Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL80E-W

Cena: 4 499,00
 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 62 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-55 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 21 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
Gwarancja: 2 lata (+ serwis D2D)
dostepność - Chwilowo niedostępny
Darmowa wysyłka - brak towaru
powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp autoryzowany dystrybutor

 

Parametry techniczne Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W to topowy model japońskiego producenta, stworzony po to, by w pełni sprostać wymaganiom wszystkich pomieszczeń o powierzchni do 62 m2. Za sprawą najwydajniejszego generatora jonów Plasmacluster Ion 25000, funkcji nawilżania i ulepszonego systemu filtracyjnego, jest w stanie usunąć blisko sto procent zanieczyszczeń, znajdujących się w powietrzu. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających użytkowników, alergików i osób cierpiących na choroby układu oddechowego, dla których wolne od szkodliwych substancji środowisko stanowi absolutny priorytet.

Niski poziom hałasu (od 21 dB) pozwala w pełni cieszyć się pracą urządzenia także w sypialniach, pokojach dziecięcych i biurach, w których utrzymanie ciszy stanowi gwarancję efektywności. Wszystko to spowodowało, że UA-KIL80E-W uznawany jest za jeden z najlepszych dostępnych na rynku konsumenckim oczyszczaczy powietrza, odznaczonym złotym godłem Konsumencki Lider Jakości 2020. Chętny na poznanie wszystkich jego zalet?

 

Oczyszczacz Sharp i Gwarancja Premium 24h Aby skorzystać z promocji zarejestruj zakup na stronie producenta www.sharpconsumer.pl

 

Czyste i rześkie powietrze na wyciągnięcie ręki

Wydajny oczyszczacz jawi się dziś jako jedyne w pełni skuteczne rozwiązanie, pozwalające walczyć ze złej jakości powietrzem, trafiającym do naszych domów lub biur z zewnątrz. Gęsty smog, towarzyszący nam w sezonie grzewczym, a także duża ilość całorocznych zanieczyszczeń drogowych i alergenów, stanowią duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia – szczególnie dla dzieci, alergików i osób walczących z chorobami układu oddechowego. I Sharp UA-KIL80E-W będzie twoim najlepszym towarzyszem w tej nierównej walce, znacznie poprawiającym komfort i samopoczucie.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W - wydajna jonizacja Plasmacluster

 

5-stopniowa filtracja powietrza

Pierwszą barierę dla zanieczyszczeń w UA-KIL80E-W stanowi ulepszony filtr wstępny, przeprojektowany tak, by maksymalnie zwiększyć jego wytrzymałość i zdolność do zatrzymywania większych cząstek o wielkości do 240 mikronów, takich jak sierść, pył czy włosy. Całkowitą nowość stanowi system automatycznego czyszczenia, oparty na specjalnych rolkach, zbierających kurz do pojemnika. Dzięki temu możesz zapomnieć o regularnej potrzebie odkurzania filtrów. Wystarczy opróżnić go raz na ok. 6 miesięcy.

 

Filtr węglowy pokrywa zaś żel krzemionkowy. Inżynierowie Sharpa zdecydowali się na takie rozwiązanie, by poza nieprzyjemnymi zapachami, gazami i lotnymi związkami organicznymi, wyłapywał także tlenki siarki (SOx) i azotu (NOx), znajdujące się w spalinach. Substancje te odznaczają się wyjątkowo złym wpływem na naszą koncentrację i samopoczucie.

 

Kolejną barierę dla zanieczyszczeń stanowi filtr HEPA klasy H13, wykazujący się 99,97% skutecznością w usuwaniu bakterii, wirusów, roztoczy, alergenów, pyłów PM2.5 i PM10 oraz innych cząstek o średnicy zaledwie 0,3 mikrona.

 

Minerały i kamień, znajdujące się w wodzie, w przypadku większości tanich nawilżaczy trafiają do powietrza. Na szczęście nie dotyczy to oczyszczacza Sharpa. Filtr nawilżacza skutecznie je zatrzymuje.

