. Dzięki temu nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego z odzieży pozbędziemy się w zaledwie 30 minut!

 

Tryb Plasmacluster Ion Shower będzie zaś doskonałym rozwiązaniem w przypadku szczególnie dużego zanieczyszczenia powietrza. Po jego włączeniu oczyszczacz najpierw wyemituje silny strumień jonów, by po dziesięciu minutach zwiększyć prędkość pracy wentylatora, usuwając kurz, znajdujący się nawet na najniższych poziomach pomieszczenia.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60-E
Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu powietrza Sharp 

 

Tryby pracy w Sharp UA-KIL60E-W

Wysoka skuteczność rozwiązania japońskich inżynierów opiera się na automatycznej pracy, wspieranej odczytami z zaawansowanych czujników parametrów powietrza. Producent oddał również do dyspozycji użytkownika trzy tryby pracy manualnej (niski, średni, wysoki) oraz funkcję sleep, dzięki której poziom emitowanego hałasu spada do minimum, zmniejszając jednocześnie jasność wskaźników.

 

Osoby zmagające się z alergiami z pewnością docenią tryb pollen, w którym czujnik kurzu znacznie zwiększa swą czułość, usuwając alergeny z jeszcze wyższą skutecznością.

 

Nawilżanie powietrza

W UA-KIL60E-W znajdziesz funkcję nawilżania ewaporacyjnego – najbezpieczniejszą i najbardziej ekologiczną – niepozostawiającą żadnych mokrych plam lub nalotu na meblach. Za sprawą specjalnej konstrukcji filtra model ten jest w stanie pracować bezawaryjnie nawet przez 10 lat (w zależności od jakości stosowanej wody).

 

Proces nawilżania powietrza przebiega w sposób całkowicie automatyczny na podstawie odczytów z czujnika temperatury i wilgotności. Mata ewaporacyjna, pełniąca funkcję filtra, dba także o to, by zatrzymywać osady mineralne na swojej powierzchni, unikając ich przedostania się do powietrza.

 


 

Sharp UA-KIL60E-W – cechy kluczowe 

 • 5-stopniowa filtracja
 • 3 tryby pracy manualnej
 • 5 precyzyjnych czujników
 • Nawilżanie ewaporacyjne
 • Intensywna jonizacja Plasmacluster Spot
 • Energooszczędność i niski poziom hałasu
 • Tryb pollen dla alergików
 • Wzmocniony filtr wstępny
 • Filtr węglowy z żelem krzemionkowym
 • Intuicyjny panel sterowania
 • Wskaźnik zanieczyszczeń powietrza
 • Funkcja auto restartu
 • Programator czasowy
 • Kółka jezdne i wygodny uchwyt

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL60E-W
kolor: biały
wymiary: 400 x 339 x 686 mm
waga: 10,8 kg
pobór prądu/moc*: 5.5, 19, 61 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 23, 42 W
zbiornik: 3,6 l
przepływ powietrza*: 90, 222, 408 m3/h
nawilżanie*: 230, 500, 660 ml/h
głośność*: 20, 41, 51 dB
głośność z nawilżaniem*: 21, 42, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 50 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-KIL60E-W

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL60E-W

Ilość: -+
169,00
kup teraz
Akcesorium
Sharp UZ-C90M
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Ilość: -+
329,00
Ilość: -+
249,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.