 

Cały proces oczyszczania powietrza zwieńcza jonizator Plasmacluster PCI25000, emitujący jony ujemne, wiążące się z bakteriami, kurzem i wirusami po to, by zneutralizować je z 99,9% skutecznością.

 

To nie wszystko. W celu efektywnego pochłaniania kurzu z podłogi Sharp UA-KIL80E-W wyposażony został w drugi wlot czystego powietrza, umieszczony pod kątem 20o. Udowadniając po raz kolejny, że należy do zdecydowanie najlepszych oczyszczaczy, dostępnych na rynku konsumenckim.

 

Filtracja w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Filtracja powietrza w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W

 

Generator jonów Plasmacluster PCI25000 - jeszcze zdrowsze powietrze

Technologia Plasmacluster - Sharp UA-KIL80E-W

 

 

Generator jonów Plasmacluster PCI25000 to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, dostępne w ofercie producenta. Wykazuje się pełnym bezpieczeństwem i skutecznością w walce z pleśnią, wirusami, alergenami i nieprzyjemnymi zapachami. Stanowi doskonałe wsparcie dla alergików, poprawiając jednocześnie samopoczucie i stan nawilżenia skóry.

Przeprowadzone badania wykazały, że za sprawą wytwarzania aż 25 000 jonów/cm3, generator ten jest w stanie usunąć 99,9% wirusów w zaledwie 9 minut. Wyższa wydajność względem starszej wersji generatora (High Density 7000) pozwala stworzyć jeszcze zdrowsze środowisko oddechowe dla ciebie i twoich najbliższych.

 

Oto jak poprawiono skuteczność najnowszej wersji generatora jonów High Density 25000 względem poprzedniego modelu:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt nawilżonej skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

 

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Specjalny tryb Plasmacluster Spot pomoże ci niezwykle szybko i efektywnie usunąć drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy z przedmiotów, takich jak pościel, kaski czy ubrania. Silny strumień skierowanych punktowo jonów, emitowany w tym trybie przez 8 godzin, stanie się twoim nieodzownym towarzyszem w odświeżaniu starych elementów garderoby.

 

To nie wszystko. Tryb Plasmacluster Ion Shower to rozwiązanie, stworzone do błyskawicznego oczyszczania silnie zanieczyszczonych pomieszczeń. Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, uwalniając jednocześnie jony, zatrzymujące drobiny kurzu. Także z podłogi i innych nisko umieszczonych elementów wnętrza, z których oczyszczeniem inne urządzenia nie radzą sobie tak efektywnie. 

 

Prawda, że brzmi kusząco? Zwłaszcza dla alergików, którzy mogą dodatkowo skorzystać z trybu pollen, w którym czujnik pyłu PM2.5 i kurzu przechodzi w stan najwyższej czułości, zwiększając przy tym prędkość pracy wentylatora. Wszystkie pyłki znikną szybciej, niż o nich pomyślisz!

 

Pora spać? Skorzystaj z trybu sleep. Prędkość wentylatora będzie dostosowywała się automatycznie do stężenia zanieczyszczeń w taki sposób, by generować możliwie jak najmniejszy hałas. Jasność panelu sterowania i wskaźników zostanie zaś ograniczona do minimum. 

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu powietrza Sharp 

Japońska dbałość o precyzję

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W został wyposażony w aż 5 czujników, monitorujących stan zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym i sterujących prędkością pracy urządzenia w trybie automatycznym. Bez potrzeby ingerencji użytkownika.

 • Czujnik PM2.5 i kurzu – z możliwością trójstopniowej regulacji czułości. Analizuje poziom stężenia pyłu PM2.5 i kurzu w pomieszczeniu. Na tej podstawie urządzenie dobiera prędkość działania wentylatora.
 • Czujnik zapachów – bada powietrze pod kątem obecności nieprzyjemnych zapachów, gazów i lotnych związków organicznych. Substancje z tej ostatniej grupy, min. Benzo(a)piren i formaldehyd, wykazują się bardzo toksycznym, rakotwórczym oddziaływaniem na nasz organizm.
 • Czujniki temperatury i wilgotności – oczyszczacz dobiera wilgotność w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu (18oC – 65%, 18-24oC – 60%, powyżej 24oC – 55%). Tworzy zdrowe warunki do oddychania.
 • Czujnik światła – gdy zgasisz światło, oczyszczacz automatycznie przełączy się w tryb sleep i przygasi diody na panelu sterowania.

Panel sterowania i funkcjonalność w Sharp UA-KIL80E-W

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W cechuje intuicyjny, wygodny panel sterowania, z którego poziomu możemy uruchomić urządzenie i ustawić wszystkie interesujące nas funkcje, a także sprawdzić zużycie energii. Dodatkowo model ten został wyposażony we wskaźnik jakości powietrza w postaci diody, zmieniającej kolor w zależności od stopnia zanieczyszczenia:

 • niebieski lub wyłączony – czyste powietrze;
 • żółty, pulsujący – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym;
 • czerwony, szybko pulsujący – powietrze silnie zanieczyszczone.

Mieszkańcy terenów mierzących się z problemem częstych przerw w dostawach prądu, z pewnością docenią funkcję auto startu. Urządzenie samoczynnie uruchomi się w ostatnim trybie pracy niezwłocznie po przywróceniu napięcia w sieci.

 

Sprawne przemieszczanie oczyszczacza pomiędzy pomieszczeniami? Również bez problemu, za sprawą ergonomicznego uchwytu i kółek z blokadą.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W w gabinecie
Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W - aranżacja w gabinecie

 

Ekologiczne i zdrowie nawilżanie

Oczyszczacze Sharp wykorzystują metodę nawilżania ewaporacyjnego. Specjalna mata, łącząca suche powietrze z cząsteczkami wody, zapewnia idealne warunki oddechowe, bez strachu o powstawanie mokrych plam czy nalotu na meblach. I co najważniejsze – pracuje w sposób całkowicie automatyczny.

 

Na obudowie Sharp UE-KIL80E-W umieszczono diodę, która poinformuje cię o tym, czy nawilżacz został uruchomiony oraz gdy zajdzie potrzeba dolania wody do zbiornika. Wskaźnik zużycia filtra zaświeci się zaś po przekroczeniu 720 godzin pracy lub zbyt długiego przechowywania diody.

 


 

Sharp UA-KIL80E-W - cechy kluczowe 

 • Czujniki kurzu i PM2.5, temperatury, wilgotności, zapachu i światła
 • Plasmacluster Ion Shower
 • Najnowszy generator jonów Plasmacluster PCI25000
 • Czytelny panel sterowania
 • Tryb sleep
 • Tryb pollen dla alergików
 • Funkcja Plasmacluster Spot
 • Wskaźnik wilgotności i pyłu PM2.5
 • Funkcja nawilżania powietrza
 • Autorestart
 • Blokada rodzicielska
 • Kółka z blokadą
 • 5-stopniowy system filtracji

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W

Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL80E-W
kolor: biały
wymiary: 400 x 359 x 693 mm
waga: 11,8 kg
pobór prądu/moc*: 6.4, 29, 103 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.5, 31, 49 W
zbiornik: 3,6 l
przepływ powietrza*: 90, 258, 498 m3/h
nawilżanie*: 230, 540, 700 ml/h
głośność*: 21, 44, 55 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 44, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 62 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Instrukcja obsługi Sharp UA-KIL80E-W

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Już dodałeś opinię do tego produktu!

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W

Ilość: -+
329,00
kup teraz
Ilość: -+
169,00
kup teraz
Akcesorium
Sharp UZ-C90M
Ilość: -+
299,00
kup teraz
Ilość: -+
249,00
kup teraz
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
na wszystko
Prawo zwrotu
30 dni na zwrot
od daty doręczenia
Bezpieczeństwo zakupów
Bezpieczeństwo zakupów
połączenie szyfrowane (SSL)
PayU logo
Płatności online
Szybko i bezpiecznie
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.